motiv
Přehled článků od autora: chose

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 34 | Zobrazeno: 11 - 20

Zářijové FOTOpivo za námi

Připomínalo tak trošku rekapitulaci letošní fotografické letní sezóny. A tak bylo na co koukat i o čem povídat. Po srpnové komorní akci se nás zase sešel plný salonek a k naší radosti dorazily nové i staronové tváře.
Publikoval: 22.9.2010 katox, chose | 0 komentářů - přidat komentář

Zdeněk Tichý - Tak to chodí…

Minulou sobotu proběhla v Tmani vernisáž našeho dlouholetého redaktora Zdeňka Tichého. Ta věta zní tak vážně, že jí nevěřím. Tak ještě jednou. ZT vystavuje v Tmani, do svého proslovu na vernisáži úspěšně vpašoval slovo panděro a ještě dvě další podobná. Výstava stojí za vidění.
Publikoval: 2.9.2010 chose | komentářů: 3 - poslední: 2.9.2010, 13:58

Květnové FOTOpivo - jarní akce začínají

Zima je definitivně za námi, a tak květnové FOTOpivo se neslo hlavně v duchu oznamování, domlouvání a těšení se na venkovní akce s fotoaparáty na krku. Procházky, výlety, již tradiční spolupráce s Lanškrounským fotoklubem, vše o čem si můžete přečíst v pozvánkách zde na Paladixu.

Publikoval: 19.5.2010 chose | 0 komentářů - přidat komentář

Měsíc fotografie v Bratislavě - letem světem

Listopad je za námi a s ním i letošní Měsíc fotografie v Bratislavě. Opět bylo nač koukat a myslím, že žádný fotografický nadšenec nelitoval, pokud si v diáři vyhradil místo pro návštěvu hlavního města našich slovenských přátel. My jsme navštívili Bratislavu během zahajovacích vernisáží a byl to nejen kulturní zážitek, ale i značný fyzický výkon. Doufám, že i Vám se podařilo prožit tam několik kulturou nabitých dní a že nám naše dojmy z výstav vyvrátíte, nebo potvrdíte pod reportáží.
Publikoval: 14.12.2009 chose | 0 komentářů - přidat komentář

Galerie Juliska, Václavák a Pražský hrad

Rád bych se vám svěřil s několika zážitky, jež za to stojí. Největší mě čekal včera večer v nejmenší z představovaných prostor – v komorní galerii Juliska. Vystavuje tam Tomáš Chadim.

Publikoval: 3.10.2009 chose | 0 komentářů - přidat komentář

Moje oblíbená fotografie - Chosé

Čím začít? Kterou fotografii si vyberu, až na mě přijde řada s povídáním o mém oblíbeném snímku, mi bylo dlouho jasné. Ale jak přenést ten pocit a vše co ve mě vzbuzuje i na čtenáře článku?
Publikoval: 20.8.2009 chose | komentářů: 5 - poslední: 3.9.2009, 08:22

Hradecká fotografická konzervatoř - víkend pod Králickým Sněžníkem

Hradecká fotografická konzervatoř (velmi oficiálně znějící název pro dálkově studovanou dvouletou komorní jednotřídku) pořádá krom jednodenních lekcí i jednou v roce víkendový seminář. Ten se letos odehrával 22.-24. května na úpatí hřebene Králického Sněžníku v Dolní Moravě a právě o zážitky ze střechy Evropy bych se s vámi rád podělil. Na stránkách Paladixu je nač navazovat, protože v tipech na výlet krásný kraj kolem pramene Moravy popisoval už před šesti lety Vladimír Kryštof.
Publikoval: 26.6.2009 chose | komentářů: 2 - poslední: 3.7.2009, 22:04

Douglas Gordon v DOXu

Krátká zpráva. Douglas Gordon ve středu vernisáží zahájil velkou retrospektivní výstavu připravenou přímo pro centrum současného umění DOX. Dík ZdenkoviT jsme měli příležitost se vernisáže účastnit. Instalací i pohodovým průběhem večera jsme byli unešeni. Výstava rozhodně stojí za návštěvu, pobaví i zasáhne.
Publikoval: 5.6.2009 chose | 0 komentářů - přidat komentář

Pavel Pola: AKT

V Písecké bráně probíhá výstava aktů našeho „šéfredaktora“ Pavla Poly. Bude trvat ještě dva týdny, a rozhodně stojí za vidění. Na mně je, abych recenzoval a popovídal o vernisáži. Kritizovat Pavla pro mě nebude lehké – ale do toho!
Publikoval: 12.5.2009 chose | komentářů: 2 - poslední: 17.5.2009, 15:31

Březnové FOTOpivo 2009

Březnové FOTOpivo s sebou neneslo žádný povinný fotografický úkol – bylo vyhrazeno diskuzím nad fotografiemi na volné téma. Volné téma mezi nás po několika měsících přivedlo ZB, Dundeeho a Pavla Kopřivu (úsměv), naopak někteří X-poziční členové (mě nevyjímaje) se tentokrát neměli vůbec čím pochlubit (bez úsměvu). Poměrně komorní atmosféra ani ne patnácti účastníků nás proto v závěru přivedla k vážné debatě o X-poziční identitě a budoucnosti. Ale popořádku.

Publikoval: 2.4.2009 chose | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace