motiv
Přehled článků od autora: katox

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 77 | Zobrazeno: 11 - 20

Vaše nejlepší fotografie roku 2014 - vyhodnocení část I.

Tentokrát jste nás velmi mile překvapili. Nakonec přišlo do naší soutěže úctyhodných 50 fotografií. Pojďme se společně podívat na první část vyhodnocení výsledků.
Publikoval: 10.3.2015 katox | komentářů: 2 - poslední: 19.3.2015, 18:35

Fotosoutěž: Vaše nejlepší fotografie roku 2014

Když jsem se vrátila z Novoročního FOTOcouru a prohlížela jsem si své fotky, vytanula mi na mysli vzpomínka na některá FOTOpiva, kde nás Vláďa Skalický nutil vždy vybrat z námi prezentovaných fotek tu nejlepší. Většinou to bylo velmi náročné rozhodování, protože všechny naše fotky jsou přeci úžasné :-), a tak jsem si řekla, že první fotografická soutěž tohoto roku by se mohla ubírat také tímto směrem.
Publikoval: 18.1.2015 katox | 0 komentářů - přidat komentář

Pachatelé se vrátili aneb XPO 2014

Konec roku přináší vždy nějaké to bilancování. Troufám si říci, že my jsme si letošní rok užili na několika dobrých akcích a také po té fotografické stránce jsme se zase probudili k životu. Restů mám v tomto roce několik, ale ne všechny se dají napravit hned. Jeden z nich je reportáž z letošního xpozičního podzimu. Tak se tedy do něj v předvečer šílené silvestrovské noci pouštím, aby se mi do toho nového roku přeci jen vykračovalo lehčeji.
Publikoval: 31.12.2014 katox, bitovod | 0 komentářů - přidat komentář

Vyhodnocení fotosoutěže "Idiot v knihovně" a pozvánka do "Knihovny snů"

Už jsme měli na Paladixu soutěží pěknou řádku, stalo se nám však poprvé, kdy se nám podařilo nalákat pouze tři soutěžící. No, ještě že mohou obsadit aspoň všechny tři místa na stupních vítězů. Ale vlastně by to šlo komentovat ještě s pozitivnějším vyzněním: "Moc idiotů nám s koncem léta do redakce nedorazilo". Naše snažení nebylo motivováno jen oprášením starého tématu z dob FotoPrůvodce, ale mělo i jiný důvod a tím je blížící se akce Knihovny Akademie věd ČR. Pozvánku jsme pro vás přiložili na závěr tohoto vyhodnocení.
Publikoval: 3.10.2014 katox, chose | 0 komentářů - přidat komentář

Pozvánka na XPO 2014 aneb Pachatel se vrací...

Podzim klepe na vrátka, pacholátka se vrátila do školy a my pro vás začínáme chystat několik akcí. Vloni byl první vyhlášenou taškařicí poslední FOTOTVRĎÁK, letos to bude XPO neboli xpoziční podzim. Již po sedmé vyrazíme na prodloužený víkend, abychom si odpočinuli od pracovních povinností, užili si kousek té přírody, poučili se z historie dávné či nedávné, protáhli si tělo při nějaké sportovní činnosti (neutíkejte, čtěte dál, nic z toho není povinné), a samozřejmě, abychom se setkali se stejně "postiženými" přáteli. Postiženými koníčkem, zvaným fotografie.
Publikoval: 8.9.2014 katox | komentářů: 1 - poslední: 3.10.2014, 12:54

FOTOpivo v dubnu 2014

Dovolujeme si vás pozvat na další naše FOTOpivo. Klidné posezení nad fotkami se bude tentokrát konat 22. dubna. Téma jsme i přes krátký čas, který zbývá, přeci jen zvolili, ale tentokrát velmi jednoduché. Takže pokud jste již vyrazili se svými fotoaparáty do jarní přírody či se chystáte užít si fotografické Velikonoce, máte vlastně splněno :-). Dubnové FOTOpivo se tedy ponese v duchu jara a Velikonoc. Samozřejmě se těšíme i na další vaše "netematické" fotografie či zajímavé publikace vztahující se k fotografii. Místo a čas konání je stejný jako vždy a tak tedy jen pro pořádek: začátek v 18 hodin v salonku restaurace Na kovárně. Budeme se těšit.

Publikoval: 14.4.2014 katox | 0 komentářů - přidat komentář

FOTOpivo - březen 2014

Ten čas hrozně rychle letí. Pohledem do kalendáře jsem s překvapením zjistila, že už zase nastala chvíle, kdy by bylo dobré pozvat vás na FOTOpivo. Místo konání je stále stejné. Sejdeme se tedy 10. března v restauraci Na kovárně. Začínáme v 18 hodin. Připomínám naše odvážné téma: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se BŘEZEN utrhne. Samozřejmě se také těšíme i na vaše jiná podařená dílka.

Publikoval: 27.2.2014 katox | 0 komentářů - přidat komentář

Michael Freeman: Černobílá fotografie

Když jsme si měli možnost vybrat si knihu na recenzi, padl můj zrak na tento titul. Prvním důvodem byl autor Michael Freeman, jehož knihy patří mezi mé oblíbené, a druhým důvodem samozřejmě zvědavost. U nás doma se najde barevných fotografií velmi málo, a tak pohled pod podkličku panu profesorovi mohl být také dost inspirující.
Publikoval: 5.2.2014 katox | komentářů: 2 - poslední: 5.2.2014, 12:31

Únorové FOTOpivo roku 2014

Na lednovém FOTOpivu se nás moc nesešlo a tentokrát nebylo ani moc fotografií. Je to velká škoda, ale zase jsme si užili spoustu legrace a odpočinuli si od strastí pracovních dní. A i to je věc, o kterou nám jde při našich setkáních. Doufám, že v únoru to bude už lepší a také, že ke zdaru akce přispěje její včasnější vyhlášení.

Publikoval: 26.1.2014 katox | 0 komentářů - přidat komentář

Nový rok - nový začátek

Jak většina z vás ví, jedním z naších hlavních partnerů je firma ZONER software a.s. I stalo se tedy, že nám, stejně jako v roce 2012, zbylo několik licencí Zoner Photo Studio 15 (loni jsme totiž nepořádali tolik soutěží, abychom je včas rozdali). Dlouho jsme přemýšleli, komu je dát, aby z nich měl opravdu užitek.
Publikoval: 11.1.2014 katox | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace