motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled článků ze sekce: PhotoArt
Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 247 | Zobrazeno: 11 - 20

Element F v Brně

Od začátku prosince je v Pražákově paláci Moravské galerie v Brně k vidění poslední ze série tří výstav věnovaných fotografické sbírce galerie.
Publikoval: 2.3.2013 Šárka Navrátilová | 0 komentářů - přidat komentář

Hynek Martinec: Když malba vypadá jako fotka

Jméno Hynka Martince se dostalo do povědomí české veřejnosti až díky výstavě Beyond Reality: British Painting Today, která proběhla ke konci loňského roku v prestižní galerii Rudolfinum v Praze.
Publikoval: 17.2.2013 Šárka Navrátilová | 0 komentářů - přidat komentář

Festival Fotograf

Druhý ročník Festivalu Fotograf pronikne do pražských ulic; přední domácí i zahraniční autoři zaostří na veřejný prostor.
Publikoval: 26.9.2012 katox | 0 komentářů - přidat komentář

Pozvánka na výstavu Proměny - Karlín v posledních 10 letech

Výstava fotografií byla uspořádána z iniciativy pana Serge Borensteina, jedné z osobností výrazně spjatých s osudy Karlína a jeho pozitivní změnou v daném období. Za podpory Karlín Group, a.s. a pod patronátem Svazu českých fotografů uspořádaná expozice netradičním způsobem připomíná vývoj jedné části Prahy 8 v časovém úseku sahajícím k povodním před deseti lety.
Publikoval: 17.9.2012 Věra Matějů | 0 komentářů - přidat komentář

Nejlepší fotka nadšeného fotografa

Paradoxy umění, či naopak zveřejňování děl žalostné kvality, jsem se ve svých článcích již párkrát zabýval. Až mě překvapilo, že mě doposud nikdo nevyzval ve stylu diskuse ve virtuálních galeriích - tak ukaž svojí nejlepší fotku, ty chytrej!
Publikoval: 5.4.2012 Radek Fiala | komentářů: 51 - poslední: 2.9.2012, 13:27

Fotografové v baletu - výstava z workshopu SČF

Dne 24. ledna 2012 se ve Fotogalerii Václav Lídl v Libické ulici uskutečnila vernisáž výstavy Fotografové v baletu. Neváhal jsem a tuto novou malou galerii jsem navštívil. A abych na to nebyl sám, vzal jsem si jako odbornou poradkyni studentku baletní konzervatoře, která určitě dokáže taneční fotografie ohodnotit z pozice jejich aktérů lépe než já.
Publikoval: 30.1.2012 Jakub Kencl | komentářů: 1 - poslední: 31.1.2012, 13:05

Jak pravil David LaChapelle

Velká retrospektivní výstava amerického módního fotografa Davida LaChapellea, která před několika dny začala v pražské Galerii Rudolfinum, určitě přitáhne pozornost lidí, kteří běžně do galerií nechodí, vydělá dost peněz na vstupném a poslouží ke zviditelnění sponzorů. Z uměleckého hlediska však jde o produkt, který se pohybuje daleko za hranicí kýče.
Publikoval: 19.12.2011 Jiří Zahradnický | komentářů: 4 - poslední: 27.12.2011, 11:31

Měsíc fotografie v Bratislavě 2011

Stejně jako v minulých třech letech máme za sebou listopadový bratislavský fotografický maraton. Tři velmi intenzivní dny plné výstav, vernisáží, povídání, setkávání a hlavně fotografie. Stihnout vše se zkrátka nedá, obrovské množství výstav doplňuje doprovodný program s přednáškami a navíc o sobě čím dál hlasitěji dává vědět také paralelně probíhající alternativní Off_festival. I tak jsme toho ale viděli dost a dost. Takže pojďme na to.
Publikoval: 12.12.2011 Petr Jiskra | 0 komentářů - přidat komentář

Kontroverze jako studijní materiál

Výstava Kontroverze v pražském Rudolfinu vstoupila do své druhé poloviny. Ke zhlédnutí už bude necelý měsíc. Není kontroverzní.

Publikoval: 19.10.2011 chose | 0 komentářů - přidat komentář
[ Eseje ]

O rozdílech ve vidění, vnímání a hodnocení fotografií

"Kteří věří, měří peří", řekl by božský Lumír, zatímco teta Kateřina by okolí oblažovala rčením, že "Více děr, více syslů, více hlav, více smyslů,", případně "Komu není rady, tomu není pomoci." Pravdu mají oba.
Publikoval: 3.10.2011 bitovod | komentářů: 3 - poslední: 9.10.2011, 17:15


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace