motiv
Přehled článků od autora: Jakub Kencl

Narodil jsem se osm dní po začátku osmého měsíce roku 1967. Jsem ženatý a mám dvě děti. S focením jsem začal až po narození prvního dítěte, kdy jsem dostal foťák a začal fotit rodinu, rodinu a rodinu. Asi v roce 1997 jsem se začal rozhlížet kolem sebe a začal fotit i jiné náměty než moje děti. Nejraději fotím nehybné nebo pomalu se pohybující předměty, prostě to kde je poměrně dost času na přípravu, ale již se pomalu propracovávám i k námětům kde je třeba větší rychlosti fotografa k zachycení děje. Nemám nějaké vyhraněné zaměření, fotím prostě to co se mi líbí a co mě zaujme a předpokládám, že by mohlo zaujmout i někoho jiného. BW materiál si zpracovávám sám doma a barvu přenechávám odborníkům.
Je rok 2002 a pomalu se začíná měnit moje záliba. U focení zůstávám, ale stále více se mi líbí zachycovat na svých fotografiích lidi a nějaký ten děj. Dokument a reportážní fotografie začíná pomalu převažovat ostatní fotografické choutky. Neznamená to ovšem, že bych si nevyfotil nějakého toho motýla, či krajinku, ale to pravé uspokojení mi přináší dokumentární, reportážní či street fotografie.

Roku 2001 jsem začal spolupracovat s internetovským časopisem PALADIX, kde se snažím podělit o své zkušenosti s ostatními fotografy. Tato spolupráce nakonec vyúsťujě i v založení fotografického volného seskupení X-pozice, ve které má osoba taktéž figuruje.

Mám takový sen, udělat ucelenou kolekci fotografií Brd a okolí Berounky, která by vystihla krásu tohoto kraje. Mnohokráte jsem se již toulal ranní rosou a mlhou, ale zatím se mi tu atmosféru nepodařilo uspokojivě zachytit na film či čip svého fotoaparátu. No, není mi zas tolik, do důchodu daleko, tak se to snad ještě povede.

Některé mé fotografie byly již otištěny ve fotografických časopisech, různých denících a vystaveny v různých soutěžích či autorských výstavách.

Praha fotografická je pro nás "domovskou" soutěží a účast na ní je povinnost každého našeho člena. jsem rád, že jsem za svými kolegy nezaostal a v roce 2006 a 2008 vyhrál v kategorii dokumentu.

Na jaře 2007 jsem vyvětral pár fotografií aut, fanoušku, divadelních představení a života v Paříži v Galerii ČERŤÁK ve Tmani.

V galerii Na Kovárně se sice fotky moc nevětraly, ale byly tam - Společná výstava X-pozice a jejich domácích úkolů v prosinci 2007

V létě 2008 jsem se podílel na výstavě regionu Dolní Berounka, která byla instalována v Řevnickém zámečku

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 238 | Zobrazeno: 121 - 130

Vyhodnocení prosincového úkolu "X"

Závěr letošního roku byl asi pro všechny hektický a svět pomalu začalo požírat zaklínadlo krize. A vypadá to, že krize zasáhla i fotografující jedince. I přes prodlouženou uzávěrku do ledna přišlo tentokráte do redakce opravdu zoufale málo fotografií na toto poměrně banální téma.
Publikoval: 28.1.2009 Jakub Kencl | komentářů: 8 - poslední: 8.2.2009, 13:05

Prosincové FOTOpivo - "X"

Naše poslední letošní setkání proběhlo na počátku prosince v salonku restaurace Na kovárně v Holešovicích. Tentokráte se nejednalo o "vánoční večírek", ale o klasické FOTOpivo s několika přísadami navíc. Pominu-li standardní rozdávání péefek, které měli někteří připraveni již v takto brzkém termínu, vyzdvihl bych dva ústní raporty Petra a Zdeňka, kteří se vydali reprezentovat X-pozici za hranice Prahy.
Publikoval: 15.12.2008 Jakub Kencl | komentářů: 2 - poslední: 20.1.2009, 12:21

Joe McNally: Fotografie - rozhodující momenty

Joe McNally je mezinárodně uznávaným fotografem, profesionálně se fotografií zabývající více než 30 let. Za svoji kariéru procestoval s fotoaparátem více jak 50 zemí. Jeho fotografie můžeme najít v časopisech Time, Sports Illustrated, National Geographic či Life, kde působil jako jediný fotograf za posledních 23 let na plný úvazek. Myslím si, že je to ten správný člověk, který nám může radit ohledně rozhodujících momentů ve fotografii.
Publikoval: 8.12.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Lidské tělo - vyhodnocení domácího úkolu

Lidské tělo. Denně jsme s ním, denně ho potkáváme, máme z něj různé pocity, trápí nás, bolí, vyvolává v nás radost či dokonce chtíč... To všechno se, a mnohem více, dalo očekávat na vašich snímcích s lidským tělem.
Publikoval: 26.11.2008 Jakub Kencl | komentářů: 9 - poslední: 16.12.2008, 08:22

Prosincový domácí úkol - X a poslední FOTOpivo v roce 2008

Pomalu se nám blíží poslední měsíc v roce a s ním i letošní poslední úkol.
Publikoval: 21.11.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Listopadové FOTOpivo - Lidské tělo

Po úspěšné podzimní X-poziční akci, o které si za pár hodin přečtete, nás čeká další FOTOpivo. Místo a čas je stále stejné, datum je nový. Salonek holešovické restarace Na Kovárně nás přivítá ve středu 12.listopadu v 18:00. Pro toto setkání je téma shodné s domácím úkolem - LIDSKÉ TĚLO.

Rádi vás zase po dlouhé době uvidíme a těšíme se na vaše fotografické příspěvky do večerní diskuse.

Publikoval: 30.10.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Historie, věky - vyhodnocení domácího úkolu
Lidské tělo - úkol na říjen 2008

Tentokráte na nás ze schránky dýchla nostalgie a historie. Pojďte se se mnou projít po časech dávných, které jsou společným tématem fotografií našich pilných přispěvatelů do rubriky fotocvičení, či chcete-li domácích úkolů.
Publikoval: 13.10.2008 Jakub Kencl | komentářů: 2 - poslední: 10.11.2008, 19:33

Domácí úkol na prázdniny - Minulost, věky

Přes prázdniny máme klid a klidné je i naše nové téma pro další fotoúkol, či chcete-li fotocvičení
Publikoval: 21.7.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

V letu - vyhodnocení domácího úkolu

Před prázdninami nám skončilo další kolo domácích úkolů a do naší soutěžní, poštovní schránky vletělo několik málo fotografií s leteckou tématikou
Publikoval: 18.7.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Červnové FOTOpivo a Náš svět

Hned po FOTOtvrďákovi, 18. června 2008, jsme se opět sešli v našem oblíbeném salonku restaurace Na kovárně. Tentokráte byl zdrojem diskusí Náš svět. Snad vlivem únavy z tvrďáka, ale spíš pracovní vytížeností jsme se scházeli jak švábi na pivo. Kolem osmé nás již bylo opět plno a mohla začít prezentace našich úkolů.

Publikoval: 30.6.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář
 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace