motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled článků od autora: Jakub Kencl

Narodil jsem se osm dní po začátku osmého měsíce roku 1967. Jsem ženatý a mám dvě děti. S focením jsem začal až po narození prvního dítěte, kdy jsem dostal foťák a začal fotit rodinu, rodinu a rodinu. Asi v roce 1997 jsem se začal rozhlížet kolem sebe a začal fotit i jiné náměty než moje děti. Nejraději fotím nehybné nebo pomalu se pohybující předměty, prostě to kde je poměrně dost času na přípravu, ale již se pomalu propracovávám i k námětům kde je třeba větší rychlosti fotografa k zachycení děje. Nemám nějaké vyhraněné zaměření, fotím prostě to co se mi líbí a co mě zaujme a předpokládám, že by mohlo zaujmout i někoho jiného. BW materiál si zpracovávám sám doma a barvu přenechávám odborníkům.
Je rok 2002 a pomalu se začíná měnit moje záliba. U focení zůstávám, ale stále více se mi líbí zachycovat na svých fotografiích lidi a nějaký ten děj. Dokument a reportážní fotografie začíná pomalu převažovat ostatní fotografické choutky. Neznamená to ovšem, že bych si nevyfotil nějakého toho motýla, či krajinku, ale to pravé uspokojení mi přináší dokumentární, reportážní či street fotografie.

Roku 2001 jsem začal spolupracovat s internetovským časopisem PALADIX, kde se snažím podělit o své zkušenosti s ostatními fotografy. Tato spolupráce nakonec vyúsťujě i v založení fotografického volného seskupení X-pozice, ve které má osoba taktéž figuruje.

Mám takový sen, udělat ucelenou kolekci fotografií Brd a okolí Berounky, která by vystihla krásu tohoto kraje. Mnohokráte jsem se již toulal ranní rosou a mlhou, ale zatím se mi tu atmosféru nepodařilo uspokojivě zachytit na film či čip svého fotoaparátu. No, není mi zas tolik, do důchodu daleko, tak se to snad ještě povede.

Některé mé fotografie byly již otištěny ve fotografických časopisech, různých denících a vystaveny v různých soutěžích či autorských výstavách.

Praha fotografická je pro nás "domovskou" soutěží a účast na ní je povinnost každého našeho člena. jsem rád, že jsem za svými kolegy nezaostal a v roce 2006 a 2008 vyhrál v kategorii dokumentu.

Na jaře 2007 jsem vyvětral pár fotografií aut, fanoušku, divadelních představení a života v Paříži v Galerii ČERŤÁK ve Tmani.

V galerii Na Kovárně se sice fotky moc nevětraly, ale byly tam - Společná výstava X-pozice a jejich domácích úkolů v prosinci 2007

V létě 2008 jsem se podílel na výstavě regionu Dolní Berounka, která byla instalována v Řevnickém zámečku

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 261 | Zobrazeno: 121 - 130

Novoroční FOTOvycházka Prahou

Stejně jako minulá léta, proběhne i v roce 2011 novoroční FOTOvycházka po Praze. Tato setkání se již stala tradicí a tak i příští rok můžeme protáhnout a provětrat naše znavená a zlenivělá těla po vánočních svátcích a po silvestrovském veselí. Koneckonců, ne nadarmo se říká: „ Jak na Nový rok, tak po celý rok“, takže neváhejte a přidejte se k nám.

Sraz je
1.1.2011 v 11.00
v podloubí Filozofické fakulty UK vedle výstupu z metra Staroměstská.

Přijít může každý se zájmem o fotografii, bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství, rasy a fototechniky :-) Manželky, manželé, partneři, děti i domácí mazlíčci budou taktéž vřele uvítáni

Publikoval: 28.12.2010 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Fotografická procházka Prahou a pozvánka na Vánoční FOTOpivo

V listopadu jsme využili den volna a udělali si malou vycházku podzimní Prahou. No, malou, na konci dne mi GPS ukazovala 16,3 km, takže jsme se opravdu pěkně prošli. V očekávání podzimních mlh byl sraz za ranního kuropění v Holešovicích. Mlhy nikde, a tak jsme v poklidu posnídali a vydali se podzimním ránem do holešovického přístavu. Nebudu vás zatěžovat nudným popisem cesty krok za krokem a radši přidám nějakou tu fotku pořízenou během dne a pokusím se tak zmapovat naše putování.
Publikoval: 9.12.2010 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Reportáž z říjnového FOTOpiva a pozvánka na FOTOden 17.11.

Říjnové FOTOpivo proběhlo 20.10.2010 v restauraci Na Kovárně.
Publikoval: 8.11.2010 Jakub Kencl | komentářů: 3 - poslední: 18.11.2010, 09:16

Reportáž z červnového FOTOpiva

Červnové FOTOpivo se již pomalu neslo v režii nadcházejícího léta, času dovolených a bylo již lehce komorní, co se účasti týká. Fotografií se však sešlo dostatek a na stole se objevily práce rozličných rozměrů, témat i provedení a bylo po většinu večera na co koukat i o čem diskutovat.
Publikoval: 29.6.2010 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Chris Gatcum: Fotografické experimenty - 52 projektů pro lepší (digitální) fotografie

Chris Gatcum je držitel mnoha fotografických ocenění a autor článků o fotografické technice a postupech, které vycházejí jak na internetu, tak v nejrůznějších tištěných publikacích. Dnes se nám do ruky dostává jeho kniha s 52 nápady či návody, jak na fotografické experimenty.
Publikoval: 1.6.2010 Jakub Kencl | komentářů: 6 - poslední: 17.6.2010, 20:49

FOTOTVRĎÁK č. 7 - červen 2010

Rok se s rokem sešel, máme tady pomalu červen a na řadu tak přichází i naše oblíbená akce - FOTOTVRĎÁK. Již po sedmé se letos, první červnový víkend, sejde parta fotografických nadšenců, kteří jsou ochotni obětovat i nějaké to pohodlí a fotografovat celých 24 hodin bez odpočinku.
Publikoval: 11.5.2010 Jakub Kencl | komentářů: 3 - poslední: 4.6.2010, 08:50

Mašinkový fotovýlet - Lužná u Rakovníka

Přišlo jaro a i my se začínáme probouzet ze zimního spánku. Tedy ona se spíše probudila Kačka s Bitovodem a naplánovali nám zajímavou technickou akci s výletem do železničního muzea v Lužné u Rakovníka.
Publikoval: 7.5.2010 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Reportáž z Vánočního FOTOpiva

Poslední letošní FOTOpivo, které proběhlo 9. prosince 2009, se neslo zcela ve vánočním duchu.
Publikoval: 28.12.2009 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Novoroční FOTOvycházka 2010

Jak již bývá několik let zvykem, opět vyrazíme na Nový rok protáhnout a provětrat svá těla, zmožená Vánočními svátky a Silvestrovským veselím. Samozřejmě, že nenecháme zahálet ani svá druhá či třetí těla a Novoroční výlet pojmeme jako zahájení další fotografické sezóny. No a protože fotosoutěž Praha FOTOgrafická zná již svá plovoucí témata, kde se v jednom z nich hovoří o Podolí a Braníku, vyrazíme i my tímto směrem.

Pokud by měl někdo zájem se taktéž projít, pokecat a fotografovat, nechť se dostaví
v 11.00 na Výtoň k železničnímu mostu, kde se všichni 1.1.2010 sejdeme.

Následující program bude dílem náhody a naší dohody. Co je ovšem jisté, že tento fotografický den zakončíme Novoročním ohňostrojem.

Publikoval: 22.12.2009 Jakub Kencl | komentářů: 5 - poslední: 31.12.2009, 16:47

Pozvánka na Vánoční FOTOpivo

Rok se s rokem sešel, máme tady zase Vánoce a k nim patří i naše, již tradiční FOTOpivo.

Publikoval: 27.11.2009 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace