motiv
Přehled článků od autora: Jakub Kencl

Narodil jsem se osm dní po začátku osmého měsíce roku 1967. Jsem ženatý a mám dvě děti. S focením jsem začal až po narození prvního dítěte, kdy jsem dostal foťák a začal fotit rodinu, rodinu a rodinu. Asi v roce 1997 jsem se začal rozhlížet kolem sebe a začal fotit i jiné náměty než moje děti. Nejraději fotím nehybné nebo pomalu se pohybující předměty, prostě to kde je poměrně dost času na přípravu, ale již se pomalu propracovávám i k námětům kde je třeba větší rychlosti fotografa k zachycení děje. Nemám nějaké vyhraněné zaměření, fotím prostě to co se mi líbí a co mě zaujme a předpokládám, že by mohlo zaujmout i někoho jiného. BW materiál si zpracovávám sám doma a barvu přenechávám odborníkům.
Je rok 2002 a pomalu se začíná měnit moje záliba. U focení zůstávám, ale stále více se mi líbí zachycovat na svých fotografiích lidi a nějaký ten děj. Dokument a reportážní fotografie začíná pomalu převažovat ostatní fotografické choutky. Neznamená to ovšem, že bych si nevyfotil nějakého toho motýla, či krajinku, ale to pravé uspokojení mi přináší dokumentární, reportážní či street fotografie.

Roku 2001 jsem začal spolupracovat s internetovským časopisem PALADIX, kde se snažím podělit o své zkušenosti s ostatními fotografy. Tato spolupráce nakonec vyúsťujě i v založení fotografického volného seskupení X-pozice, ve které má osoba taktéž figuruje.

Mám takový sen, udělat ucelenou kolekci fotografií Brd a okolí Berounky, která by vystihla krásu tohoto kraje. Mnohokráte jsem se již toulal ranní rosou a mlhou, ale zatím se mi tu atmosféru nepodařilo uspokojivě zachytit na film či čip svého fotoaparátu. No, není mi zas tolik, do důchodu daleko, tak se to snad ještě povede.

Některé mé fotografie byly již otištěny ve fotografických časopisech, různých denících a vystaveny v různých soutěžích či autorských výstavách.

Praha fotografická je pro nás "domovskou" soutěží a účast na ní je povinnost každého našeho člena. jsem rád, že jsem za svými kolegy nezaostal a v roce 2006 a 2008 vyhrál v kategorii dokumentu.

Na jaře 2007 jsem vyvětral pár fotografií aut, fanoušku, divadelních představení a života v Paříži v Galerii ČERŤÁK ve Tmani.

V galerii Na Kovárně se sice fotky moc nevětraly, ale byly tam - Společná výstava X-pozice a jejich domácích úkolů v prosinci 2007

V létě 2008 jsem se podílel na výstavě regionu Dolní Berounka, která byla instalována v Řevnickém zámečku

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 233 | Zobrazeno: 121 - 130

Listopadové FOTOpivo - Lidské tělo

Po úspěšné podzimní X-poziční akci, o které si za pár hodin přečtete, nás čeká další FOTOpivo. Místo a čas je stále stejné, datum je nový. Salonek holešovické restarace Na Kovárně nás přivítá ve středu 12.listopadu v 18:00. Pro toto setkání je téma shodné s domácím úkolem - LIDSKÉ TĚLO.

Rádi vás zase po dlouhé době uvidíme a těšíme se na vaše fotografické příspěvky do večerní diskuse.

Publikoval: 30.10.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Historie, věky - vyhodnocení domácího úkolu
Lidské tělo - úkol na říjen 2008

Tentokráte na nás ze schránky dýchla nostalgie a historie. Pojďte se se mnou projít po časech dávných, které jsou společným tématem fotografií našich pilných přispěvatelů do rubriky fotocvičení, či chcete-li domácích úkolů.
Publikoval: 13.10.2008 Jakub Kencl | komentářů: 2 - poslední: 10.11.2008, 19:33

Domácí úkol na prázdniny - Minulost, věky

Přes prázdniny máme klid a klidné je i naše nové téma pro další fotoúkol, či chcete-li fotocvičení
Publikoval: 21.7.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

V letu - vyhodnocení domácího úkolu

Před prázdninami nám skončilo další kolo domácích úkolů a do naší soutěžní, poštovní schránky vletělo několik málo fotografií s leteckou tématikou
Publikoval: 18.7.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Červnové FOTOpivo a Náš svět

Hned po FOTOtvrďákovi, 18. června 2008, jsme se opět sešli v našem oblíbeném salonku restaurace Na kovárně. Tentokráte byl zdrojem diskusí Náš svět. Snad vlivem únavy z tvrďáka, ale spíš pracovní vytížeností jsme se scházeli jak švábi na pivo. Kolem osmé nás již bylo opět plno a mohla začít prezentace našich úkolů.

Publikoval: 30.6.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Fotografická dílna na Kuksu: Voda - kámen - Špork

Před několika týdny jsme dostali od Vladimíra Skalického z Fotoklubu Lanškroun pozvánku na víkendovou fotografickou dílnu v Kuksu. Už název Kuks v nás vyvolal patřičné emoce a s radostí jsme museli přijmout. Nakonec se naše účast smrskla na tři X-poziční hlavy – Pavla, Petra a mně. Jaké to nakonec bylo?

Publikoval: 13.6.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Bryan Peterson: Naučte se používat expoziční čas kreativně

Bryana Petersona zde asi už nemusíme moc představovat a i kvalita jeho knih je známá. Tentokráte se podíváme na titul Naučte se používat expoziční čas kreativně.
Publikoval: 9.6.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

FOTOTVRĎÁK 2008 - 5. ročník nonstop 24 hodin focení v Praze

Letos nás čeká již 5. ročník našeho nonstop focení v Praze. Prozrazovat program celých 24 hodin nebudu, ale můžete se třeba těšit na rozkopanou Letnou, večerní a noční nové zastávky metra v Letňanech, barrandovský bazén, holešovický přístav ...

Čarodějnou noc lásky se nám letos do programu vetknout nazadařilo, ale abyste neřekli, že to nebude termínově zajímavé, tak sraz bude v pátek 13. června 2008 18:00 před McDonaldem na Letné (u stadionu Sparty). Na nikoho se nečeká. Konec je 14. června 2008 18:00 někde v Praze.

Letos máme i další novinku: Pátého jubilea se mohou zúčastnit i FOTOměkkýši, kteří budou přítomni jen na některé části FOTOtvrďáka. Pokud někdo již nyní víte, že byste se chtěli připojit někde jinde než na startu, napište mi. Pošlu vám mobil, na kterém dostanete informace o pohybu skupiny šílenců, ke které se budete moci připojit. Můžete tak prožít alespoň část fotografického šílenství a vysloužit si i diplom pro FOTOměkkýše.

A kdo neví o co jde, tak může nahlédnout do našeho archívu: I. Fototvrďák 2004, II. Fototvrďák 2005, III. Fototvrďák 2006, IV. Fototvrďák 2007.

Publikoval: 23.5.2008 Jakub Kencl | komentářů: 23 - poslední: 1.7.2008, 09:24

Jak proběhlo dubnové FOTOpivo a pohled do budoucnosti

Další, tentokráte "volné" FOTOpivo proběhlo 16. dubna v salonku Na kovárně. Všichni zúčastnění se pochlapili a na stolech bylo k vidění hodně fotek na různá témata, různých formátů a provedení. Oživení určitě způsobili účastníci kurzů pana Němečka, kteří dorazili přímo pod jeho vedením a představili svoji tvorbu, nad kterou se dlouze a vášnivě diskutovalo. Za sebe mohu říci: "Jen houšť a větší kapky" a doufám, že se pánové ještě objeví. Velice příjemně překvapil Richard, který donesl pěkné a zajímavě zpracované fotografie Prahy.

Publikoval: 26.4.2008 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Autobus - vyhodnocení domácího úkolu

Letošní zimu jsme se dali tak trochu na cestování. Neočekávejte však romantické, barevné a exotické krajinky tropických oblastí. My jsme totiž vyrazili na cestu autobusem a ten se stal hlavním aktérem našich fotografií. Ale vlastně i dnes některé záběry voní exotikou.
Publikoval: 23.4.2008 Jakub Kencl | komentářů: 1 - poslední: 23.4.2008, 07:31
 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace