motiv
Přehled článků od autora: Milan Sýkora

*1974
Fotografuji od poloviny 80. let, na film (Nikon F-801s, N90s, F90x, F80, Praktica řady B/BX aj.) i na čip (Nikon D70, Nikon D50 a D300). Věnuji se hlavně cestovatelské fotografii (cokoli, co vidím cestou, ať už vede kamkoli...), také rád fotografuji lidi. Kromě lidí a cest mě zajímají "krásné staré stroje", tedy starší fototechnika. Stejně jako fotografie mě baví psaní, a tak je pro mě Paladix, kde se vyskytuji už od jeho vzniku, ideálním útočištěm...

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 203 | Zobrazeno: 121 - 130

... jaro

Tak ho tady konečně máme. Ptáci řvou a kytky smrdí, napsal kdysi Ivan Mládek, ale takto dramatické to tedy není. Ostatně, jaro je příjemné.
Publikoval: 8.4.2001 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Rožmberk nad Vltavou

V údolí řeky Vltavy lze nalézt nejrůznější památky a cíle kratších i delších výletů. Jedním z nich je i město Rožmberk nad Vltavou.
Publikoval: 18.3.2001 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Autorův týden

Toneme doslova v záplavě nejrůznějších textů přesycených informacemi (některé texty - zejména pak ty politické - tento rys naopak naprosto postrádají). Jedno však mají všechny texty společné.
Publikoval: 11.3.2001 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Fotografie a ...

Úvodní díl tohoto opravdu netradičního seriálu se pokusí vysvětlit, o co vlastně půjde, ačkoli možná, že se z toho všeho vyvine něco docela jiného...
Publikoval: 6.3.2001 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Externí expozimetry

Expozimetr je přístroj používaný ke stanovení správných expozičních hodnot na základě fotoelektrického měření intenzity osvětlení nebo jasu fotografovaného předmětu. Tento článek si klade za cíl poskytnout začátečníkům základní přehled o jednotlivých součástech a typech expozimetrů.
Publikoval: 4.3.2001 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Tvůrčí fotografie - Praktická ilustrovaná příručka

Knih o fotografii vychází u nás relativně hodně, kvalita však bývá samozřejmě různá. Ve velké většině se jedná o překlady zahraničních titulů, zpravidla anglických (speciálně ve Velké Británii totiž dbají na dostatek ilustrovaných výpravných encyklopedií a příruček věnovaných nejrůznějším oborům, a tak ani fotografie není výjimkou).
Publikoval: 25.2.2001 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Jizerka

Pokud se ocitnete (nádodou či zcela záměrně) v Jizerských horách, rozhodně si udělejte výlet na jedno z nejvýše položených míst v oblasti - do obce Jizerka.
Publikoval: 28.1.2001 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Aarhus, Grenaa, šílená party, Legoland, nemoc a cesta domů

Pravda, ten nadpis není z nejkratších ani z nejstručnějších. Nicméně shrnuje ve zkratce druhou polovinu trvání naší dánské expedice.
Publikoval: 25.12.2000 Milan Sýkora | komentářů: 1 - poslední: 4.9.2005, 14:51

Czech Press Photo 2000 & Akt v české fotografii

Tak se nám přiblížila zima a s ní samozřejmě chladné počasí, které má tu výhodu, že přeje nejrůznějším kulturním (a někdy též i povážlivě nekulturním) akcím.
Publikoval: 10.12.2000 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář

Oko versus objektiv

Určitě každého, kdo někdy fotografoval, napadlo, proč se někdy fotografie tak liší od vzhledu scény. Fotografujeme krajinu, která nám připadá velmi zajímavá, a fotografie je prostě nudná. Čím to, když expozice byla v pořádku?
Publikoval: 3.12.2000 Milan Sýkora | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace