motiv
Přehled článků od autora: chose

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 34 | Zobrazeno: 21 - 30

Máte svojí ENTROPU?

Chodíme jen po povrchu, nebo se umíme ponořit?

Není asi už jediný Čech sledující zprávy, který by nevěděl o našem posledním evropském „průšvihu“. Tento článek nechce hájit nebo odsuzovat Davida Černého, ani jeho dílo. Polemika bude spíše o tom, zda se zajímáme o svůj svět a zda k němu vztahujeme naše fotografické „umění“, chceme li svou tvorbu tak nazvat.

Publikoval: 21.1.2009 chose | komentářů: 19 - poslední: 23.1.2009, 23:50

Modrej kocour, modrej pes a Chrámy

Zdenek Bakštein alias Modrej pes je zdejšímu publiku svými cestopisy dobře znám. Prošedivělý morous s hlubokým hlasem, co dokáže depresivně popisovat Radžasthán i islandskou divukrásnou zem. Tentokrát nás ovšem zve ke zklidnění a meditaci – což si se svým zjevem indického asketického světce může dovolit.
Publikoval: 12.6.2008 chose | 0 komentářů - přidat komentář

Romantický výlet jarní přírodou?

Tenhle příspěvek by mohl patřit do sekce "tipy na výlet". Rozhodně se týká fotograficky moc zajímavé lokality. Je to týden - byli jsme se s dětským oddílem svézt na jarní Lužnici - příjemný výlet z Tábora pod Bechyni. Zakončen byl procházkou romantickým údolím "státem chráněné" přírodní památky Židova strouha. Rozeklané skalní stěny jež lemují okolí potoka - brodění mělkou vodou a vše v jarním květu - všem Vám doporučuji tuto krásnou žlutou stezku.

Publikoval: 13.5.2008 chose | komentářů: 17 - poslední: 24.5.2008, 16:20

Objektivy – jsou opravdu potřeba?

Slosováním předplatitelů nejmenovaného časopisu se mi do rukou dostala publikace IDIFu Objektivy (Ondřej Neff, Martin Hájek, David Filipi). Říká se: “Darovanému koni na zuby nekoukej!“, ale nepodívejte se dovnitř publikace, jež slibuje praktické rady pro výběr, užívání i údržbu. Navíc hned v úvodním slovu mi říká Ondřej Neff, že kniha nabízí vodítka k odpovědím na otázky, jež si klade i zkušený fotograf.
Publikoval: 18.4.2008 chose | komentářů: 22 - poslední: 4.8.2009, 10:02

Život se smíchem

Kdo by neznal Life - ikonu fotografického dokumentu. Ale kolik z nás kdy otevřelo tuto legendu, jež se stala vzorem mnoha časopisům v celém světě (u nás jmenujme třeba Mladý svět, ...)? Life má již přes 70 let a dlouhá léta končil tématem našeho posledního úkolu - humorem.
Publikoval: 9.2.2008 chose | 0 komentářů - přidat komentář

První FOTOpivo nového roku je za námi...

...a zdá se, že k dramatickým změnám nedochází. Přesto se těšíme na další vývoj a plánujeme, co dál v roce 2008. Nejbližší setkání s tématem AUTOBUS proběhne ve středu 27. února opět Na kovárně.

Publikoval: 3.2.2008 chose | komentářů: 3 - poslední: 11.2.2008, 10:07

Dvanácté FOTOpivo a pozvánka na 19.12.2007

Dvanácté obnovené FOTOpivo proběhlo podle plánu 21.11.2007. Večer se rozbíhal pomalu – „parodie“ je téma, jež nebylo pro účastníky lehkým úkolem. Tak ještě raději hermelín s brusinkami, ještě jeden pohár zlatavého moku, ..., cože? Už půjdeme na fotky? No dobře, co se dá dělat!

Publikoval: 5.12.2007 chose | 0 komentářů - přidat komentář

McCartney fotograf a Nikl výtvarník

Švandovo divadlo už čtvrtým rokem pořádá mimo jiné "Scénické rozhovory" - moderované jevištní rozpravy se zajimavými hosty. Osmnáctého října přijel do Prahy (nejen) fotograf Mike McCartney. A co víc, odpoledne představil na baru divadla svou poetickou knihu Petr Nikl.
Publikoval: 25.10.2007 chose | 0 komentářů - přidat komentář

Workshop Historické fotografické techniky

Albuminové fotografie z poloviny 19. století? Sépiový tisk s barvami holandských malířských mistrů? Ušlechtilé gumotisky s temně modrými stíny, rudou oblohou nebo do zelena ubíhajícími lesy? Exponování pod modrým nebem v parku, vyvolávání ve světle žárovek jen v čisté vodě bez vývojky? Tónování zlatem nebo platinou? I dnes mají tyto metody své nadšence a vyzkoušet je překvapivě není tak složité, jak by si člověk představoval.
Publikoval: 25.9.2007 Petr Jiskra, chose | komentářů: 5 - poslední: 27.11.2007, 09:01

Kde jsou všichni strombulíni?

Joj, jééé, a juchůů!!! Už je to skoro půlrok. A přece když před spaním otevřu zelenou obálku a kouknu na Homéra, na Medu, na Lídu a na Cecila, ... joj jééé a juchůů!

Publikoval: 29.8.2007 chose | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace