motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled článků ze sekce: PhotoArt
Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 247 | Zobrazeno: 21 - 30

PS: I See Faces za Nedělního odpoledne

Minulý čtvrtek jsme navštívili dvě zajímavé výstavy. A protože nás zaujaly a obě také shodou okolností nějakým způsobem souvisí s nedávným děním na Paladixu, rozhodli jsme, že vás tu na ně upozorníme.
Publikoval: 28.9.2011 Petr Jiskra, Zdeněk Tichý | komentářů: 1 - poslední: 28.9.2011, 12:50

Salon východočeské fotografie v Hradci Králové

Každé tři roky organizuje královéhradecké Středisko amatérské kultury Impuls spolu s Volným sdružením východočeských fotografů a Muzeem východních Čech regionální přehlídku Salon východočeské fotografie. Letos je zastoupeno pět fotografů zvaných (včetně jedné autorské dvojice) a osmnáct dalších autorů, vybraných komisí ve složení doc. MgA. Jaroslav Bárta, doc. MgA. Josef Ptáček a MgA. Martin Stecker.
Publikoval: 29.8.2011 IK | komentářů: 1 - poslední: 29.8.2011, 22:28

Pavel Kutina - Dědictví

Bitovod (omlouvám se, ale nějak mi jazyk velí zůstat u Pavlovy přezdívky) představil svou výstavu v galerii Čerťák. Zde na Paladixu je populární svou zdravou skepsí, co se profilace fotografického autodidakta týká, v Tmani však ukazuje opak.
Publikoval: 4.7.2011 katox, chose | komentářů: 2 - poslední: 6.7.2011, 17:11

Jaký je Off Station Foto Festival

Stará, neudržovaná nádražní budova. Všude spousta prachu (obleky od Armaniho raději nechte doma), drolící se omítky, rozbitých oken a provizorních oprav. Ráj milovníků industriálu na první pohled nevyvolává zrovna dojem prestižní galerie, ale je to prostor s až neskutečnou atmosférou, jako stvořený pro všelijaké alternativní kulturní akce. Nádraží Plzeň – Jižní předměstí hostí do neděle 5. 6. Off Station Foto Festival.
Publikoval: 31.5.2011 Petr Jiskra | 0 komentářů - přidat komentář

Divočina v obrazech

V polovině tohoto roku se historická budova Národního muzea kvůli rekonstrukci veřejnosti na dlouhých 43 měsíců uzavře, což je samo o sobě docela dobrým důvodem, proč ji navštívit. Druhým, stejně dobrým důvodem je pak výstava fotografií, která zde byla nedávno zahájena. Divočina v obrazech Rosti Stacha a Vaška Šilhy prostě stojí za to.
Publikoval: 23.2.2011 Michal Krause | 0 komentářů - přidat komentář

Velmi příjemné Nedělní odpoledne s Jitkou Horáznou

Ač by se tak mohlo na první pohled zdát, nehodlám popisovat své milostné romance, nýbrž dobrodružství výhradně kulturní. Jitka Horázná je mladá fotografka a Nedělení odpoledne je název její absolventské práce na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a zároveň název výstavy, kterou lze do 6.2.2011 zhlédnout v Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě.
Publikoval: 28.1.2011 Stanislav Bříza | komentářů: 12 - poslední: 26.9.2011, 22:58

Neúplné rozetmění Petra Jiskry

Petr Jiskra vystavuje své neúplné rozetmění. Ta věta vlastně vyjadřuje vše.

Publikoval: 10.1.2011 chose | 0 komentářů - přidat komentář
[ Eseje ]

Fotografie jako výsledek dědičného procesu s ohledem na sociální zatížení

Už mnohokrát jsem se zamýšlel nad smyslem a významem svých fotografií - nikoli ve smyslu globálním, jako "co moje fotografie dokážou udělat pro světový mír?", ale ryze intimním a soukromém, jako "co tím sakra vlastně sleduju?".
Publikoval: 1.1.2011 bitovod | komentářů: 15 - poslední: 5.2.2011, 14:06

S fotografy po stopách Karla Hynka Máchy

Výstava je výsledkem fotografického workshopu pořádaného Svazem českých fotografů k 200. výročí narození slavného a originálního českého básníka, jenž proslul láskou ke krajině, putování a objevování a jenž cestu povýšil na filozofickou kategorii při hledání smyslu lidského života.
Publikoval: 22.12.2010 Věra Matějů | 0 komentářů - přidat komentář

Decadence Now: falešná hra s temnými stránkami lidské duše

Výstavní projekt Decadence Now!, který na čtvrtletí zabral Galerii Rudolfinum, budí od počátku značnou pozornost. I když nejde o výstavu fotografií v pravém slova smyslu, podstatná část představených autorů fotografii užívá jako základní vyjadřovací prostředek.
Publikoval: 6.10.2010 Jiří Zahradnický | komentářů: 9 - poslední: 2.11.2010, 23:06


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace