motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled článků ze sekce: Cestování

Vše o cestování s fotoaparátem a focení na cestách. Ať už chcete jet na krátký výlet nebo na velkou expedici, zde můžete najít tu správnou inspiraci. Naleznete zde reportáže ze zemí blízkých i dalekých, tipy na krátké výlety i rady pro cestování s fotovýbavou.

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 341 | Zobrazeno: 41 - 50

Rakúska krajina - Königswarte

Pri cestách do Bratislavy ma zaujala meniaca sa krajina Zadunajskej nížiny. Z lánov kukurice a nekonečných riadkov viníc vyrastá nový les. Les vysokých stožiarov, ktoré svojimi mohutnými a otáčajúcimi sa ramenami krotia veterný živel. Les, ktorý sa v noci mení na oblak červených lampášikov blikajúcich v tme.
Publikoval: 24.3.2006 Michal Vallo | komentářů: 12 - poslední: 12.4.2006, 21:08

Londýn – Královská metropole na Temži

Britská metropole je pro jednoho naprosto nefotogenické město, pro druhého zase jedno z nejkrásnějších měst. Je to individuální. Už jen pro pestrou paletu architektonických slohů, uctívaných tradic a zajímavých lidí se však vyplatí při cestě do Londýna na fotoaparát nezapomenout.
Publikoval: 14.3.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 19 - poslední: 3.5.2006, 12:02

Legendami a mýty opředené Irsko

Většina turistů přijíždějících do Irska čeká, že je z letiště odveze povoz tažený osly a na přivítanou je místní pohostí pálenkou z brambor. Obrázek o kouzelném Irsku je už dávno minulostí, přesto vás po několika dnech putování irská krajina natolik očaruje, že s obtížemi rozeznáte, kde končí realita a začínají barvité legendy.
Publikoval: 28.2.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 13 - poslední: 5.4.2006, 14:35

Město tmavého piva a spisovatelů

Říká se, že irskou kulturu nejlépe poznáte v irském pubu u sklenice tmavého piva. A kde jinde začít s exkurzí do irských tradic a zvyků než v Dublinu, irské metropoli, která je proslavená stovkami nezaměnitelných hospůdek a barů? Ve městě, jehož irský název Baile Atha Cliath zní vskutku vznešeně, by ale byla chyba zapomenout přitom na slavnou literární tradici.
Publikoval: 14.2.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 6 - poslední: 4.3.2006, 21:29

Gutštejn

Dnešní tipem na výlet navážeme na předchozí, který mířil na Krasíkov. Gutštejn leží mimo frekventované turistické trasy a lze ho navštívit kdykoli, i mimo sezónu. Oba výlety lze bez problémů spojit a absolvovat je v jeden den.
Publikoval: 10.2.2006 Milan Sýkora | komentářů: 5 - poslední: 20.2.2006, 16:02

Albánie - dobrodružství na dosah ruky

Zkuste ve svém okolí, mezi přáteli, či v práci jen tak nadhodit, že na dovolenou vyrážíte do Albánie. Většina z nich vás nazve blázny, zbytečnými hazardéry a všelijak vás budou zrazovat od vašeho záměru. Pokud vás opravdu přesvědčí a vy vyrazíte do Chorvatska na „tradiční dovču“, tak nečtěte dál! Alespoň nebudete naštvaní.
Publikoval: 31.1.2006 Jan Brabec, Petr Burda | komentářů: 19 - poslední: 9.2.2008, 23:43

Krasíkov (Švamberk)

Celoročně přístupných a navíc ještě fotograficky i turisticky zajímavých památek není málo, jen je potřeba o nich vědět. Hrad Krasíkov je právě takovým zajímavým cílem...
Publikoval: 27.1.2006 Milan Sýkora | komentářů: 9 - poslední: 19.2.2006, 10:35

Pod vrcholky Dientes

Dnešní etapa začíná prudkým převýšením několik desítek metrů, které zdoláváme v podstatě korytem potoka. Za ním se terén vyrovná do travnaté planinky, kterou se klikatí potůček, pak zase nahoru a další planina, tentokrát kamenitá.
Publikoval: 17.1.2006 Zdenek Bakštein | 0 komentářů - přidat komentář

Isla Navarino

Povalený kmen, na kterém jsme seděl, byl vybělený sluncem, větrem a sněhem. Bylo však stále patrné, že příčinou jeho pádu nebyla vichřice ani lidská ruka. Na podmáčené louce kolem mne bylo takovýchto zbytků víc. Malé okrouhlé lístky, typické pro buk lenga, se tu a tam objevovaly na větvičkách vyrážejících z ohlodaných pařezů. Rozptýlené světlo zatažené večerní oblohy nevrhalo žádné stíny a hladina jezírka přede mnou byla klidná.
Publikoval: 3.1.2006 Zdenek Bakštein | komentářů: 2 - poslední: 13.1.2006, 08:43

Slovenský raj – Raj vodopádov

Hučiace potoky v skalných roklinách, vysoké vodopády ukryté v tiesňavách, obtiažne priechodné chodníky občas ponorené v koryte potoka, drevené lávky, oceľové rebríky, železné stúpačky odvážne prilepené na skalu nad priepasťou alebo skalnou stržou a to celé doplnené hrubými reťazami. Toto sú synonymá pre jeden z najkrajších národných parkov Slovenska – Slovenský raj. Raj vodopádov a fotografov.
Publikoval: 30.12.2005 Michal Vallo | komentářů: 15 - poslední: 26.6.2006, 14:46


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace