motiv
Přehled článků od autora: radka

K fotografování jsem poprvé přičichla jako malá holka, když táta dělal v koupelně fotky z dovolené a já je v kuchyni leštila. Ježíšek mi pod stromeček přinesl fotoaparát Certo a ve fyzikálním kroužku jsme experimentovali s Flexaretou. K focení jsem se vrátila po letech, když jsem se vydala do světa a bylo potřeba cizí kraje zdokumentovat pro rodinu, přátele i sebe. Nejdřív jsem fotila, protože jsem cestovala. Postupem času koníček poněkud přebujel a začala jsem cestovat, abych fotila. Momentálně toho ovšem moc nenacestuji a drtivá většina mých fotografií pořízených poslední dobou zachycuje rostoucího potomka. Potomek se stal též záminkou ke kompletnímu přechodu z diapozitivů na digitál. Živím se matematikou a zpracování digitálního obrazu mě zajímá i z profesionálního hlediska. Ačkoli moje parketa je hlavně zpracování fotografií v digitální podobě, absolvovala jsem praxi i v klasické fotokomoře, a to jak s černobílými materiály, tak s barvou. Kromě technických aspektů fotografie mě přitahuje i její umělecká stránka. V tomto směru jsem ovšem ryzím samoukem.

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 65 | Zobrazeno: 61 - 65

Charakteristické křivky fotomateriálů: Barevné negativní filmy a diafilmy

Druhý díl seriálu o charakteristických křivkách, zabývá se barevnými negativními filmy a diafilmy.
Publikoval: 12.11.2000 radka | komentářů: 1 - poslední: 13.9.2002, 11:08

Charakteristické křivky fotomateriálů: Černobílé negativní filmy

Každý film má trochu jiné vlastnosti. Je schopný zachytit různě kontrastní scény a má odlišné podání tónů a barev. Aby bylo možné filmy po této stránce objektivně porovnat, výrobci u každého filmu poskytují v dokumentaci kromě dalších údajů také grafy zachycující charakteristické křivky filmu. S tím, co to charakteristické křivky jsou a co se z nich dá vyčíst, vás seznámí následující seriál. První díl pojednává o černobílých negativních filmech.
Publikoval: 15.10.2000 radka | komentářů: 5 - poslední: 30.1.2006, 23:19

Retušování papírových fotografií

Krátké povídání o tom, čím a jak retušovat fotografie.
Publikoval: 31.1.2000 radka | 0 komentářů - přidat komentář

Bartlett, Tarrant: Black & White - Photographic Printing Workshop

Minirecenze zajímavé knihy o černobílém zvětšování.
Publikoval: 17.1.2000 radka | 0 komentářů - přidat komentář

The Photo Book

Recenze knihy.
Publikoval: 13.1.2000 radka | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace