motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled článků ze sekce: Ze společnosti

Informace o nejrůznějších fotografických akcích a společenských událostech ze světa fotografování. Najdete zde informace o chystaných i již proběhnuvších akcích...

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 142 | Zobrazeno: 61 - 70

Vezmi si mašinu a jeď!

Název článku jsem si tak trochu vypůjčil od klasika sci-fi Roberta Ansona Heinleina, jehož jeden z prvních románů nesl název "Vezmi si skafandr a běž!". Proč právě tento autor a tento název? Protože akce, kterou popisuji, měla ke sci-fi opravdu velmi blízko.
Publikoval: 1.9.2009 bitovod | komentářů: 9 - poslední: 4.9.2009, 15:42

Výstava a výsledky 13. ročníku Prahy fotografické

Na Staroměstské radnici jsou až do konce srpna k vidění výsledky 13. ročníku pražské fotografické soutěže. Jak jsme dopadli letos?
Publikoval: 12.8.2009 Pavel Pola | komentářů: 1 - poslední: 1.9.2009, 00:27

Fototvrďák 2009

Letošní 6. Fototvrďák začal netradičně ve Tmani, ve Vápence Čertovy schody, kde byla vernisáž výstavy Vltava. O vernisáži už byl publikován samostatný článek, takže není třeba zabíhat do detailů. Byl to první, ale rozhodně ne jediný dnešní příděl umění... :-)
Publikoval: 7.8.2009 Pavel Pola | 0 komentářů - přidat komentář

Hradecká fotografická konzervatoř - víkend pod Králickým Sněžníkem

Hradecká fotografická konzervatoř (velmi oficiálně znějící název pro dálkově studovanou dvouletou komorní jednotřídku) pořádá krom jednodenních lekcí i jednou v roce víkendový seminář. Ten se letos odehrával 22.-24. května na úpatí hřebene Králického Sněžníku v Dolní Moravě a právě o zážitky ze střechy Evropy bych se s vámi rád podělil. Na stránkách Paladixu je nač navazovat, protože v tipech na výlet krásný kraj kolem pramene Moravy popisoval už před šesti lety Vladimír Kryštof.
Publikoval: 26.6.2009 chose | komentářů: 2 - poslední: 3.7.2009, 22:04

Výtvarnále 2009 - železo, železo, železo - Lanškroun, Mladějov

Po roce nám v poště přistála pozvánka od Lanškrounských fotografů na Výtvarnále. Krásná kniha z Kuksu a příjemné vzpomínky na minulý ročník jasně velí napsat kladnou odpověď a těšit se na druhý prodloužený víkend v květnu.
Publikoval: 2.6.2009 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Fotojatka 2009

Po Českých Budějovicích a Brnu dorazil 3. dubna do Prahy, konkrétně do kina Aero, festival Fotojatka. Těšil jsem se na něj už od podzimu, kdy nás na podzimní víkendové x-poziční akci navštívili tři hosté z budějovického klubu Vývojka. Mezi nimi byl i Martin Šálek, mimo jiné ředitel a jeden z hlavních organizátorů Fotojatek. Promítl nám několik projekcí z minulých ročníků a já od té chvíle tušil, že tohle bude něco extra.
Publikoval: 27.4.2009 Petr Jiskra | 0 komentářů - přidat komentář

Fotosoutěž: O cenu Karla Schinzela

Volné sdružení fotografů a Středisko volného času Rýmařov pořádá fotografickou soutěž barevné fotografie "O cenu Karla Schinzela".
Publikoval: 22.3.2009 tiskové centrum | 0 komentářů - přidat komentář

Měsíc fotografie v Bratislavě

Paříž, Vídeň, Berlín, Řím, Moskva, Luxemburg - tato města mají již osmnáctým rokem něco společného, a je to podzimní Měsíc fotografie. A kam bychom měli vyrazit za fotografií my Češi? Proč ne třeba do Bratislavy?
Publikoval: 6.1.2009 Petr Jiskra | 0 komentářů - přidat komentář

Světlo. Světlo? SVĚTLO!!!

Jak na fotografii rozlišit sklo od plechu, jak odlišit keramickou glazovanou vázu od sádrové, jak zdůraznit ostrost nože? To vše se zdá být jednoduché, ovšem jen do té chvíle, než to poprvé zkusíte. Pak nezbývá, než experimentovat - nebo se zeptat zkušenějších. V sobotu 11.10.2008 proběhl v Českém centru "Workshop fotografování keramiky, skla a kovů", kde se účastníci dozvěděli, kudy "do toho".
Publikoval: 27.10.2008 bitovod | komentářů: 3 - poslední: 3.11.2008, 10:48

Fototvrďák 2008

Pátek třináctého si většina lidí spojuje s problémy, komplikacemi, smůlou a nepříjemnostmi a rozhodně by se tento den nepouštěla do žádných větších akcí. Kupodivu se ale našla skupinka dobrodruhů, kteří se nenechali zastrašit babskými povídačkami a vyrazili s písní na rtech na jubilejní pátý ročník čtyřiadvacetihodinového fotografického maratonu Fototvrďák pořádaného skupinou X-pozice.
Publikoval: 7.7.2008 Michal Krause | komentářů: 1 - poslední: 7.7.2008, 11:35


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace