motiv
Přehled článků od autora: Pavel Pola

Narodil jsem se zkraje roku 1975. Fotografii se věnuji přibližně od roku 1993, opravdu vážně cca od roku 1997. Tematicky se nejvíce zajímám o fotografii Prahy a industriál, nicméně ani ostatní témata mi nejsou cizí (snad kromě makra, tomu se nevěnuji vůbec). Rád si hraju s detaily, se světlem, netradičními pohledy, líbí se mi staré a opuštěné prostory, zanedbané fasády, opuštěné domy, hřbitovy apod. Většinu fotografií převádím do černobílé škály. Celé mé portfolio je k vidění v internetové fotogalerii.

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 130 | Zobrazeno: 71 - 80

Rychlé vypnutí blesku na Nikonu D200

Reportážní fotograf často potřebuje rychle měnit podmínky záběru - např. jestli fotit s bleskem nebo bez něj. Majitelé zrcadlovek Nikon měli před nástupem modelu D200 jen jednu možnost - zapnout/vypnout blesk. Dost z nich si na to zvyklo a používají to dodnes, i když už je to mnohem pohodlnější.

Publikoval: 13.3.2008 Pavel Pola | komentářů: 9 - poslední: 25.3.2010, 22:14

Jak bychom mohli vylepšit náš bazar?

Náš bazar patří mezi velmi navštěvovanou část našeho webu. A přitom jsme ho už dlouho nijak nevylepšili. Rádi bychom to napravili a chtěli bychom vás poprosit o spolupráci na jeho rozvoji...

Publikoval: 3.3.2008 Pavel Pola | komentářů: 53 - poslední: 3.7.2009, 15:17

Sedm trpaslíků nebo sedm statečných? Nebo prostě sedm?

Když nedávno dorazil mail s "motivačním dopisem", jak bych to pojmenoval podle HR terminologie, pocítil jsem upřímnou radost. V tomhle mailu se totiž dotyčný hlásil mezi nás, x-pozičníky a to čtení opravdu stálo za to. Hltal jsem jednotlivé řádky a těšil jsem se, co bude na konci. A bylo to tam: "Chcete me?". Ptáte se, proč jsem měl takovou radost?

Publikoval: 1.1.2008 Pavel Pola | komentářů: 1 - poslední: 7.1.2008, 23:49

PF 2008

Konec roku bývá vždy dobou bilancování, předsevzetí a hlavně přání do toho roku následujícího. Vezměme to tedy popořádku...
Publikoval: 31.12.2007 Pavel Pola | 0 komentářů - přidat komentář

Naučte se fotografovat kreativně Akt

Recenze knihy, která nás provede fotografií nahého ženského nebo mužského těla tak, jak ji vidí naši přední umělci.
Publikoval: 10.12.2007 Pavel Pola | 0 komentářů - přidat komentář

Skupinu x-pozice rozšířil nový člen

Ano, je tomu tak... Bylo nás pět a už je nás šest. Novým řádným členem naší skupiny se stal Michal Krause (alias mkr). O jeho přijetí se vedly dlouhosáhlé akademické debaty, přínos jeho tvorby hodnotili zakládající členové přísným kunsthistorickým okem :-), až jsme se shodli na tom, že máme společný cíl a dokonce k němu jdeme i po společné cestě. Michal se FOTOpiv účastní pravidelně už od jejich počátku a jeho tvorba rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co je na setkáních k vidění. Takže vítej...

Publikoval: 1.10.2007 Pavel Pola | 0 komentářů - přidat komentář

Fotograf fotografující fotografa fotografujícího fotografa

Znáte to... Jste na fotografické akci a najdou se chvíle, kdy jeden fotí druhého, jak fotí třetího... Prostě klasika. Výsledek je někdy docela vtipný, ale převážně jen pro tu danou skupinu lidí, kteří se navzájem znají... Čest výjimkám... :-)

Nedávno jsem narazil na stránku, která se jen hemží podobnýma fotkama. A světe div se, většina z nich je docela vtipná. Posuďte sami: fishki.net. Dokonce tam můžete najít i známé české tváře... :-)

Akorát se připravte, že načítání stránky bude trvat docela dlouho. Všechny obrázky jsou totiž na jedné stránce a je jich tam požehnaně...

Publikoval: 10.9.2007 Pavel Pola | komentářů: 5 - poslední: 21.9.2007, 05:54

Novinky ze stáje Nikonu - jaké jsou?

Nikon nedávno představil, kromě jiného, první digitální zrcadlovku s čipem velikosti filmového políčka. U nejednoho fotografa tím způsobil překvapení. Co novinky budou znamenat?
Publikoval: 26.8.2007 Pavel Pola | komentářů: 16 - poslední: 11.8.2008, 01:26

FOTOpivo: vyhlášení tématu na říjen 2007

Jak už tak bývá zvykem, tak jsme se na posledním FOTOpivu dohodli na tématu na to, co bude po tom, co bude... :-) Takže vězte, že témata na následující FOTOpiva jsou:

září Idiot v knihovně
říjen Z jiného úhlu

Termíny konkrétních akcí vyhlásíme začátkem září a října, zatím můžete pilně pracovat a tvořit...

Publikoval: 8.8.2007 Pavel Pola | komentářů: 1 - poslední: 16.8.2007, 22:13

Adobe Lightroom - jak se stát sprejerem

Painter V Adobe Lightroom 1.1 je nový nástroj Painter, který jsem dneska "objevil". Použil jsem ho na přiřazení klíčových slov k fotkám. Chvíli jsem je zadával klasicky ručně a pak mě to přestalo bavit, tak jsem hledal, jak bych si to zjednodušil. A objevil jsem Painter - stačí v Library / Grid View kliknout na ikonku spreje, vybrat Keywords a zadat, jaká klíčová slova chcete přiřazovat. Pak už jen stačí přejíždět tím sprejem po fotkách a buď klikat nebo klasicky "sprejovat". Funguje to oboustranně, tj. jedním přejezdem (kliknutím) slovo nastavíte, druhým ho smažete. Nakonec sprej uklidíte zpátky na místo a je to. Takže je to fakt hračka.

Publikoval: 31.7.2007 Pavel Pola | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace