motiv
Přehled článků od autora: Jakub Kencl

Narodil jsem se osm dní po začátku osmého měsíce roku 1967. Jsem ženatý a mám dvě děti. S focením jsem začal až po narození prvního dítěte, kdy jsem dostal foťák a začal fotit rodinu, rodinu a rodinu. Asi v roce 1997 jsem se začal rozhlížet kolem sebe a začal fotit i jiné náměty než moje děti. Nejraději fotím nehybné nebo pomalu se pohybující předměty, prostě to kde je poměrně dost času na přípravu, ale již se pomalu propracovávám i k námětům kde je třeba větší rychlosti fotografa k zachycení děje. Nemám nějaké vyhraněné zaměření, fotím prostě to co se mi líbí a co mě zaujme a předpokládám, že by mohlo zaujmout i někoho jiného. BW materiál si zpracovávám sám doma a barvu přenechávám odborníkům.
Je rok 2002 a pomalu se začíná měnit moje záliba. U focení zůstávám, ale stále více se mi líbí zachycovat na svých fotografiích lidi a nějaký ten děj. Dokument a reportážní fotografie začíná pomalu převažovat ostatní fotografické choutky. Neznamená to ovšem, že bych si nevyfotil nějakého toho motýla, či krajinku, ale to pravé uspokojení mi přináší dokumentární, reportážní či street fotografie.

Roku 2001 jsem začal spolupracovat s internetovským časopisem PALADIX, kde se snažím podělit o své zkušenosti s ostatními fotografy. Tato spolupráce nakonec vyúsťujě i v založení fotografického volného seskupení X-pozice, ve které má osoba taktéž figuruje.

Mám takový sen, udělat ucelenou kolekci fotografií Brd a okolí Berounky, která by vystihla krásu tohoto kraje. Mnohokráte jsem se již toulal ranní rosou a mlhou, ale zatím se mi tu atmosféru nepodařilo uspokojivě zachytit na film či čip svého fotoaparátu. No, není mi zas tolik, do důchodu daleko, tak se to snad ještě povede.

Některé mé fotografie byly již otištěny ve fotografických časopisech, různých denících a vystaveny v různých soutěžích či autorských výstavách.

Praha fotografická je pro nás "domovskou" soutěží a účast na ní je povinnost každého našeho člena. jsem rád, že jsem za svými kolegy nezaostal a v roce 2006 a 2008 vyhrál v kategorii dokumentu.

Na jaře 2007 jsem vyvětral pár fotografií aut, fanoušku, divadelních představení a života v Paříži v Galerii ČERŤÁK ve Tmani.

V galerii Na Kovárně se sice fotky moc nevětraly, ale byly tam - Společná výstava X-pozice a jejich domácích úkolů v prosinci 2007

V létě 2008 jsem se podílel na výstavě regionu Dolní Berounka, která byla instalována v Řevnickém zámečku

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 226 | Zobrazeno: 81 - 90

8. FOTOtvrďák - září 2011

Kdo letos nebyl, propásl několik NEJ, které vlastně už nikdy nepůjdou překonat, maximálně tak vyrovnat. Ale nejen „rekordy“ byly letos zajímavé, celý průběh by se dal nazvat zdařilým.
Publikoval: 11.11.2011 Jakub Kencl | komentářů: 1 - poslední: 14.11.2011, 08:52

FOTOtvrďák roku 2011

Po naprosto přeplněné první polovině roku jsme dali hlavy dohromady a vytlačili se ZdeňkemT termín letošního FOTOtvrďáka. Jak je již asi patrné, nebudeme letos brouzdat rozkvetlou Prahou, jak jsme byli v minulých ročnících zvyklí, ale ponoříme se do babího léta.

Publikoval: 1.9.2011 Jakub Kencl | komentářů: 29 - poslední: 2.10.2011, 23:02

Michael Freeman: Myslete jako fotograf

Zoner Press nám představil další knihu z kategorie fotografických učebnic, kterou napsal špičkový fotograf Michael Freeman a jak již název dává tušit, nechá nás Michael nahlédnout do svého nitra, otevře nám svoje myšlenkové pochody a bude nás inspirovat mnoha svými fotografiemi, na kterých nám vysvětlí, proč a jak tyto působivé záběry vznikaly.
Publikoval: 17.5.2011 Jakub Kencl | komentářů: 4 - poslední: 30.9.2011, 23:40

Fotografický jarní výlet s tajným cílem - Kutná Hora

A je to tady. Budík řinčí jak splašený a tělu se nějak nechce… vždyť je taky sobota. Venku ale již nesměle vykukuje Slunce a šmolka za střešním oknem avizuje parádní počasí. Tak hurá na nohy a rychle na sraz výletu s tajným cílem, který pro nás připravila Kačka s Bitovodem.
Publikoval: 3.5.2011 Jakub Kencl | komentářů: 3 - poslední: 9.5.2011, 15:38

Reportáž z dubnového FOTOpiva a pozvánka na 11.5.2011

Těsně po fotoakci v Kutné Hoře se scházíme na našem pravidelném FOTOpivu. Pro přeplněnost Kovárny jsme tentokráte okusili nové prostředí. Díky vám, našim čtenářům, jsme se dostali do vodáckého Klubu Válec, který se skromně krčí za tělocvičnou TJ Sokol Vinohrady v Riegrových sadech. Díky za dobrý tip.
Publikoval: 3.5.2011 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Novoroční FOTOvycházka Prahou

Stejně jako minulá léta, proběhne i v roce 2011 novoroční FOTOvycházka po Praze. Tato setkání se již stala tradicí a tak i příští rok můžeme protáhnout a provětrat naše znavená a zlenivělá těla po vánočních svátcích a po silvestrovském veselí. Koneckonců, ne nadarmo se říká: „ Jak na Nový rok, tak po celý rok“, takže neváhejte a přidejte se k nám.

Sraz je
1.1.2011 v 11.00
v podloubí Filozofické fakulty UK vedle výstupu z metra Staroměstská.

Přijít může každý se zájmem o fotografii, bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství, rasy a fototechniky :-) Manželky, manželé, partneři, děti i domácí mazlíčci budou taktéž vřele uvítáni

Publikoval: 28.12.2010 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Fotografická procházka Prahou a pozvánka na Vánoční FOTOpivo

V listopadu jsme využili den volna a udělali si malou vycházku podzimní Prahou. No, malou, na konci dne mi GPS ukazovala 16,3 km, takže jsme se opravdu pěkně prošli. V očekávání podzimních mlh byl sraz za ranního kuropění v Holešovicích. Mlhy nikde, a tak jsme v poklidu posnídali a vydali se podzimním ránem do holešovického přístavu. Nebudu vás zatěžovat nudným popisem cesty krok za krokem a radši přidám nějakou tu fotku pořízenou během dne a pokusím se tak zmapovat naše putování.
Publikoval: 9.12.2010 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Reportáž z říjnového FOTOpiva a pozvánka na FOTOden 17.11.

Říjnové FOTOpivo proběhlo 20.10.2010 v restauraci Na Kovárně.
Publikoval: 8.11.2010 Jakub Kencl | komentářů: 3 - poslední: 18.11.2010, 09:16

Reportáž z červnového FOTOpiva

Červnové FOTOpivo se již pomalu neslo v režii nadcházejícího léta, času dovolených a bylo již lehce komorní, co se účasti týká. Fotografií se však sešlo dostatek a na stole se objevily práce rozličných rozměrů, témat i provedení a bylo po většinu večera na co koukat i o čem diskutovat.
Publikoval: 29.6.2010 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Chris Gatcum: Fotografické experimenty - 52 projektů pro lepší (digitální) fotografie

Chris Gatcum je držitel mnoha fotografických ocenění a autor článků o fotografické technice a postupech, které vycházejí jak na internetu, tak v nejrůznějších tištěných publikacích. Dnes se nám do ruky dostává jeho kniha s 52 nápady či návody, jak na fotografické experimenty.
Publikoval: 1.6.2010 Jakub Kencl | komentářů: 6 - poslední: 17.6.2010, 20:49


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace