motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled článků od autora: Miloš Polášek

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 3 | Zobrazeno: 1 - 3

Ostrost v krajině

Je známou skutečností, že maximální optický výkon dosahují klasické objektivy přicloněné o 2–3 clonová čísla. U krajinářské fotografie obvykle vyžadujeme značnou hloubku ostrosti. Konstruovat vysoce světelné krajinářské širokáče je tedy pouze marketingový krok k oslnění zákazníka.
Publikoval: 1.12.2013 Miloš Polášek | komentářů: 30 - poslední: 31.12.2013, 13:25

Jaký objektiv potřebujeme?

Konstrukce objektivů (mimo současnou mánií o univerzálnost se snažících zoomů, jejichž praktičnost nechci zpochybňovat, ale ani je rozebírat) se časem vykrystalizovala do dvou zásadních oblastí.
Publikoval: 12.11.2013 Miloš Polášek | komentářů: 32 - poslední: 2.9.2016, 17:27

Hledání optimálního fotografického přístroje

Troufám si tvrdit, že rozvoj fotografie, její rozšíření ve společnosti, ale i vnímání jejího estetického a uměleckého vývoje, byl vždy primárně modifikován možnostmi a technickými parametry fotografických kamer a snímací technologie. Od statické unikátnosti daguerrotypií, přes nárůst šíření daný možnostmi talbotypie a vzrůst citlivosti snímání na zprvu mokré, pak suché desky a stále lepší filmy, se měnil i názor na vnímání fotografie, její význam pro společnost a přiznávané umělecké renomé.
Publikoval: 6.11.2013 Miloš Polášek | komentářů: 19 - poslední: 30.12.2013, 13:20


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace