motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled článků od autora: Pavel Kalouš

Jsem posluchačem Fakulty humanitních studií Univerzity Pardubice, kde studuji sociologii. Narodil jsem se v roce 1984 v severočeských Teplicích, tedy v nechvalně proslulé kotlině mezi Krušnými horami a Českým středohořím. Málokdo si však uvědomí, kolik je zde ukryto krásy.

Třebaže "vážně" fotím teprve tři roky, v letních měsících spotřebuji každoročně desítky filmů. Zaměřuji se především na přírodu, krajinu a dokumentární fotografii. Pravidelně podnikám řadu cest v tuzemsku i po Evropě, díky čemuž jsem mohl publikovat svoje texty i fotografie v magazínu Koktejl.

Fotografovat jsem začal s Prakticou BCA, u které jsem dodnes zůstal. Objektivy používám Prakticar 2.8/28, Prakticar 1.8/50 a Prakticar 2.8/135, na které střídavě nasazuji především skylight a polarisační filtr. Používám stativ Velbon 2000V a filmy Fuji Velvia 100 a Fuji Provia 100.

WWW stránky autoraNapište autorovi

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 6 | Zobrazeno: 1 - 6

Když fotbalový míč jeden měsíc vládne světu

Fotbalové mistrovství světa, které v tuto dobu hostí sousední Německo, je prestižní sportovní událost, která už 76 let láká pozornost fanoušků na celém světě. Informace jim přinášejí tisíce novinářů a stovky fotografů. Podívejme se na práci sportovních fotografů v atmosféře fotbalového šílenství očima píšícího novináře.
Publikoval: 30.6.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 5 - poslední: 12.8.2006, 15:58

Londýn – Město tradic a neobyčejné historie

Mimo centrum se za památkami v Londýně vydá málokdo. Vyjímku tvoří Tower Bridge a Tower of London, dvě dominantní stavby na východě města, které přitahují davy. Podívejme se na ně zblízka, stejně jako na ty, kteří kolem nich denně spěchají odkudsi kamsi a tvoří malou část anglického národa.
Publikoval: 28.3.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 3 - poslední: 26.4.2006, 07:40

Londýn – Královská metropole na Temži

Britská metropole je pro jednoho naprosto nefotogenické město, pro druhého zase jedno z nejkrásnějších měst. Je to individuální. Už jen pro pestrou paletu architektonických slohů, uctívaných tradic a zajímavých lidí se však vyplatí při cestě do Londýna na fotoaparát nezapomenout.
Publikoval: 14.3.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 19 - poslední: 3.5.2006, 12:02

Legendami a mýty opředené Irsko

Většina turistů přijíždějících do Irska čeká, že je z letiště odveze povoz tažený osly a na přivítanou je místní pohostí pálenkou z brambor. Obrázek o kouzelném Irsku je už dávno minulostí, přesto vás po několika dnech putování irská krajina natolik očaruje, že s obtížemi rozeznáte, kde končí realita a začínají barvité legendy.
Publikoval: 28.2.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 13 - poslední: 5.4.2006, 14:35

Město tmavého piva a spisovatelů

Říká se, že irskou kulturu nejlépe poznáte v irském pubu u sklenice tmavého piva. A kde jinde začít s exkurzí do irských tradic a zvyků než v Dublinu, irské metropoli, která je proslavená stovkami nezaměnitelných hospůdek a barů? Ve městě, jehož irský název Baile Atha Cliath zní vskutku vznešeně, by ale byla chyba zapomenout přitom na slavnou literární tradici.
Publikoval: 14.2.2006 Pavel Kalouš | komentářů: 6 - poslední: 4.3.2006, 21:29

Efektivní archivace pixelů

Archivace digitálních fotografií se dnes stává pro každého úspěšného fotografa naprostou nutností. Jak se však vyznat v chaotické záplavě souborů a zabránit tomu, aby cenné fotografie jen zabíraly místo na vašem disku? Na trhu, lépe řečeno na internetu, existuje celá řada užitečných programů určených ke správě digitálních fotografií. Většina nabízí mnoho zajímavých funkcí, příjemné ovládání a řadu doplňkových nástrojů, ale jen některé umožňují skutečně efektivní archivaci.
Publikoval: 27.8.2003 Pavel Kalouš | komentářů: 24 - poslední: 15.4.2004, 19:06


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace