motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Autoři

Seznam našich píšících autorů

Autorů celkem: 116 | Zobrazeno: 41 - 60

Focenim se zabyvam od utleho detstvi ale vazneji jsem tuto cinnost zacala brat az v dospelosti. Nesnazim se nikoho vedome napodobovat a nemam zadne vzory - ale samozrejme existuji fotografie, jejichz autorsktvim bych se pysnila rada. Z fotografie musim mit nejprve dobry pocit ja a pak se teprve zajimam, cona ni rikaji ostatni. Kdyz se libi nekomu, jehoz usudku si vazim, je to vetsi odmena, nez prizen davu. Mam rada snimky, ktere jsou neco vic, nez jen pekne na pohled.

Jsem posluchačem Fakulty humanitních studií Univerzity Pardubice, kde studuji sociologii. Narodil jsem se v roce 1984 v severočeských Teplicích, tedy v nechvalně proslulé kotlině mezi Krušnými horami a Českým středohořím. Málokdo si však uvědomí, kolik je zde ukryto krásy.

Třebaže "vážně" fotím teprve tři roky, v letních měsících spotřebuji každoročně desítky filmů. Zaměřuji se především na přírodu, krajinu a dokumentární fotografii. Pravidelně podnikám řadu cest v tuzemsku i po Evropě, díky čemuž jsem mohl publikovat svoje texty i fotografie v magazínu Koktejl.

Fotografovat jsem začal s Prakticou BCA, u které jsem dodnes zůstal. Objektivy používám Prakticar 2.8/28, Prakticar 1.8/50 a Prakticar 2.8/135, na které střídavě nasazuji především skylight a polarisační filtr. Používám stativ Velbon 2000V a filmy Fuji Velvia 100 a Fuji Provia 100.

Narodil jsem se osm dní po začátku osmého měsíce roku 1967. Jsem ženatý a mám dvě děti. S focením jsem začal až po narození prvního dítěte, kdy jsem dostal foťák a začal fotit rodinu, rodinu a rodinu. Asi v roce 1997 jsem se začal rozhlížet kolem sebe a začal fotit i jiné náměty než moje děti. Nejraději fotím nehybné nebo pomalu se pohybující předměty, prostě to kde je poměrně dost času na přípravu, ale již se pomalu propracovávám i k námětům kde je třeba větší rychlosti fotografa k zachycení děje. Nemám nějaké vyhraněné zaměření, fotím prostě to co se mi líbí a co mě zaujme a předpokládám, že by mohlo zaujmout i někoho jiného. BW materiál si zpracovávám sám doma a barvu přenechávám odborníkům. Je rok 2002 a pomalu se začíná měnit moje záliba. U focení zůstávám, ale stále více se mi líbí zachycovat na svých fotografiích lidi a nějaký ten děj. Dokument a reportážní fotografie začíná pomalu převažovat ostatní fotografické choutky. Neznamená to ovšem, že bych si nevyfotil nějakého toho motýla, či krajinku, ale to pravé uspokojení mi přináší dokumentární, reportážní či street fotografie. Roku 2001 jsem začal spolupracovat s internetovským časopisem PALADIX, kde se snažím podělit o své zkušenosti s ostatními fotografy. Tato spolupráce nakonec vyúsťujě i v založení fotografického volného seskupení X-pozice, ve které má osoba taktéž figuruje. Mám takový sen, udělat ucelenou kolekci fotografií Brd a okolí Berounky, která by vystihla krásu tohoto kraje. Mnohokráte jsem se již toulal ranní rosou a mlhou, ale zatím se mi tu atmosféru nepodařilo uspokojivě zachytit na film či čip svého fotoaparátu. No, není mi zas tolik, do důchodu daleko, tak se to snad ještě povede. Některé mé fotografie byly již otištěny ve fotografických časopisech, různých denících a vystaveny v různých soutěžích či autorských výstavách. Praha fotografická je pro nás "domovskou" soutěží a účast na ní je povinnost každého našeho člena. jsem rád, že jsem za svými kolegy nezaostal a v roce 2006 a 2008 vyhrál v kategorii dokumentu. Na jaře 2007 jsem vyvětral pár fotografií aut, fanoušku, divadelních představení a života v Paříži v Galerii ČERŤÁK ve Tmani. V galerii Na Kovárně se sice fotky moc nevětraly, ale byly tam - Společná výstava X-pozice a jejich domácích úkolů v prosinci 2007 V létě 2008 jsem se podílel na výstavě regionu Dolní Berounka, která byla instalována v Řevnickém zámečku


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace