motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Autoři

Seznam našich píšících autorů

Autorů celkem: 116 | Zobrazeno: 61 - 80

Fotografování a zpracovávání snímků jsem se věnoval od 13 asi do 24 let. Tehdy jsem používal fotoaparatáty Exa a Exakta. Pak přišla rodina, zaměstnání a prostě nebyl čas. Jen občas se něco cvaklo kompaktem na cestách. Ke svému koníčku jsem se vrátil teprve po 20 letech. Tehdy mně učaroval Pentax zejména se svými levnými a kvalitními objektivy. Protože nějak pokulhává ve vývoji digitálních zrcadlovek, zůstal jsem zatím stát na půl cesty mezi Pentaxem (používám ohniska 17-35 mm pro diapozitivy) a Canonem s jeho 28-135 IS. K mým oblíbeným tématům patří fotografování lidí zejména v cizích zemích v jejich vlastním prostředí.
Fotím všechno, nejraději lidi, systematicky fotím 5 let, používám Canon EOS 30, 300D, Sigma 24-70mm f/2.8, Sigma 70-200mm f/2.8, Sigma TC 2x. Studoval jsem na MFF UK v Praze informatiku, cestuji každým rokem do hor s minimálním vlivem civilizace a dělám pěšky přechody stovky kilometrů.
Fotografuji od roku 1994, vážněji od roku 1996. Fotim hlavně přírodní motivy - krajina a detaily v krajině, vodu ve všech skupenstvích a podobách. Rád cestuji a chodím po horách, kde také vzniká většina mých snímků. Pokud zrovna není čas na delší cesty, tak fotografuji různá zákoutí v lese a podél potoků. Fotím hlavně na diapozitivy, které mi oproti negativům více sedí. Původně jsem začínal s Prakticou MTL5, pak jsem přešel na systém Pentax. (Pentax K 1000 a Pentax MZ-5N). Objektivy Pentax SMC v rozmezí 20 –300 mm. Pro náhledy, rychlé focení a někdy hraní používám digitální kompakt Canon G3.
Fotografické zájmy: hlavně příroda, speciálně zvířata a ptáci, ale i přiroda jako celek, fotografie z cest. Rovněž zvláštní technky, jako je UV fotografie.
Narodil jsem se zkraje roku 1975. Fotografii se věnuji přibližně od roku 1993, opravdu vážně cca od roku 1997. Tematicky se nejvíce zajímám o fotografii Prahy a industriál, nicméně ani ostatní témata mi nejsou cizí (snad kromě makra, tomu se nevěnuji vůbec). Rád si hraju s detaily, se světlem, netradičními pohledy, líbí se mi staré a opuštěné prostory, zanedbané fasády, opuštěné domy, hřbitovy apod. Většinu fotografií převádím do černobílé škály. Celé mé portfolio je k vidění v internetové fotogalerii.


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace