Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Canon EF 70-200 mm f/2,8 L IS II USM, výborný stav

Prodám Canon EF 70-200 mm f/2,8 L IS II USM, profi střední telezoom. Jen naprosto minimální známky použití, od začátku nasazen UV, veškeré originál příslušenství (krabice, pouzdro Canon LZ1326, clona, krytky). Extrémně ostrý kus na 2.8 v celém rozsahu (mám srovnání s RF 70-200/2.8 na R3 - nulový rozdíl v ostrosti).
Pro informaci: Rozdíl mezi II a dnes prodávanou verzí III je minimální - ostrost a AF stejné (identická optika vč. fuoridového členu, identický USM motor, IS modul atd), III má jen "vylepšené" antireflexní vrstvy (u tohoto rozsahu ohnisek není tak zásadní, flaring nedělá výrazně ani jeden) a dále jen kosmetické změny (barva, nápisy). Při použití na R5,R6,R3 atd. se rozdíl vůbec nepozná.
Rozdíl mezi IS verzí I a II je naopak značný: původní IS verze "I" je nesrovnatelně méně ostrá na 2.8, dokonce měkčí i než původní "archaický" 70-200/2.8 bez IS (ten se vyráběl beze změny snad přes 25let), starý typ IS nepoužitelný na video (skáče obraz atd), starší typ USM motoru a AF elektroniky už na verze II/III/RF nestačí.
Verze II/III lze velmi úspěšně adaptovat na RF těla s velmi srovnatelnými výsledky s RF verzí. Nevýhodou je samozřejmě vyšší váha a nepatrně hlučnější AF při videu oproti RF (s externím mikrofonem toto samozřejmě odpadá). Výhodou je vnitřní zoomování bez vysouvání tj. lepší odolnost a utěsnění, celkově mnohem robustnější kovová kontrukce, možnost použití EF extenderů 1.4x a 2x (RF 70-200 NENÍ kompatibilní s žádnými extendery!), možnost využití i na Cine a video tělech s EF bajonetem (Blackmagic ad.), a hlavně cena :-)... K vidění/vyzkoušení Praha.

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.