Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Jupiter 9 85/2, jupiter 8 50/2, zorkij 4 a příslušenství, M39

Prodám pěkný dobový komplet po servise. Ceněný portrétní objektiv jupiter 9, základní jupiter 8, plně funkční tělo zorkij 4, revolverový hledáček pro objektivy 28 – 135mm, hezkou brašnu a blesk do sítě(není na snímku, z dnešního hlediska hodnota čistě sentimentální). Objektivy mají nepoškozená skla, nejvýš s prachovými částicemi, těla objektivů jakož i fotoaparát nesou provozní opotřebění(škrábance, odřeniny).

Fotoaparáty zorkij vycházejí z předválečných modelů fotoaparátů leica, počínaje modelem 3 jsou však mocně vylepšeny, mají snazší zakládání filmu dík odsuvné zadní stěně(připomíná řešení aparátů contax), navíc mnohem větší hledáček s dioptrickou korekcí, ocení je tedy i obrýlení. Chcete závitovou leicu, ale odrazuje vás její cena a nepohodlné užití? Kupte sobě neprávem opomíjeného zorkého!

Objektivy jupiter odpovídají osvědčeným sonnarům Carl Zeiß, tedy etalonům ostrosti a optické kvality vůbec své doby, raději jupiter než elmar.

Po odečtení ceny servisu zůstává 4350 Kč, což je cena(stále slušná) samotného jupitera 85/2. Sada použitelná jak je, objektivy M39 možno snadno adaptovat pro užití v digitální fotografii.

Další snímky mohu opatřit a zaslat na požádání.

6 000 Kč

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.