Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Mamiya ZD, Mamiya 645 80mm, f2.8, AF

Mamiya ZD,
Mamiya 645 80mm, f2.8, AF
2x nabíječka
3x baterie

Základní popis
• 21,5 Mpx CCD snímač DALSA 

• 1,8" LCD monitor

• 12bitový AD převodník

• Expoziční časy 1/4000 - 30sec.

• Zápis do formátu RAW

• Kontinuální snímání 1,5 fps

• Slot pro karty CF / SD

• Optický hledáček s dioptrickou korekcí

• Citlivost 50 - 400 ISO

Středoformátový fotoaparát Mamiya ZD v sobě kombinuje snadné držení, ovládání a pohotové reakce na které jsme zvyklý z klasických i DSLR zrcadlovek a vysokou obrazovou kvalitu danou několikanásobně větším snímačem, než je právě u DSLR fotoaparátů. Optický hledáček s 0,75x zvětšením obrazu, zobrazuje 98% fotografované reality. Dioptrická korekce hledáčku -2,5/+0,5. Na stavovém displeji lze nalézt informace o expozici, kompenzaci expozice v EV stupních, zvoleném zaostřovacím bodu, měřícím režimu, připravenost externího blesku (při TTL komunikaci) a další hodnoty. Použitelné jsou všechny objektivy Mamiya AF i nové Mamiya Sekor AF D. Lze pracovat i s MF objektivy 645, přičemž v tomto případě funguje pouze bodové měření s pracovní clonou.
Snímač a obrazový procesor
Mamiya ZD je vybavena 21,5 Mpx CCD snímačem o fyzickou velikostí (48x36mm). Výrobcem snímačů je kanadská firma DALSA. Procesor (s 12 bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním snímků) převádí světelné paprsky do podoby elektronických dat, které jsou následně podle předvolených hodnot (rozlišení, vyvážení bílé, citlivost, barevné podání atd.) zpracovány do příslušné podoby snímku. Citlivost je možné nastavit v rozmezí 50-400 ISO. Pořízené snímky se ukládají na paměťové karty CF / SD. Dynamický rozsah snímku v RAW formátu se pohybuje v rozmezí 12EV stupňů.

Expoziční režimy a ovládání
Mamiya ZD je vybavena manuálním (M), předvolenými režimy (P, TV, AV) i uživatelským nastavením. Nechybí ani možnost manuální volby odstínu, saturace, kontrastu i ostrosti. Fotoaparát disponuje pokročilým systémem měření expozice, které analyzují informace o zaostření, barvách a jasu a poskytují tak konzistentní měření. Zaostřovací AF systém reaguje pohotově a nadmíru přesně. Elektronicky řízená lamelová závěrka se pohybuje v horizontální poloze a poskytuje expoziční časy v rozmezí 30 - 1/4000 sec / B. Synchro čas blesku je 1/125 sec a při použití objektivů vybavených centrální závěrkou až 1/1600 sekundy. TTL záblesková automatika s METZ SCA 3952 s možností její korekce.
Další funkce
Kontinuální snímání o rychlosti 1,5 snímku za vteřinu ve sérii 11 po sobě jdoucích snímků. Tato rychlost se může zdát při porovnání se současnými DSLR fotoaparáty nízká, ale s vědomím toho, že rozlišení snímku, a tedy i objem zapisovaných dat je vysoký, jedná o dobrý výkon.

48 000 Kč

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.