Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Německá zrcadlovka Exakta Varex z roku 1955

Nabízím retro/starožitný/historický fotoaparát zn. Exakta, model Varex VX. Vyroben roku 1955 firmou Ihagee Kamerawerk v německých Drážďanech. Je na běžný 35mm kinofilm, který je stále k dostání ČB i barevný. Jedná se o jeden z nejstarších modelů zrcadlovek - původní Exakta byla představena v roce 1936 - a také o jeden z prvních profesionálních systémových fotoaparátů, čemuž odpovídají její funkce - závěrka s časy od 12 sekund až do 1/1000 s, samospoušť, drápek na uříznutí části filmového pásu, výměnné objektivy i hledáčky a další.

Je plně funkční - závěrka spouští přesně ve všech časech (i těch nejdelších), režimy B a T pro dlouhé expozice funkční, samospoušť též. Posuv filmu je v pořádku. Zrcadlo je čisté. Funkce aparátu zkoušeny na autentickém videoklipu zde: https://youtu.be/qp4TmWkM2zU

Objektivem je velice ostrý a poměrně světelný Carl Zeiss Tessar (světelnost f/2.8, ohnisko 50 mm). Je vyměnitelný - disponuje bajonetem Exa/Exakta, na bazarech je možné sehnat tele- i širokoúhlé objektivy. Čočky jsou čisté, bez škrábanců či plísně. Ostření jde zcela plynule, poloautomatická clona zaskakuje rychle.

Do šachtového hledáčku se hledí shora, obraz je v něm vidět jasně jako na displeji, a je možné držet aparát při fotografování u pasu, což je dost nenápadné.

Součástí je orig. brašna s popruhem a navíjecí cívka na film. Na případné dotazy rád odpovím.

Fotoaparát byl zkoušen s filmem - u inzerátu je přiložen snímek pořízený na ČB film. Další, i na barevný, pošlu na vyžádání.

Více snímků aparátu zde: https://www.sbazar.cz/elohopea/detail/177061191-nemecka-zrcadlovka-exakta-varex-z-roku-1955

ZASLÁNÍ:
- Balíkovna po platbě předem, nejlevnější = 65 Kč
- Balíkovna na dobírku = 85 Kč
- Č. Pošta/Zásilkovna po platbě předem = 100 Kč
- Č. Pošta/Zásilkovna na dobírku = 160 Kč
- Zasielkovňa na Slovensko dobírkou = 5 € na výdejní místo, 8 € na adresu

2 710 Kč

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.