NOVINKA: Topování inzerátů. Proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.

Praktina FX + Carl Zeiss Biotar, rok 1954

Nabízím kinofilmovou zrcadlovku zn. Praktina, model FX. Vyrobena roku 1954 v Německu firmou KW (Kamera-Werkstätten Niedersedlitz u Drážďan). Jednalo se ve své době o "dražší sestru" Prakticy, oproti níž nabízela například širší rozsah expozičních časů (1 sekunda...1/1000 s), samospoušť, vyměnitelný hranol, doplňkový průhledový hledáček pro fotografování za nepříznivých světelných podmínek, matnici s klíny pro snazší zaostřování či automatickou clonu. V dnešní době velmi vzácný aparát.

Je plně funkční - závěrka spouští přesně ve všech časech včetně dlouhých, samospoušť funguje, stejně tak i počítadlo snímků a synchronizace blesku. Zrcadlo i matnice jsou čisté. Objektivem je velmi světelný a ostrý Carl Zeiss Biotar (šestičočkový, světelnost f/2, ohnisko 58 mm) - čočky jsou zcela čisté bez škrábanců či prachu, ostření jde plynule bez zadrhávání, clona je suchá a zaskakuje rychle. Esteticky je aparát v perfektním stavu, bez znečištění či jiného poškození. Vyzkoušený s filmem - nafoceno asi 20 kinofilmů, odkaz na snímky je níže.

Součástí je orig. kožená brašna s popruhem a bakelitová krytka objektivu.

Funkčnost zkoušena na videoklipu zde: https://youtu.be/jRweVOrKI2E

Všechny fotografie aparátu + snímky jím pořízené na ČB i barevný film zde: https://quecksilber.rajce.idnes.cz/Praktina_FX_Biotar/

ZASLÁNÍ:
- Balíkovna po platbě předem, nejlevnější = 65 Kč
- Balíkovna na dobírku = 85 Kč
- Č. Pošta/Zásilkovna po platbě předem = 100 Kč
- Č. Pošta/Zásilkovna na dobírku = 160 Kč
- Zasielkovňa na Slovensko dobírkou = 5 € na výdejní místo, 8 € na adresu

3 485 Kč

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.