Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Servisovaný Carl Zeiss Jena Biotar 7.5cm f/1.5 M42 v. ‘Wartime Slim’, 18 lamel clony, ‘near mint’

Jedná se o chronologicky prostřední verzi legendárního portrétního manuálu s vířivým (swirly) bokehem. V kombinaci se závitem M42 jde asi o vůbec nejpoptávanější verzi Biotaru 75 (mnoho lamel clony, na svůj věk ca. 1950 extrémně dobrý výkon na středu na plnou díru, ergonomicky je asi nejlepší) a také jednu z nejvzácnějších.
Stav: použitý, funkční, kompletní servis technikem - leden 2023 (čištění vnitřních opt. členů a lamel clony, přetukování šneku ostření a systému clony), vše zcela čisté, precizní hladký chod hlavně helicoidu, šasi v top stavu bez viditelných závad. Zevně vyloženě luxusní stav Lze zaregistrovat dva táhlé škrábance na úplném kraji jedné z prostředních čoček. Samozřejmě bez šance na vliv na optický výkon objektivu, v galerii pro pořádek označeno červenou šipkou (jedná se o jedinou nalezenou závadu několikrát označenou na koláži více fotek). Myslím, že jej v minulosti rozebrala a "čistila" nějaká lama hadříkem s usazeným zrnkem písku, nebo tak něco (žádné další negativní stopy na objektivu nebyly zanechány).
Pro úplnost dodám, že tento model objektivu je proslulý vzduchovými bublinami ve skle, ale tento konkrétní kus je téměř nemá (ryze informativní dodatek bez většího praktického významu).

Lokalita: MS kraj
Rozšířená fotogalerie s videem čoček pod lampou ve vyšším rozlišení:
https://drive.google.com/drive/folders/1j81KsLMr5AwMCpx5AmBNKlwrxduUQRZV

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

NOVINKA: Topování inzerátů. Proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.