NOVINKA: Topování inzerátů. Proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.

Servisovaný Carl Zeiss W Germany Distagon 35/1.4 baj. Rollei QBM HFT (Triblade – 3 lamely clony)

Jedná se o slavný supersvětelný manuální širokoúhlý objektiv/video-objektiv.

Stav: servisovaný prof. mechanikem (10/22) - čištění vnitřních optických členů a clony, přetukování šneku ostření. Zřetelné známky používání! A to zejména na předním členu (několik velice zřetelných "chipů", záměrně nafoceno co nejdetailněji). Ostatní optické členy (včetně kritického zadního) jsou v pořádku. Myslím, že to zepředu dostal bez filtru někde od kamínků... Po letmých testech zakrytí značné části krajů optiky spekuluju, že ani tohle nemá žádný význam pro obrazový výstup objektivu, např. Sony A7RII čip s touto oblastí zjevně vůbec nepracuje. Nepochybně tím ale klesá sběratelská hodnota předmětu. Prodej za +/- 50% hodnoty stavu "mint"!

Ostřící šnek objektivu chodí i po servise velice průměrně, relativně ztuha a lépe to u tohoto modelu údajně nepůjde. Neposkakuje ani není po nárazu, takže přesné příčiny vlastně neznám. (Objektiv má opravdu velice krátkou otočkou, takže to není zásadní problém; potřebujete ale příp. opravdu kvalitní adaptér, který se sklem nijak nekvedlá.)

Kdyby chtěl někdo pouze prostřední a zadní čočky pro rehousing u vlastního kusu s částečnou degradací těchto členů (skládání dvou kusů do jednoho), pak lze na požádání natočit detailní stavy všech členů pod lampou (napište SZ).

Všechny samply v okolní galerii jsou pořízeny na Sony A7RII na plnou díru.

Mnoho mých objektivů s bajonetem R/QBM naleznete zde.
https://drive.google.com/drive/folders/1saj1vUtvsGBCFgGfaPflbkOk1HCN7ZI8

Lokalita: MS kraj.

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

NOVINKA: Topování inzerátů. Proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.