Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Studiová kamera Globica 18×24 cm

Předmětem prodeje je použitá studiová velkoformátová kamera Globica 18x24 cm. Nabízím z důvodu nevyužití. Vlastním ve studiu více kamera a je škoda ji nenechat pracovat. Jedná se tedy o studiovou kameru německé výroby, která byla „před revolucí“ hojně využívá ve fotografických ateliérech v tehdejším Československu. Kamera má naklápění standard, jemné doostření, náklon do stran a další užitečné funkce, které se dají využít pro kreativní práci.

Jednou z hlavních výhod je rychlá změna kompozice, kamera je na kolečkách a poté její zafixování. Studiový aparát je také možno pomocí otočné kliky poměrně lehce „zvednout“ do potřebné výšky.

Přibližná délka po roztažení měchu je 76 cm.

Přibližná výška kamery pokud je vytažená do úrovně konstrukce mechanizmu je cca 130 cm.

Neskrývám, že "zub času" a používání předešlých majitelů se na některých částech fotoaparátu podepsalo. U mechaniky jsem neshledal žádné problémy.

Kamera je při šetrném používání prakticky nezničitelná.

Pokud nebudete chtít kameru používat na mokré kolodium, nebo si adaptéry zredukujete kazety na focení na film, např. 5x7“ nebo 4x5“, tak kameru můžete mít jako dekoraci. Uvažoval jsem o renovaci a změně barvy, aby mi kamera lépe ladila k mému studiu, s ohledem na to, že jsem neustále v časové tísni, tak bych se k tomu asi nikdy nedostal.

Vzhledem k povaze kamery pouze osobní odběr a vlastní odvoz, doprava a zajištění bezpečné přepravy není a předmětem této nabídky.

Více detailů nebo fotografií Vám ochotně zašlu.

Děkuji za váš zájem, budu rád když se kamera dostane do dobrých rukou.

12 400 Kč

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.