Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Unikátní objektiv Voigtlander Braunschweig Universal Heliar 1-45 f 36cm

Prodám velmi raritní objektiv Voigtlander Braunschweig Universal Heliar 1-45 f 36cm.
Když se zeptáte zkušených fotografů, jaký objektiv by jmenovali jako svůj oblíbený, mnozí řeknou Heliar. Jedná se o mistrovská díla německé optiky, která jsou v komunitě velkoformátových objektivů proslulá hladkým vykreslením portrétů a naprosto úžasným bokehem. Stačí si na internetu vyhledat ukázkové snímky pořízené objektivem Heliar.

Ale toto není jen tak obyčejný Heliar, je to creme de la creme velkoformátové portrétní fotografie: je to univerzální Heliar. Hlavním rozdílem oproti standardnímu Heliaru je, že tato verze je vybavena funkcí nastavení měkkého zaostření. To znamená, že můžete fotografovat superostře v poloze "0", ale také na něj můžete použít měkké zaostření od polohy "1" do "5". Měkké zaostření v tomto případě neznamená, že se obraz celkově změkčí (jako u modelu Verito), bylo vyrobeno tak, aby obrysy objektů zůstaly stále poměrně ostré, zatímco výplně prostorů vypadají měkčeji a příjemněji pro oko. Velmi příjemná vlastnost, zejména pokud pracujete se zábleskovými světly!

Je to opravdu působivý kousek. Ohnisková vzdálenost je 360 mm (nebo 14") a obrazový kruh je zde OBROVSKÝ. Pokud si vzpomínám, byl inzerován na formát 8x10, ale pokryje až 11x14. S 360mm verzí fotím dokonce 12x15, portréty do půl těla bez vinětace nebo velkého zkreslení.

Stav tohoto exempláře je naprosto fantastický. Objektiv je ve 100% funkčním stavu: clona se plynule pohybuje dopředu a dozadu. Sklo je ve skvělém stavu, je na něm jen velmi málo stop po čištění, není na něm žádná seperace, opar ani žádné vrypy, je křišťálově čisté. Obraz na základním skle je vynikající!

Nastavení jemného zaostření se pohybuje plynule od 0 do 5.

Přední čočka má průměr 8,2 cm, zadní čočka má průměr 8,5 cm a vzdálenost mezi nimi je 9 cm.

Optika je čistá. Ostří lehce. Bez plísní.
Osobní předání Praha, Střední Čechy - nebo mohu po předchozí platbě zaslat.
vladimir.tomek@seznam.cz
606 611 271

59 000 Kč

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.