motiv

Jak nejlépe vyvolat černobílý negativní film?

Pokud patříte k příznivcům klasické černobílé fotografie, zajímá vás krom tvůrčího přístupu a techniky bezpochyby také možnost dosažení co nejlepších výsledků ve zpracování fotografických materiálů.
Příspěvek k článku:
 Re: vztah iso - obrysová ostrost
I. P.21.11.2017, 13:58odpověď
Obrysová ostrost je závislá na mnoha faktorech přítomných při pořizování a zpracování snímku. Kromě fotografického objektivu, typu a provedení přístroje, způsobu pořízení snímku je to především vývojka a její použití, co vytváří obrysovou ostrost.
Pakliže si představíme vybranou vhodnou vývojku a standardní "testovací" sestavu a postup, jako etalon pro zkoušení filmů, můžeme poněkud obecněji říci, že vztah citlivosti filmu k obrysové ostrosti je podobný jako u rozlišovací schopnosti. S klesajícím ISO se zvyšuje potenciál filmu produkovat vyšší obrysovou ostrost. Jde především o rozptyl světla na/v citlivé vrstvě a podložce. Rozhodující jsou zde síla citlivé vrstvy, podložky ale i způsob použití antihalační vrstvy.
Různí výrobci však zvolili technologii po svém, takže nelze zcela zobecňovat. Kupř. Agfa APX 25 byla méně ostrá nežli Ilford Pan F+ (50), přestože měla vyšší rozlišovací schopnost.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Erik Mikeska13.11.2017, 18:44odpověď
I. P.21.11.2017, 13:58odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace