motiv

Srí Lanka

23.11.2004 - Dundee - Reportáže z cest
Již první chvíle po opuštění klimatizovaného letadla mě uvádí do reality tropického ostrova. Je šest hodin ráno, slunce sotva vykouklo nad obzor, ale jeho paprsky se mi opírají do tváře silou pro Evropana nevídanou. Dřív než se vůbec pohnu, cítím na zádech čůrky potu. Prádelna. Ano, to je první pocit z tropického ostrova koření a čaje uprostřed Indického oceánu.
Diskuse k článku
Marek Bulva24.11.2004, 07:47odpověď
Super článek a super fotky. Když si vzpomenu na svoje letošní cestování po Indii ještě teď mi cukají koutky. Je to prostě ráj-cestovatelů, dobrodruhů a hlavně fotografů. Pravděpodobně moje další cesta bude na Srí Lanku, je to totiž taková Indie v malém.

reagovat

lištička3.8.2005, 19:09odpověď
ahoj, taky se chystame letos na Srí Lanku. Měli bychom odlétat v listopadu a hledáme někoho s kym bychom mohli eventulně strávit pár dní po kupě, neboť jsme cestovatelky začátečnice.

reagovat

hitch24.11.2004, 18:25odpověď
sri lanka nema chybu...ale jednoznacne najlepsi zazitok je nocny vystup na horu sri pada (adams peak) a spolu s tisicmi domacich cakat na vychod slnka

reagovat

dundee25.11.2004, 14:51odpověď
Šri Padu jsme viděli pouze z vlaku :-( Bylo ještě před sezónou a místní nás varovali před neprůchodností stezky. A navíc je mimo sezónu velmi složité se pod horu dostat. Autobusy ještě nejezdí a taxíkem je to hodně drahé :-( Třeba příště...

reagovat

Iva30.11.2004, 18:18odpověď
Je nutno se nechat očkovat a proti čemu - dovolená s výlety. Jde pronajmout auto a kolik asi stojí ? Dík !

reagovat

dundee1.12.2004, 00:09odpověď
Žádné očkování není povinné. Pokud se chcete pohybovat a stravovat častěji mimo hotely na pobřeží, tak bych doporučil vakcínu proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně kombinovanou vakcínu proti typům A i B. A určitě očkování proti břišnímu tyfu. Také si zkontrolujte očkování proti tetanu (platnost deset let od posledního očkování, máte-li pochybnosti, nechte si v laboratoři zjistit protilátky). Severní oblasti Srí Lanky (tedy všechna královská města) jsou považována za oblast výskytu malárie - tedy pokud se chcete déle zdržovat v oblastech na sever od Colomba a Kandy, tak zvažte možnost brát profylaxi, ale spíš bych doporučil dobrý repelent a nezatěžovat organismus antimalariky.

Hygienická situace mně na Srí Lance přišla (samozřejmě v asijském měřítku) poměrně dobrá, rozhodně výrazně lepší než v Indii.

Nezkoušeli jsme si sami pronajmout auto a ani to není vzhledem k provozu doporučováno. Auto s řidičem ovšem seženete snadno, cena záleží většinou na vzdálenosti a lokalitě, kde si půjčujete. U moře to bude samozřejmě dražší než v horách. Nás celodenní výlet v horách taxíkem s šoférem vyšel na 2000 rupií, ale na pobřeží by to mohlo být i čtyřikrát více. Není žádný problém domluvit taxi kamkoliv.

reagovat

Iva1.12.2004, 14:09odpověď
Díky moc !!!!

reagovat

hitch6.12.2004, 18:33odpověď
ale pozicat si auto by mohol byt dobry adrenalinovy zazitok..) mal som chvilku nutkanie

reagovat

Vidu Gunaratna1.12.2004, 20:55odpověď
Dekuji za krasne a objektivne napsane povidani o me rodne zemi!

Vidu Gunaratna

reagovat

Dagmar Vainová26.12.2004, 17:49odpověď
Chci vam vyjarit soustrast s hruzou, ktera se stala, doufam, ze nikdo z vasich blizkych nebyl prilis postizen

reagovat

Vidu Gunaratna1.1.2005, 01:27odpověď
Dekuji Vam! Pribuzni jsou nastesti ve vnitrozemi, totez plati o znamych a z toho mala co vime, jsou v poradku. Nicmene, 2 pratele nasich pratel jsou mrtvi a 3 pohresovani... Je to tragedie takovych rozmeru, ze se tyka uplne vsech.

reagovat

ilka26.11.2005, 12:26odpověď
prosim vas delam o sri lance referat a nevim zadny nemoce ktere tam jsou tak mi prosim odpovezte na muj mail ..... dekuji

reagovat

Linda7.12.2005, 04:29odpověď
Sri Lanka je na rozdil od ostatnich casti Asie "relativne cista" Prevladaji onemocneni zpusobene spatnou hygienou - prujmy, infekce, zvraceni = zloutenky, brisni tyfus. Z tech zavaznejsich je to hlavne horecka dengue, japonska encefalityda, zluta zimnice a v nekterym oblastech malarie. obcas se vyskytne i meningityda.
Linda

reagovat

Markéta14.2.2006, 19:46odpověď
Díky za článek a obrázky. Teď v březnu se na ostrov chystám, tak jsem načerpala inspiraci a zlušenosti jiných.
Díky.

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat
 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace