motiv

související linky


hledej v článcích

Dvě generace fotografie Jírů

Výstava s lakonickým názvem Lidé představuje dva výborné fotografy – zatím nedoceněného Jiřího Jírů a jeho pozapomenutého strýce Václava Jírů (1910–1980). Zatímco fotografie Václava Jírů vznikly převážně v Praze, Jiří Jírů je světoběžník, který fotografoval na různých místech zeměkoule.
Příspěvek k článku:
 Václav Jírů
myšák15.3.2007, 18:20odpověď
Nevím, proč je Jiří nedoceněný. Vždyť ho Havel udělal dvorním fotografem. A bez strýce Václava by nebyl, to co j. Takže trochu skromnosti. Ale mělo by se také mluvit i o druhých, které Václav naučil fotit, a možná to dotáhli dále. Jinak je snadné se chytit na slávu někoho jiného. Také postrádám zmínku o mezinárodních úspěších Václava, včetně jeho postoje v roce 68 a po něm. Myslím že by autor článku měl jít více do historie, neboť Václav byl PAN FOTOGRAF. A to mě v článku chybí. Znal jsem ho osobně a myslím, že by jeho dílu měl být věnován vetší prostor a synovec Jiří by měl udělat pořádnou výstavu, když už má jeho archiv k dispozici. A také by mělo být řečeno, kde je jeho hrob, má totiž dva náhrobky, na Vinohradech, kde je skutečně pohřben a je tam i jeho manželka Lída, zatímco na Vyšehradě je sice jeho náhrobek, ale on tam není.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Jiří16.3.2006, 17:34odpověď
JirkaP17.3.2006, 12:24odpověď
kudlanka18.3.2006, 12:51odpověď
myšák15.3.2007, 18:20odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace