motiv

Trojí ohlédnutí za dobrou fotografií

Staré fotografie jsou často tou nejlepší inspirací. Ať už jsou to fotografie Jana Lauschmanna z 30. let, Aloise Nožičky z 60. let nebo Pavla Jasanského z konce 80. let minulého století. Všichni jmenovaní nyní vystavují v Praze.
Příspěvek k článku:
 dík za povídání - hlavně za Vltavín
Josef Krása7.4.2008, 11:21odpověď
Tak jsme si prošli s Jiskrou pány Jasanského a Nožičku :)

Velmi dík za oba tipy - ale především za ten druhý - o zmiňované galerii jsem ani nevěděl, tudíž bych ji mezi "klasickými" a trvale navštěvovanými výstavami určitě minul. A překvapila. Ty dva obrázky ve vašem článku mě spíše odrazovaly - ale už webový náhled přímo do galerie naopak nalákal.

A to - co jsme viděli přímo na místě - to nás prostě NADCHLO! Obsáhlá výstava skutečně nápaditých zátiší, fragmentů a surrealistických útržků reality - postupně se s časem (desetiletími) trasformující do barevných ploch připomínajících úžasnou dvojici Medkových (a dalši a další). Barvě jsme chvíli nemohli přijít na chuť - ale to co se dělo potom dole úplně v suterénu - vycizelované téměž monochromatické kompozice - TO BYL OPĚT NÁŘEZ.

Navíc - všechny obrázky jsou decentního, rozumného a nevelkého formátu - což zdánlivě jako by mohlo výstavě ubírat - ale ony jsou to tak PRECIZNÍ a "vychytané" printy - kde třeba kontrastu tam kontrast, jinde nádherně krémově bílá a přesně tolik černé kolik třeba pro naznačení stínů - nejen "obsahový" ale i "technicky výtvarný" zážitek - pastva pro oko v době kdy preciznost je to poslední - ci je "modernímu" umění třeba.

opravdu díky - chose

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Josef Krása7.4.2008, 11:21odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace