motiv

Problematika archivní stálosti inkoustového tisku

Kvalitní inkoustové tisky se dnes ve velké míře používají pro zhotovování fotografií, reprodukcí uměleckých děl a jiné náročné aplikace. Mimo samozřejmých požadavků na kvalitu tisku s sebou tyto aplikace přinášejí nekompromisní požadavky na archivní stálost. Bohužel se ukazuje, že v této oblasti inkoustová tisková technologie stále ještě trpí řadou dětských nemocí. Proces posuzování archivní stálosti je velmi komplexní a je třeba do něj zahrnout archivní vlastnosti jednotlivých složek tiskové technologie (nosič, přijímací vrstvu, barviva/pigmenty), vliv prostředí (světlo, teplo, vlhkost, atmosféru), ale také je třeba pečlivě uvážit testovací metodiku (konstrukce testovacích obrazců, způsob měření barevných změn).
Příspěvek k článku:
 rok na vratech
zemekf28.9.2010, 18:30odpověď
Rok, mi visel na vratech plakátek na kreslící čtvrtce a furt se dal číst. Bez ochrany, na slunku, dešti, bez folie připíchnutý rýsováčkama.

Fotky, bezproblémů Epson dokládá dvacet let pod UV-sklem na slunečné zdi. Archivační stálost při zachování archiv. podmínek /tma, teplota, vlhkost/ do rozpadnutí podložky.
Vono to chce kupovat fakt originály náplní. /V mojem případě ty s žebičkou/.
Todle fotopapíry nedokážou.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Jirka128.2.2009, 11:10odpověď
zemekf28.9.2010, 18:30odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace