motiv

související články


hledej v článcích

Workshop fotografování zvířat - vyhodnocení

17.4.2009 - bitovod - x-pozice
Jak mnozí z vás vědí, před nedávnem proběhl workshop na téma "Fotografování zvířat". V jeho průběhu byly vyhlášeny i tři fotoúkoly, aby se dalo jednoznačně posoudit, do jaké míry účastníci pochopili "vo co v tom vajldlajfu teda gou". Pojďme se teď společně na zaslané fotografie podívat.
Diskuse k článku
Lweek20.4.2009, 02:00odpověď
Bravo! A co zkusit příště na podobném workshopu fotografovat zvířata. ;-) No přijde mi to jako kdyby jste si dělali řidičák na auto za pomocí řizení RC modelů. Mohli jste jít alespoň do zoo, tohle mi přijde jinak ztráta času. Ale tak zábava očividně byla. :)

reagovat

Tomas Hruby20.4.2009, 10:03odpověď
Ale no tak, je snad dost jasné, že šlo čistě o zábavný happening a účel byl jistě splněn, tak o co jde :-) Rozhodně menší ztráta času, než čumět na televizi...
Sice se k aktivitám skupiny xpozice stavím krajně skepticky až odmítavě (to by bylo na delší diskusi), ale zrovna tohle mi přišlo jako geniální nápad, kdybych neležel doma s chřipkou, tak jsem na plyšáky šel taky - člověk nemůže brát focení tak vážně. Tak jsem si pak neúčast vynahradil aspoň tím, když jsem na zcela vážně míněném workshopu focení dravců a sov fotil Holgou a Dianou - http://blog.fotozona.cz/2009/04/workshop-dravci-trochu-jinak.html :-))

reagovat

Lweek20.4.2009, 16:19odpověď
:D dobře no. Ondřej je rozhodně kapacita a jeho skill zvláště u fotografování ptáků je opravdu vysoký. Vřele doporučuju komukoliv kdo má šanci aby se nějakého jeho workshopu zůčastnil, rozhodně nebude litovat.
Jinak abych nezaváněl až tak vážností. Osobně se při fotografování zvířat snažím o trochu umělečnosti. Seriózní fotografii zvířat uznávám a obdivuju a mimojiné se o ni také snažím, ale zároveň mám radost když se mi povede zvíře zachytit nějak líbivě neobvykle. Už protože tím mohu ukázat obyčejnému divákovi jak nevšední, atraktivní a libivý svět zvířat umí být. Je to sice na hranici toho co je ještě fotografie zvírat, jenž se snaží o maximálně přirozený snímek sic líbivě, ale zase kdybychom všichni dělali všechno stejně, tak se nebude na co koukat.
Přeji dobré světlo. :)

reagovat

Lweek20.4.2009, 02:02odpověď
Apropo nemohu si nerýpnout .. skoro na všech fotkách máte nadhled což u fotografi zvířat docela vadí a osobně bych to viděl jako první věc kterou jste si měli na workshopu říct .. takhle se do toho National Geographicu nedostanete. ;)

reagovat

Jakub Kencl20.4.2009, 11:46odpověď
skoro na všech fotkách máte nadhled ... Vám by ovšem trochu nadhledu neuškodilo ;-) Myslím si, že Workshop svůj účel splnil naprosto perfektně a všichni účastníci se dobře bavili po celou jeho dobu. život nejsou jen vážné věci a někdy je dobré se trochu pobavit, což nám Bitovod umožnil naprosto dokonale a díky za to.

reagovat

Lweek20.4.2009, 16:10odpověď
Chápu a omlouvám se. Bral jsem to jako workshop. Asi by mě naštvalo kdybych tam přijel a dopadlo to tak jak to dopadlo. Na druhou stranu už ze zadání bylo jasné že jde spíše o nezávazné setkání za účelem si zablbnout a tohle to jen potvrzuje. Ovšem asi bych se pro příště vyhnul slovu workshop. Ono přeci jenom workshop je trochu něco jiného.

reagovat

Pavel Pola20.4.2009, 16:20odpověď
Co dodat? Snad jen že je klika, že mezi těmi, co se přihlásili a na akci dorazili, nebyl nikdo, kdo by tu nadsázku nepochopil... ;-) A všichni se doufám dobře bavili... Neberte ten svět tak vážně, nebo fakt věříte všemu, co se v novinách nebo televizi píše? I když se to podá "oficiálně" jako "workshop"?

reagovat

Zdenek Bakstein20.4.2009, 16:26odpověď
Praktická část byl happening, ale v teoretické, která tomu předcházela, nás IM seznámil s metodami a vybavením, které používá k vytváření svých fotek živé přírody, a to také vůbec nebylo k zahození.
Na workshop do zoo ani jinam bych nešel - ale tohle byla paráda.

reagovat

Rudolf Stolař22.4.2009, 18:01odpověď
Na dnešní fotopivo bohužel nedorazím, snad někdy příště. Každopádně blahopřeju všem, kteří prospěli. :-)

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše podle data


bazar nabízí

Další zdroje

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace