motivhledej v článcích

Vezmi si mašinu a jeď!

1.9.2009 - bitovod - Reportáže
Název článku jsem si tak trochu vypůjčil od klasika sci-fi Roberta Ansona Heinleina, jehož jeden z prvních románů nesl název "Vezmi si skafandr a běž!". Proč právě tento autor a tento název? Protože akce, kterou popisuji, měla ke sci-fi opravdu velmi blízko.
Příspěvek k článku:
 pár dalších příhod
sbriza2.9.2009, 10:17odpověď
Jenom doplním pár příhod, které bitovod opoměl.

Začalo to na nádraží ČD v Hradci Králové, kam naše Pražská parta přijela asi hodinu před předpokládaným odjezdem Temného expresu. Mamiyakovi (pan vedoucí) se totiž podařilo utajit veškeré přesné informace o odjezdu vlaku.
Takže naše kroky zamířili logicky nejprve na infocentrum ČD, kde na nás po dotazu "v kolik hodin odjíždí Temný expres?" koukali jako na blázny. Po mojí malé provokaci otázkou, zda-li jsme správně na nádraží v Pardubicích jsme byli jaksi "vyhoštěni".
Po neúspěchu v infocentru ČD jsme se lávkou, na kterou byl vstup zakázán, vydali do depa lokomotiv. Tam nás přivítal pracovník bezpečnostní služby, který po dotazu na Temný expres viditelně znejistěl a na chvíli někam odběhl. Po chvíli se vrací a s kamenou, přísnou tváří nám oznamuje, že žádný Temný expres v depu neparkuje a zvednutým obočím nám naznačuje, abychom se rychle vypařili...
Tak se přes lávku, na kterou je vstup zakázán, vracíme zpět. Nicméně už se o nás na nádraží ví, ale nám to nestačí a míříme do "mozku" celého nádraží - do dopravní kanceláře.
Pozdravíme a snažíme se přednostovi, váženému pánovi s čepicí a důležitou funkcí, vysvětlit, že asi za půl hodiny pojede nádražím náš vlak. Pan přednosta se směje a dobře se baví, přesto ho naše vážné tváře znejistí a tak odběhne k telefonu ověřit si, jestli přece jen není na té věci trochu pravdy.
Mezitím se od nás oddělila skupina, která se přesunula opět do infocentra ČD, aby bojovala i na druhé frontě.
To už se ale vrací bledý pan přednosta, který nám dává za pravdu. Náš vlak opravdu pojede! Cítíme se jako vítězové a jdeme vyplenit místní pekárnu, kde mají výborné makové a tvarohové buchty. Nato už potřetí vcházíme do infocentra ČD, abychom slečny zpravili o tom, v kolik hodin že pojede Temný expres a aby jej také náležitě ráčili ohlásit rozhlasem a umístit na světelné tabuli. Po menším nátlaku a pár telefonátech se nám daří docílit obou cílů.
V tu chvíli už Temný expres přijíždí na nástupiště a náš guru Mamiyak je příjemně překvapen, že náš vlak svítí na světelné tabuly a ozývá se v rozhlase...

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
J. H.1.9.2009, 23:39odpověď
sbriza2.9.2009, 10:17odpověď
sbriza2.9.2009, 11:09odpověď
notorius2.9.2009, 12:05odpověď
Standa Kolařík2.9.2009, 12:12odpověď
Bitovod2.9.2009, 16:25odpověď
pignon2.9.2009, 21:54odpověď
Bitovod2.9.2009, 22:06odpověď
stugent4.9.2009, 15:42odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace