motivhledej v článcích

Vezmi si mašinu a jeď!

1.9.2009 - bitovod - Reportáže
Název článku jsem si tak trochu vypůjčil od klasika sci-fi Roberta Ansona Heinleina, jehož jeden z prvních románů nesl název "Vezmi si skafandr a běž!". Proč právě tento autor a tento název? Protože akce, kterou popisuji, měla ke sci-fi opravdu velmi blízko.
Diskuse k článku
J. H.1.9.2009, 23:39odpověď
pěkně si to napsal, až na pár nepodstatných "technických" detailů... ;-)
Shodou okolností jsem zrovna dneska nazvětšoval tři plany z téhle akce, časem se snad dostanu i ke kinofilmu z Kieva ...
Opravdu velmi příjemná, svěží cesta plná nezapomenutelných zážitků nejen pro regulérní cestující :-)

reagovat

sbriza2.9.2009, 10:17odpověď
Jenom doplním pár příhod, které bitovod opoměl.

Začalo to na nádraží ČD v Hradci Králové, kam naše Pražská parta přijela asi hodinu před předpokládaným odjezdem Temného expresu. Mamiyakovi (pan vedoucí) se totiž podařilo utajit veškeré přesné informace o odjezdu vlaku.
Takže naše kroky zamířili logicky nejprve na infocentrum ČD, kde na nás po dotazu "v kolik hodin odjíždí Temný expres?" koukali jako na blázny. Po mojí malé provokaci otázkou, zda-li jsme správně na nádraží v Pardubicích jsme byli jaksi "vyhoštěni".
Po neúspěchu v infocentru ČD jsme se lávkou, na kterou byl vstup zakázán, vydali do depa lokomotiv. Tam nás přivítal pracovník bezpečnostní služby, který po dotazu na Temný expres viditelně znejistěl a na chvíli někam odběhl. Po chvíli se vrací a s kamenou, přísnou tváří nám oznamuje, že žádný Temný expres v depu neparkuje a zvednutým obočím nám naznačuje, abychom se rychle vypařili...
Tak se přes lávku, na kterou je vstup zakázán, vracíme zpět. Nicméně už se o nás na nádraží ví, ale nám to nestačí a míříme do "mozku" celého nádraží - do dopravní kanceláře.
Pozdravíme a snažíme se přednostovi, váženému pánovi s čepicí a důležitou funkcí, vysvětlit, že asi za půl hodiny pojede nádražím náš vlak. Pan přednosta se směje a dobře se baví, přesto ho naše vážné tváře znejistí a tak odběhne k telefonu ověřit si, jestli přece jen není na té věci trochu pravdy.
Mezitím se od nás oddělila skupina, která se přesunula opět do infocentra ČD, aby bojovala i na druhé frontě.
To už se ale vrací bledý pan přednosta, který nám dává za pravdu. Náš vlak opravdu pojede! Cítíme se jako vítězové a jdeme vyplenit místní pekárnu, kde mají výborné makové a tvarohové buchty. Nato už potřetí vcházíme do infocentra ČD, abychom slečny zpravili o tom, v kolik hodin že pojede Temný expres a aby jej také náležitě ráčili ohlásit rozhlasem a umístit na světelné tabuli. Po menším nátlaku a pár telefonátech se nám daří docílit obou cílů.
V tu chvíli už Temný expres přijíždí na nástupiště a náš guru Mamiyak je příjemně překvapen, že náš vlak svítí na světelné tabuly a ozývá se v rozhlase...

reagovat

sbriza2.9.2009, 11:09odpověď
Další příhoda začíná při odjezdu našeho vlakum z HK směr Ostroměř.

Výpravčí mává plácačkou, všichni účastníci jsou na palubě a mávají ostatním na nádraží. Mezitím probíhá vítání starých známých a seznamování nových účastníků. Protože se jedná v podstatě o pánskou jízdu, zarazí mě mladá slečna sedící v rohu vagónu. Jdu k ní a ptám se "Ty patříš k nám?". Slečna moc nechápe, ale koktavě z ní vypadne, že ano. Dál to nezkoumám a jdu pozdravit ostatní.
Už se vezeme krajinou mezi Hradcem a Ostroměří a Mamiak zjišťuje, kdo chce spát ve vlaku a kdo v penziónu. Jedná rázně a průzkum dělá otázkou "vlak nebo penzion?" Všichni víme o co jde, ale když se zeptá oné slečny sedící v rohu vagónu, slečna zbledne, nechápe a jediné, co z ní vypadne, je to, že jede do Hněvčevse. V tu chvíli je nám všem jasné, že slečna k nám nepatří a že si myslí, že jede vlakem ČD. Když jí Mamiak navíc oznámí, že v Hněvčevsi nezastavujeme, slečna se dá málem do breku.
To se však nám, ostatním chalanům nelíbilo, tak jsme vzali zbytek buchet, flašku ferneta a vzali si slečnu do "parády".
Slečnu jsem mírně opili, nakrmili buchtami, lehce vyzpovídali (nakonec nám dala i adresu :) a nakonec jsme se s ní i každý vyfotil (někteří se i líbali).
Na další stanici jsme slečnu vysadili a za mávání celého vagónu opustili. I slzička z oka slečny nakonec ukápla a z nepříjemného překvapení se nakonec stal zážitek na celý život...

PS: a protože nám slečna slíbila, že přístě pojede s náma, tak se možná nevidíme naposled!

reagovat

notorius2.9.2009, 12:05odpověď
Hezky jsi to podal. Jen ještě přidej tu "zatýkací". :-D

reagovat

Standa Kolařík2.9.2009, 12:12odpověď
ano stando, zatýkací...

reagovat

Bitovod2.9.2009, 16:25odpověď
Ano, je pravda, že některé detaily celé akce jsem "zamlčel" - ale on už takhle je rozsah článku poměrně značný a nechtěl jsem ho ještě nafukovat, z původní verze jsem naopak dost krátil.

Co se týká slečny - ano, na tu jsem pozapomněl úplně, to si sypu popelník na hlavu, omluvou mi budiž to, že jste si jí uzurpovali v jiné polovině vagónu a jelikož jsem tvor nesmělý, hradbou několika vrstev těl jsem se k ní neprobíjel :)

Každopádně díky za popis a připomenutí - stejně tak mi uniklo, co se dělo na nádraží v HK, to ovšem proto, že jsem v tom vlaku už seděl :)

No a co se zatýkacích fotek týká - měl jsem Zenita s 35 a 85mm objektivy - na obojí se celá akce udála příliš daleko a co nemám na filmu, to si nepamatuju :)

reagovat

pignon2.9.2009, 21:54odpověď
no, ted ukapla slzicka mne, jak jsem zavzpominal. Krasne jsi ti napsal, at zije bitovod, at zije tajemnik.

reagovat

Bitovod2.9.2009, 22:06odpověď
Já s tim nemám nic společnýho, já to jen (blbě) popsal - za všechno může tajemník! :)

reagovat

stugent4.9.2009, 15:42odpověď
Pěkné čtení při pátečním odpoledni! Jistě to byl svělý zážitek! Prosil bych ještě tu "zatýkací" a fotky se slečnou :-)

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace