motiv

Hasankeyf

Tureckou provincií Batman ležící v jihovýchodní Anatolii nedaleko hranic se Sýrií a Irákem protéká řeka Tigris. Člověk zde žil od pradávna a po střídajících se civilizacích zůstaly na březích četné památky. Mezi nejvýznamnější z nich patří Hasankeyf, město odsouzené k smrti.
Diskuse k článku
Honza21.2.2010, 14:50odpověď
Pokud je Paladix server pro fotografy a milovníky fotografie, nechápu, proč se zde objevují cestopisy, jejichž obrazový doprovod nevykazuje ani elementární znalosti fotografie, o zpracování snímků ani nemluvě. Fotografie u tohoto článku nejsou ani kvalitní dokumenty, ani solidní krajiny, a nemají v sobě ani žádnou kreativitu. Pokud si paladix dělá ještě nějaké ambice, tak by měl zaměstnat nebo angažovat fotoeditora, který stanoví kvalitativní měřítko pro zveřejňování fotek na paladixu. Cestopisy na úrovni Hasankeyfu jsou hodné opravdu maximálně osobní galerie na facebooku. Pokud se mohou dostat na Paladix, pak se ptám, zda má existence paladixu ještě nějaký význam.

reagovat

Zdenek Bakstein21.2.2010, 16:51odpověď
Anonyme Honzo, můžete přidat odkaz na svoje fotky, ať můžu posoudit, jakou váhu váš komentář má?

reagovat

MarS23.2.2010, 14:25odpověď
Děkuji za pěkně napsaný cestopis i za doprovodné fotografie.

reagovat

Ivan Kolomazník24.2.2010, 21:40odpověď
Přidávám se s díky za hezké povídání i fotky. Dokument o Hasankeyfu jsem viděl před časem na ČT (tuším v Objektivu) a pojal jsem touhu se tam podívat, už i kvůli plánovanému zaplavení oblasti. Jelikož jsem ale méně dobrodružné povahy a Hasankeyf je poněkud vzdálený od turistických destinací, asi zůstanu odkázán na cestopisy lidí jako je Zdenek, kterému ještě jednou děkuji za popis tohoto místa.

reagovat

zemekf14.3.2010, 10:20odpověď
Bravo !!!

reagovat

zemekf14.3.2010, 10:29odpověď
Vono mimochodem není tak jednoduché fotat na cestách, něco jiného je dělat okolí svého bydliště a něco jiného fotat tam, kde se za hodinu už nebudu nacházet protože prostě není čas. Ano, mohly ty fotky být možná lepší, ale já tam nebyl, já nevím jestli měl to příslušenství co bych ASI použil v mém případě.
Lehko se kritizuje, ale hůř už se tahá desetikilový batoh a ještě k tomu např. 7kilová výbava na focení.
Vono se to sronává třeba Adamsem, který aby udělal fitku gejzíru u něj strávil TÝDEN.

Momochodem zkuste to brát jako pokus, ostatně co ste napsal vy ??? fakt by mě to zajímalo.
fotozemek.cz

reagovat

j. hejzar24.3.2011, 10:21odpověď
Zdeňkuk Bakšteine,

ono je jedním velkým omylem posuzovat relevanci podle toho, jakých výsledků je schopný daný člověk dosáhnout.

To je chybné myslet si, že si musím nechat postavit křivě střechu -protože bych to sám neudělal-, nebo to by asi nikdo nemohl psát kritiku obecně, protože žádný kritik nenatočil film (a kritizuje) a žádný novinář není třeba politik (a kritizuje).

Kdepak, to není o tom, jak kdo co udělá líp. Ale o tom, jak relevantní jsou jeho připomínky.

Zkuste se ještě jednou zamyslet, co chtěl autor říci. Možná právě dneska si ke mě přijdete na oběd, a já speciálně udělám takovou šlichtu, a zkuste si něco říct. :-)

reagovat

MichaelR24.3.2011, 12:08odpověď
j.hejzare,
vaše jídla jsou vařena bez invence a čiší z nich fatální neznalost elementárních kuchařských postupů. Navíc dnes ve vaší šlichtě byli švábi, salmonely, schistosomy a vlasy z panenky Barbie.

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace