motiv

Velký test fotoknih

17.6.2010 - Martin Valent - Z praxe
Podnětem pro tento test byla možnost nechat si zhotovit zdarma fotoknihu u společnosti Heysmile. Následně jsem byl příjemně překvapen její kvalitou. A to byl důvod, proč jsem posléze oslovil několik společností působících v České republice, u kterých je možné si fotoknihu nechat vyrobit. Mimo tyto firmy jsem oslovil také zahraniční společnost Blurb, se kterou jsem měl již dřívější dobré zkušenosti. Všechny firmy, které na můj email odpověděly, mi poskytly možnost výroby jedné fotoknihy zdarma pro účely tohoto testu, za což jim velmi děkuji.
Diskuse k článku
hedgi17.6.2010, 12:20odpověď
Mám jednu připomínku k objektivitě a využitelnosti získaných poznatků budoucími zákazníky:

problém mám s tím, že autor oslovil společnosti s tím, že by chtěl nechat udělat fotoknihu pro testovací účely a dostal ji zdarma. Pro každou společnost je toto příležitostí získat reklamu na své služby doslova za hubičku a určitě se bude snažit, aby byl výsledek co nejlepší.

Použitelnější výsledky z hlediska budoucího zákazníka bysme získali, když by se fotoknihy objednaly standardní cestou a normálně se zaplatily tak, jak by to udělal jakýkoliv běžný zákazník.

Tento test nám tak vlastně poskytuje horní mez kvality jednotlivých výrobců fotoknih, ale nic nám neříká o kvalitě obvyklé, které je dosahováno při práci pro obyčejného zákazníka.

Přesto díky za přehled :-)

reagovat

Martin Valent17.6.2010, 12:31odpověď
Nemyslim si, ze by tomu tak bylo. Predpokladam, ze kdyby se opravdu snazily, tak bych nektere nedostatky (tiskove, vazebni) asi nespozoroval. Myslim si a vychazim i ze zpusobu komunikace s firmami, ze poskytli moznost fotoknihy zdarma a dale se o vice nestarali.

reagovat

keson17.6.2010, 14:05odpověď
Předem díky za vyčerpávající testy.
Mám dotaz k možnosti vytvoření knihy v jiné aplikaci než dodávané výrobcem. Důvodem je jednak platforma (na Mac většina z nich svou verzi neposkytuje) a především možnosti aplikací. Nejlépe se mi pracuje při sazbě knih buď v Aperture nebo například v Indesignu.
A tak se ptám, zda ty aplikace umožňují vložit na stránku resp dvojlist již hotový obraz - buď v TIFu nebo ideálně v PDF. Takže sazbu a vše provedu ve svém Aperture, vyexportuji jako PDF a ta pak vložím do jejich aplikace s tím, že prakticky na stránce bude jen jeden obrázek - žádné texty, žádné efekty, žádné úpravy. Vše již bude obsaženo v onom obrázku. Jaké formáty obrazů lze do těch jejich programů vkládat kromě jpeg?

reagovat

Martin Valent17.6.2010, 14:15odpověď
Priznam se, ze netusim, jake jine formaty je mozno do programu vkladat, nemel jsem potrebu to zkouset, i kdyz ted jsem jeden z programu zkusil a TIF vkladat mozno (umyslne nerikam ktery, abych ostatni u kterych jsem to nezkousel, nediskriminoval). Temer vsechny programy umi vlozit fotku pres celou stranku, takze ve vlastnim navrhu nevidim problem. A pokud se stranka ulozi v JPEGu o nejnizsi komprimaci, tak vysledek bude vice nez dostacujici.
FotoSkoda tiskne i z vytvoreneho PDF, lze to tam domluvit. Zda tuto moznost maji i jini poskytovatele nevim, nezjistoval jsem.

reagovat

Tomas Hruby17.6.2010, 19:04odpověď
Tohle je docela plus pro i jinak chválený Blurb - jednak má soft i pro MAC, navíc ale nabízí i možnost zaslat PDF.

reagovat

Tomas Hruby17.6.2010, 19:07odpověď
Dost těch knih jsme viděli na FotoPivech a asi není moc debata o tom, že to, co ukazoval Martin se nijak nelišilo od knih, kteří měli jiní lidé "za peníze". Já třeba mohl posoudit Blurb - to co měl Martin bylo fakt stejné, jako to, co jsem od nich asi před rokem dostal já, jiní lidé měli své knihy asi od třech dalších vydavatelů a taky se to od těch "recenzních" nijak zásadně nelišilo.

reagovat

hedgi17.6.2010, 19:59odpověď
Když je to tak, tak je dobrá zpráva. Díky za informaci.

reagovat

Martin Valent17.6.2010, 20:13odpověď
Vidis, to mi nejak uniklo, tim lepe

reagovat

Martin Valent17.6.2010, 20:15odpověď
Blurb vlastne nabizi sablony do Indesignu pro snazsi tvorbu, to je hodne sikovne

reagovat

Martin Valent19.6.2010, 16:05odpověď
Podle vyjádření společnosti byly problémy s vazbou způsobeny nekvalitním lepidlem v jedné z dodávek a bylo možno takto postižené knihy reklamovat

reagovat

hb28.6.2010, 10:09odpověď
SW pro tuto fotoknihu (pouziva ji i mj. DroxiFoto a v Nemecku napr. Pixum) je i pro Linux a Mac. Mel jsem problemy se stabilitou verze pod Windows, jednu fotoknihu mi vubec nedokazala nahrat na server, vzdy to spadlo pri finalni priprave obrazku a jejich zasilani do labu. Zachranila verze pro Linux, ta bezela bez problemu. :)

reagovat

Franta26.7.2010, 10:43odpověď
V testu je u CEWE zmínka o tom, že byl patrný na fotografiích tenký proužek. Měl jste podobný problém, nebo šlo spíš o náhodu?

reagovat

Svitek4.8.2010, 18:55odpověď
Prosím Vás...
...chcem si dať vyrobiť fotoknihu cez Fotolab.cz .
Mám malý problém na ktorý neviem nikde násť odpoveď.
Na jednu stranku fotoknihy (rozmer 21cmx21cm) chcem dať viac menších fotografii.(v reáli budú mať okolo 4cm x 6cm)
Fotografie (JPG)sú v rozlíšení 5184x3456 pixelov. A tu je moja otázka.
Zvládne fotolabácky softwér kompresiu bez deformácie jpg-u pri takomto rozlíšení , keď fotky zmenším na požadovanú veľkosť?
Alebo ich mám zmenšiť v inom programe a až tak dať do fotolabáckeho softu.
Ďakujem za odpoveď.

reagovat

Martin Valent4.8.2010, 19:00odpověď
Ja jsem fotky do programu neupravoval, tak si myslim, ze by s tim nemel byt problem.

reagovat

Sandra Matušková21.4.2011, 08:30odpověď
Škoda, že není zařazeno i Piklio, protože jeho tisková kvalita je na velmi vysoké úrovni a za příznivou cenu. Tak snad příště? :-)

reagovat

Martin Valent22.4.2011, 07:51odpověď
s firmou piklio jsem jedna, ucast prislibili, ale zrovna byli ve fazi tvorby noveho systemu na fotoknihy, tak pak svoji ucast zrusili

reagovat

Sandra Matušková25.4.2011, 21:04odpověď
Aha, tak třeba bude nějaké další aktuální srovnání, kde bude i Piklio :) Zajímal by mě pohled odborníků.

reagovat

Martin Valent25.4.2011, 21:06odpověď
zkusím se s nimi domluvit na testu

reagovat

Hilda B20.7.2011, 16:04odpověď
Po přečtení recenzí na Paladixu jsem se obrátil na firmu Art D s programem Book Maker. Fotky jsem pečlivě upravil na rozlišení 300 dpi a rozměr 17x22,5 cm. Po načtení do firemního software mají všechny fotky nový rozměr 10x15 cm. Po několika různých pokusech jsem dospěl k závěru, že se na problém zeptám pracovníků firmy Art D. Jeden den jsem se vůbec nedovolal. Následující den jsem se sice dovolal, ale nic jsem se nedozvěděl. Nejdříve vzal telefon pracovník (bez jména), ale ten mne odkázal na kolegyni. Ta si vyslechla můj dotaz, ale odkázala mne na kolegu, který je ovšem zrovna mimo pracoviště a možná bude další den, takže jsem nic nezjistil. Nevím, ale zdá se mi, že firma Art D se pouze chytla příležitosti jak vydělat peníze a její zaměstnanci vůbec netuší, jak jejich vlastní software pracuje. Jak asi vypadají jejich produkty určené pro běžné spotřebitele a nikoliv na testy pro redakci Paladixu.

reagovat

Hilda B20.7.2011, 16:08odpověď
Ve firmě Piklio jsem již knihy dělal. Tisk a knihařské zpracování jsou příkladné. Škoda, že mají neustálé potíže s načtením rozáhlejších fotoknih s technicky kvalitními fotografiemi. Vada není v mém internetovém připojení, protože posílám opravdu velké fotografické soubory do redakce a je to bez problémů.

reagovat

Pavel Pola20.7.2011, 16:10odpověď
Dobrý den, podle Vašeho popisu se zdá, že je problém ve zvolené šabloně rozložení stránky, resp. fotek na stránku. Když vložíte prázdnou stránku a na ní umístíte jednu fotku, bude také zmenšená? Zkuste vymazat všechny ty "předpřipravené" rámečky pro vkládání fotky a přetáhněte tam fotku rovnou z toho seznamu napravo. Pak si myslím, že by ji to zmenšovat nemělo.

Jinak souhlasím s Vámi, že zrovna tenhle program není pro uživatele zrovna dvakrát přívětivý...

reagovat

Tomáš Bárta2.8.2011, 13:44odpověď
Na základě tohoto článku jsem se rozhodl dát si zhotovit fotoknihu u firmy Fotoškoda. Zvolil jsem si formát 20x30 s pevnou vazbou. Po zhotovení fotoknihy (i s přebalem) jsem ji chtěl firmě odeslat....až sem to bylo v pohodě. Při odesílání jsem si mohl vybrat, jakou barvu desek chci mít...moment v programu jsem si ale mohl přece navrhnout desku vlastní!!!..beru telefon. Slečna na druhém konci drátu mi řekla, že to je v pohodě, že když mám navrženou desku vlastní, tak na desce nezáleží. Zvolil jsem hnědou, odeslal knihu, zaplatil jsem zakázku on-line, kartou. Další den telefon z Fotoškoda...tentokrát pán mi řekl, že ikdyž jsem si navrhnul desku (přebal vlastní) , tak u toho produktu to nejde a musím si připlatit 1600 Kč, abych měl knižní vazbu, která už umožňuje vlastní návrh desky. Anebo můžu to tak nechat a vlepí mi ten přebal na vnitřní desku té knihy. Rozhodl jsem se pro vlepení přebalu z vnitřní strany desek. Za chvíli další telefon z Fotoškoda, pán mi řekl, že hnědé desky mají jen poškrábané, jestli je chci...v ten moment jsem si myslel, že jsem součástí nejaké realityshow. To si děláte pr.el, ne? Dohodli jsme se tedy na jiné barvě desek. Další den, mi přišel email, že kniha dorazí na DOBÍRKU. Já ale přece platil kartou!!! Následovalo několik telefonátů, nakonec jsem dobírku zaplatil s tím, že mi z Fotoškoda pošlou peníze za on-line platbu zpět...do dnes se tomu tak nestalo.
Co se týče kvality fotoknihy, tak ujde, akorát opravdu nemají ořez rovný a místy je to znát....a co myslíte, jak dopadl můj přebal? Vlepili ho správně? NIKOLIV je dán jako samostatná stránka, takže když člověk otevře fotoknihu, první co uvidí je původní zadní strana přebalu, příšerné!

Fotoškoda opravdu už NIKDY!!!

reagovat

Martin Valent2.8.2011, 13:48odpověď
Vaše nedobrá zkušenost mě zaráží, mně velmi vyšli vstříc, možná jen pro účely testu, ale z něj jsem vycházel. Pokud byl výsledek takový jak říkáte, knihu reklamujte a ohledně nevrácení platby se obraťte případně na sdružení na ochranu spotřebitelů, protože tohle se nesmí stávat.

reagovat

Tomáš Bárta2.8.2011, 15:49odpověď
S platbou snad nebude problém...převod z banky do banky pár dní trvá a než to projde jejich účetním systémem, tak to taky nějaký čas veme. Počkám do pátku. Ani mě tak nezaráží provedení knihy, ale způsob přístupu k zákazníkům. Ja normálně vyvolávám fotografie u csfotografie.cz a tam jsou užasní, jejich profesionalita je perfektní a fotografie nejlepší, co jsem zatím viděl...avšak nedělají fotoknihy :(

reagovat

Martin Valent2.8.2011, 21:35odpověď
Ke mně se chovali výborně, taky jak jinak :)+

reagovat

Tomáš Bárta4.8.2011, 09:30odpověď
Tak vše nakonec dopadlo dobře. Ve firmě Fotoškoda jsou velmi vstřícní. Takže jednání je opravdu na profesionální úrovni. Dohodli jsme se na kompenzaci. Celé to beru jako náhodnou kumulaci několika ojedinělých negativních faktorů.

reagovat

Martin Valent4.8.2011, 10:04odpověď
tak nejak by to melo byt :)+

reagovat

Centrum FotoŠkoda17.8.2011, 18:24odpověď
Centrum FotoŠkoda si dovoluje zaslat odkaz na své internetové stránky, kde naleznete aktuálně upravenou nabídku pro zhotovení FotoKnihy z vlastních fotografií.

http://www.fotoskoda.cz/r857-fotokniha

- nabízíme zhotovení návrhu FotoKnihy za zákazníka, do 31. 8. 2011 navíc zdarma
- na výběr z 24 formátů FotoKnihy od 7 x 10 cm až 40 x 40 cm
- pevnou vazbu nabízíme z 30 různých materiálů včetně zpracování vlastního materiálu zákazníka
- nabízíme možnost výběru z 20 barevných předsádek
- ceník nastaven podle aktuálního počtu listů
- k dispozici šablony FotoKnihy pro práci v grafických editorech
- maximální počet stran rozšířen na 30 listů (60 stran)
- 7. 9. 2011 (15.00 hodin) Workshop v Centru FotoŠkoda: Jak na FotoKnihy aneb Návod na přípravu vlastní FotoKnihy

Aktualizace naší nabídky byla připravena i na základě řady podnětů a připomínek našich věrných zákazníků, za což jsme všem velmi vděční. Budeme se těšit na spolupráci a Vaši zpětnou vazbu vždy uvítáme.

Dobré světlo přeje Centrum FotoŠkoda

reagovat

pzwak14.9.2011, 11:33odpověď
Dovolím si přidat svou zkušenost s výrobou fotoknihy. Rozhodl jsem se nechat si udělat fotoknihu na fotopapír, tedy ne tisk, ale osvit, ve formátu cca 30x30 cm. Původně jsem chtěl knihu s vazbou alespoň v plátně, raději kožence (mělo jít o svatební album), ale po prostudování dostupných možností jsem rezignoval a zvolil pevnou vazbu s možností vložení vlastních fotek. První pokus jsem udělal u Happy Foto. Prace s SW je celkem slušná, i když bych ocenil více nástrojů pro zarovnání fotek na stránce a možnost pevného nastavení rozměru fotky v cm. Vkládal jsem i vlastní pozadí na celé stránky, které bylo nekontrastní a světlé, aby nerušilo. Po týdnu jsem dostal hotovou knihu, ale ke svému zděšení jsem zjistil, že všechny fotky prošly "automatickou úpravou", včetně pozadí, kde vytáhli kontrast a snížili jas tak, že fotky a doprovodný text úplně zanikl. Na tel. dotaz mi bylo sděleno, že při zadání zakázky NELZE zakázat automatické úpravy, ale že mohu knihu reklamovat a bude vyrobena bez úprav. Pokud budu ovšem chtít příště zase knihu "bez úprav", opět ji budu muset reklamovat. Reklamace trvala 32 dnů a kniha je nyní bez úprav. Provedení celkem slušné, trochu mi vadí použití lesklého papíru (ani toto se zákazník předem nedoví, natož aby to mohl ovlivnit). Fotografie na první a poslední stránce jsou na vnitřní straně přebalu, takže na tenčím papíru a lepením mírně deformované. Poštovné na reklamaci a ztracený čas mi samozřejmě nikdo nenahradí...
Po této zkušenosti jsem další fotoknihu nechal udělat u CEWE. Zvolil jsem opět fotopapír na 30x30. SW je o dost lepší co se týká možností přesného umístění a rozměru fotek, ale i tady by se dalo leccos zlepšit. U každé fotky (i pozadí) lze nastavit, zda chcete automatické úpravy či ne. Knihu jsem objednal přes Fotolab, přišla za týden. Kvalita provedení je srovnatelná s Happy Foto, ale použitý papír polomatný, mnohem příjemnější. Vnitřní strany přebalu bílé, jako stránky neúčtované. Škoda jen, že vložili na konec jeden list navíc, na kterém je pouze logo CEWE a Fotolabu (samozřejmě jej neučtovali), trochu kazí dojem a na volnou stránku by šlo doplnit fotografie, klidně bych si ji doplatil. Vazba je rovněž lepší, především na vnitřním skladu fotek, které jdou přes obě stránky je díky polomatnému papíru téměř neznatelná.
Resumé: V Happy Foto mě kniha 27x27cm vyšla s reklamací stejně draho jako u CEWE 30x30cm, ale kvalita CEWE je lepší a snese i velmi vysoké nároky. Pokud někdo nabízí knihu jako DeLuxe řešení pro profesionály a přitom neumožní vypnutí automatických korekcí, nepřipadá mi to jako dobré řešení. Příště zvolím opět CEWE.
Snad toto info někomu pomůže při rozhodování.

reagovat

Zdeněk Jantač29.5.2012, 15:13odpověď
Já jsem si tento měsíc květen 2012 nechal udělat fotoknihu od Book-maker 80 stranou. Bohužel jsem obdržel knihu s červenými tečkami. Zaplatil jsem 1300 a místo nové knihy bez zkažených fotek mi jen nabídly vrátit 300 Kč. Tak to pro představu, že vše je hezké dokud nedojde k chybě na straně společnosti v tisku, která to vidí jako váš problém!

reagovat

Martin Valent29.5.2012, 21:34odpověď
tak takhle by se fakt chovat nemeli. zkuste se obratit na ceskou obchodni inspekci

reagovat

eMeT10.7.2012, 13:50odpověď
Přesně takový článek jsem potřeboval. Škoda, že není něco aktuálnějšího.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak na Blurb teď mají novou řadu papírů PRO LINE a v té už není tisk jen rastrový. Je to tak?

reagovat

Pavel Pola10.7.2012, 23:28odpověď
Abych byl upřímný, tak jsem v Blurb doufal s příchodem nové verze Lightroom, ale po zkušenosti s první knihou jsem to vzdal. Dokonce jsem ji reklamoval, dostal jsem kompletní nový výtisk, údajně na jiné tiskárně, ale rastr je tak velký, že je pro moje použití nevhodný. Tiskl jsem ale na ty levnější papíry Premium Lustre, jestli někdo máte zkušenosti s těmi drahými, sem s nimi...

reagovat

eMeT11.7.2012, 07:30odpověď
Ajaj! Já bych rád tisk co nejkvalitnější, tak bych volil papír ProLine Pearl Photo. Ale jestli se dá pak srovnávat kvalitou tisku třeba s Fotoškoda těžko říct. Fotoškoda je ale proti Blurb extrémně drahý.

reagovat

Pavel Pola11.7.2012, 07:43odpověď
Tak to si troufnu říct, aniž bych ten papír od Blurbu viděl. Kvality technologie FotoŠkoda totiž žádný papír s digitálním tiskem nemůže podle mě dosáhnout. FotoŠkoda dělá totiž klasické "fotky" chemickou cestou a digitálním osvitem. To se s žádným tiskem nedá srovnávat.

reagovat

eMeT11.7.2012, 08:20odpověď
Což to jsem tušil. Myslel jsem, jestli to třeba u té ProLine nezačal Blurb dělat kvalitněji než dosud a nepřibližuje se víc než v testu. Že by taky začal dělat osvit asi nehrozí.
Bohužel u FotoŠkoda vychází kniha 4500,- a u Blurb 2500,-. To je velký rozdíl a já nechávám dělat svatební fotky pro pár a ne pro sebe. A ty zajímá kvalita až po ceně. Ale ukázkové knihy na Blurb vypadají moc dobře, tak snad s tou ProfiLine nešlápnu vedle. Kdyby tak byl někdo, kdo s ní má zkušenosti.

reagovat

Martin Valent16.7.2012, 08:25odpověď
Kvalita tisku Blurb se se Škodou srovnávat nedá, a to ani u těch nových papírů. Mně osobně nové papíry tolik zajímavé nepřišly vzhledem k jejich vyšší ceně. Možná na ČB tisk by se tam našlo něco zajímavého. Jinak je možnost nechat si od nich za 5 USD (nebo tak nějak) zaslat vzorník a člověk pak dostane i kód na slevu ve výši 5 USD na další objednávku. Občas nabízejí vzorník zdarma.

reagovat

eMeT16.7.2012, 09:07odpověď
Díky moc za info. Tak toho asi využiju. Téhle možnosti jsem si nevšiml. Každopádně když ale vidím, že si tam nechávají dělat knihy i známí fotografové, tak asi nemusím mít strach, že by se kniha nelíbila běžnému uživateli.

reagovat

Heat2227.10.2012, 08:05odpověď
No ja som si dával robiť fotoknihy do bontia.cz. Poslednú knihu odflákli, vypadávali stránky, rozlepila sa. Reklamoval som to, bola mi reklamácia uznaná a povedali že mi spravia novú knihu. Trvalo to cca 20 dní a kniha prišla. Lenže na tejto knihe zasa odflákli obálku. Neviem ako tam funguje výstupná kontrola ale podľa toho akú som dostal knihu, tak asi nijaká kontrola neexistuje. Takže knihu som reklamoval druhý krát, ale vydavateľstvo Bontia mlčí. Som vyslovene na nich nahnevaný, nemajú ani štipku slušnosti aby odpovedali. Dokážem pochopiť že každému sa podarí spraviť nepodarok, ale ten sa neodstráni tým, že nebudú odpovedať na zákazníkove dotazy-pripomienky-reklamácie. Ešte im dám nejaký deň a potom píšem list na vedenie-predstavenstvo firmy, priamo majiteľovi. Takže s touto firmou som už určite skončil a budem si hľadať niekoho zodpovedného a hlavne niekoho, kto si aspoň trochu váži zákazníkov. BONTIA to určite nie je.

reagovat

Pavel Tvrdy8.11.2012, 19:09odpověď
Pokud máte zájem a pokud má zájem Paladix, můžu napsat decentní recenzi. Nechal jsem si dělat od knihy škody a i od piklia, od piklia navíc i kalendář. Pokud bych to měl shrnout, tak nicmoc :D

reagovat

Martin Valent9.11.2012, 07:10odpověď
Urcite to napiste. Kdyztak kontaktujte Pavla Polu. viz sekce kontakty nahore na strance.

reagovat

S20135.2.2013, 09:42odpověď
Zajímal by mě váš názor na fotoknihy a zejména na online editor firmy Piklio? A zkoušeli jste novou fotoknihu Everflat?

reagovat

Martin Valent5.2.2013, 09:43odpověď
Piklio editor jsem zkoušel a výsledek nebyl dobrý. Nemohu doporučit. Everflat jsem ještě nezkoušel

reagovat

S20137.2.2013, 11:14odpověď
v čem konkrétně jste nebyl spokojen?

reagovat

Martin Valent7.2.2013, 11:16odpověď
ohledně editoru - málo možností nastavení a přizbůsobení knihy, co se týče kvality knihy - barevný posun u čb fotek (nebyly černobílé, ale tíhly od červena), posun stránek oproti sobě - testováno na panoramatu přes dvě stránky, poškrábání jedné ze stránek od tiskárny

reagovat

S201312.2.2013, 09:13odpověď
Děkuji za názor, ačkoliv s ním nemohu zcela souhlasit, zejména ohledně možností jak fotografie poskládat :-)
Jakou firmu byste doporučil na základě zkušenosti vy?

reagovat

Martin Valent12.2.2013, 09:16odpověď
je mozne, ze doslo k vyrazne zmene a uz je to lepsi. co vim, tak drive napr. neslo, aby fotografie zcela nevyplnovala ramecek, do nejz se umistuje - coz je opravdu velmi neprijemne.
Stejne jako v testu doporucuju Blurb.

reagovat

Pavel Pola12.2.2013, 19:18odpověď
Dělal jsem poslední dobou zase pár knížek a Blurb nepatří mezi moje favority. Jednak tím, že ten jejich SW neumí takové možnosti, jaké bych potřeboval (zejména možnost volného umístění fotky na plochu), druhak se mi nelíbí to rastrování - je fakt místy až nepříjemné.

Teď jsem strávil spoustu času hledáním vhodného programu na Mac OS a bohužel jsem nenašel žádný, který by mi vyhovoval na 100%. Nakonec jsem poslední svoji knížku udělal v CEWE, program je sice pekelně nepřehledný, ostatně jako většina podobných, ale nakonec poskytl potřebné funkce pro to, co jsem chtěl.

Výsledek doufám dopadne dobře, zatím jsem ho neviděl. Blurb ale nebrat.

reagovat

Martin Valent12.2.2013, 20:14odpověď
Zdar Pavle,

je pravda, ze jsem v posledni dobe na blurb nic netisknul. Cos mel za problem s umistenim fotky na plochu? melo by to jit zcela volne a kamkoli. Jinak asi nejlepsi je stahnout si sablonu od Blurb pro Indesign a udelat to v nem a to jde i na macu :D

jinak brzy na blurb neco poslu, tak pak dam vedet

martin

reagovat

Pavel Pola17.2.2013, 21:50odpověď
Problém je v tom, že to umístění nejde v Lightroom. A i v tom jejich BookSmart programu to musíš udělat složitě přes definici nové šablony (a ta je zase pak fixní, není možné s tou vloženou fotkou hýbat na každé stránce jinak). A nebo jsem během toho zkoušení nepřišel na to, jak to jednoduše udělat, tak budu rád za případné nakopnutí.

Dál to neumí rotovat s obrázky (a ne vždycky se hodí "statické" pravoúhlé uspořádání).

No a v poslední řadě mi vadil ten rastr. Už mám v práci výtisky z CEWE, tak pak dám vědět, jak to dopadlo, ještě jsem je neviděl... :-)

reagovat

Martin Valent18.2.2013, 07:32odpověď
tak pak dej vedet. ja uz jsem v tom jejich programu dlouho nepracoval, ale chystam knizku o Indii, tak pak dam vedet, az to bude hotove

reagovat

Pavel Pola18.2.2013, 19:50odpověď
Tak mám v ruce výsledek - CeWe fotokniha z FotoStaru - velikost XL, tvrdá vazba, vysoký lesk. A musím uznat, že vypadá fakt parádně! Obálka vyšla sice o něco tmavší, než jsem měl na monitoru, ale fakt se mi to lesklé provedení hodně líbí. Palec nahoru.

reagovat

jankol21.9.2013, 13:19odpověď
Pokud jste z Brna a okolí, doporučuju fotoknihy od www.veselytisk.cz. Slušné ceny, odběr v Brně a fajn osobní přístup (dá se domluvit na čemkoliv). Umí i ten Everflat - (je to docela povedené).

reagovat

CtotheZ25.10.2013, 14:55odpověď
Přišla mi první knížka od Bontia a po zkušenostech s cewe a pikliem je to hodně velký rozdíl. Hlavně jde o to, že ta kniha vypadá opravdu jako kniha - dám do knihovny a nemusím se za to stydět. Kvalita tisku se mi zdá ok. Pro příští knížku mám jasno.

reagovat

LubosHav30.10.2013, 09:31odpověď
My nechávali u Piklia (http://www.piklio.cz/fotokniha/formats/2/12/1431) nechávat dělat knihu pro třídní po maturitě a absolutní spokojenost, jak se servisem, protože jsme objednávali na poslední chvíli (žádali jsme o rychlé poslání), tak i s kvalitou. Jedině, jak někdo podotkl - ten editor nebyl úplně dokonalý, ale špatný rozhodně není!

reagovat

petrods8.11.2013, 14:50odpověď
Jsem už asi 1 rok zákazníkem společnosti Bontia a za tu dobu musím říct, že je to nejinovativnějším výrobcem fotoknih .. za ten rok se to opravdu změnilo a z nespokojeného až částečně spokojeného zákazníka si ze mě udělali nadšeného fanouška. Snad ani nebudu zmiňovat šitou vazbu, která je bezkonkurenční ale opravdu vnímám, že to jsou největší odborníci v ČR na fotoknihy. Jdou svou cestou a daří se jim. Hrozně si mě získávají i svými akcemi na newsletteru, kde mi nabízejí třeba 70% na fotoknihu.. volba je na vás

reagovat

amj4.12.2013, 16:03odpověď
Dnes jsem dostal fotoknihy od společnosti Bontia . Výsledek je úděsný , hodný reklamace. Vazba je opravdu kvalitní , ale tím to končí. Zásadním problémem je nedokonalá černá barva , odstín černé je šedo-zelený a to i v ploše bez fotografií, jako výplňová barva stránky. Takové podání černé do tmavě zelené naprosto u všech snímků snižuje kontrast a posouvá barevné podání , barvy ztrácejí živost a snímky působí jako kdyby byly několik let na slunci . Loni jsem si nechal udělat fotoknihu CeWe , černá byla úžasná, tisk barevně shodný s originálem , ale slabina je vazba pouze lepená ( při častém prohlížení mohou začít vypadávat stránky) . Proto letos změna . Bontia nedoporučuji, radši blbou vazbu s hezkými obrázky , než krásnou vazbu ,kterou nechcete radši otevřít !!!!!!

reagovat

Kicirici12.3.2014, 12:11odpověď
Behem poslednich dvou let jsem u bontia vytiskl cca 15 barevnych knih 20x30, 80-96 stranek, sita vazba, vse v akci za cenu 600-800 Kc. Barevne podani je dle meho nazoru perfektni, sedi s realitou i mym ips monitorem a troufam si rici, ze mam velmi dobre "oci". Matny povrch, vzhled knihy, jednoduchost a prehlednost software vcetne nahravani na server hodnotim na vybornou. Co z meho pohledu pokulhava je kontrast fotek, ale jsem si vedom, ze nejde o nekolikanasobne drazsi tisk na fotopapir. Urcite to musi jit presto lepe (viz napr. Genesis od Salgada :-), ale nemam moc srovnani, jak si v tomto ohledu stoji podobne firmy.. Vzhledem k tomu, ze timto stylem produkuji spise jakesi fotodeniky, byt i s fotkama A3 pres dve strany, jsem velmi spokojen a manzelka je vice nez nadsena. Az budu delat best of, zvazim tisk na fotopapir, ale u jine firmy, neb bontia to nedela..

Mohl jsem porovnat bontia s nejakymi knihami od happy foto, ktere mely horsi, jedovate barvy, ale kontrast hlavne diky lesklemu papiru se zdal byt lepsi. V celkovem provedeni co do knizni podoby nema bontia moc konkurenci.

Zelenavy nadech zminovany amj jsem neak nepostrehl :) Kvalita mych dosavadnich knih je stale stejne "dobra"a listovat v nich je opravdu potesenim! Samozrejme zalezi i na obsahu :)

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace