motiv

související články
související linky


hledej v článcích

LOMO LC-A

O přístroji Lomo LC-A se dočtete v současnosti spoustu věcí v souvislosti s určitým kultem tzv. Lomografie. V tomto článku bych se ale chtěl na fotoaparát podívat především z pohledu čistě faktického a technického, toto Lomo je totiž poměrně zajímavý přístroj sám o sobě a plně si trochu pozornosti zaslouží.
Diskuse k článku
macek27.2.2011, 20:40odpověď
... rád jsem si přečetl víc informací o něčem s čím jsem před hódně lety začínal a dodnes, byť v šuplíku, jej mám :-) Už jsem i na něj zapomněl a tímto článkem jsem si jeho existenci opět připomněl :-) díky za to.

reagovat

Olda Ka27.2.2011, 22:59odpověď
Děkuji za pěkný článek, jsem moc rád když se objeví něco z historie klasických přístrojů a je jedno jestli je to profi zrcadlovka nebo jednoduchý kompakt.

reagovat

Vojtěch Kaštánek15.3.2011, 22:10odpověď
Kdysi jsem postoval na jednom blogu o Lomo LC-A třeba tam bude nco zajímavého co jste dosud nevěděli..

http://www.lomografie.cz/2010/lomo-lc-a-co-jste-mozna-nevedeli/

reagovat

RaE2.9.2015, 22:54odpověď
Dovolil bych si malou technickou poznámku. V režimu automatického řízení expozice se mění pouze čas, clona je fixní 2,8. Expoziční časy jsou však v praxi více variabilní, než uvádí oficiální dokumentace. Zvládně určitě méně než 1/500s, naopak noční snímek mi trval jednou skoro 8 minut...

reagovat

borda14.1.2016, 12:15odpověď
Lomo LC-A v automatickem rezimu samozrejme pracuje nejen s casem, ale i s clonou.

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace