motivhledej v článcích

Canon EOS 5D Mark III - konec výmluv

Diskuse k článku
joe12.3.2012, 17:35odpověď
Nevim, zda autor uz mel novy fotak na vyskouseni. Take nevim, zda delsi dobu nez jedno odpoledne fotil s jinou znackou, nez CANON. Ale podle toho, co pise asi ne.
Z 8-mi galerii, co presentuje na sve web strance je 7 galerii krajina.
Teda mi neni jasne, na co potrebuje rychlejsi autofokus a nizzsi sum pri vyssich citlivostech - mel by asi fotit na 100 ASA a ze stativu.
Lepsi podani barev ? Asi take ne, neb jeho snimky jsou vetsinou presaturovane nebo cernobile ...
Bylo by asi lepe, kdyby se u fotaku zajimal o vetsi dynamiku a rozliseni, jako maji napr. Sony A850, Sony A900 ci NIKON 2Dx.
Pro me to zni jako placena reklama od firmy CANON.

reagovat

Pavel Taclik12.3.2012, 20:16odpověď
Fotoaparát jsem v ruce také nedržel, ale nadšený nejsem, zejména cenou. Akceptoval bych současnou cenu 5DM2.
Má spoustu funkcí, ale mnoho fotografů by si vystačilo i jen s těmy základními..
Je to konec relativně dostupného FF?

reagovat

DavesMan12.3.2012, 21:13odpověď
No, konec snad ne.
1.) 5D Mark II by se měl (do)prodávat do konce tohoto roku. A jeho cena jistě ještě o něco spadne. Tím se dostávám k bodu
2.) Ano, cena je vysoká. 75990 Kč není zrovna lidovka. Ovšem Mark II při uvedení stál okolo 68 tisíc. Na to jste už možná pozapomněli. Canonu tsunami spláchlo fabriky, navíc kurz USD je za těch 3,5 roku také někde jinde (hůř pro nás). Takže ta startovací cena se dá pochopit. Opět je poptávka, která patrně bude převyšovat zpočátku nabídku, takže není důvod prodávat jej levněji. A také Canon v dubnu uvede 1D X. Proto také nasadil trochu ostřejší cenu, protože takto je 1D X vs. 5DMkIII cca. 2x dražší. Kdyby byl 3x, už by se mnozí sakra zamysleli, jestli se vyplatí.

Čili cena Marka trojky spadne "relativně brzy". Až opadne prvotní zájem (doufám, že to nebude trvat půl roku, než bude MkIII "skladem", jako tomu bylo v případě MkII), tak už bude i 1D X nějaký ten pátek na světě a cena začne padat. Další propad se dá očekávat po oficiálním ukončení prodeje 5DMkII.

Jinak co se týče funkcí, pokud nepotřebujete nový AF/AE, video funkce a stotisícové ISO, s 5D Mk II v pohodě "vystačíte".

reagovat

Pavel Pola13.3.2012, 09:09odpověď
Miluju tyhle příspěvky, ze kterých čiší jen a jen ...... (laskavý čtenář si domyslí sám).

Kdybyste si dal tu práci a kliknul na odkaz http://www.petrpazour.cz/petr-pazour.php, tak byste se mohl dočíst, že Petr fotil mimo jiné přes 12 let fotoaparáty Pentax a že kromě krajiny fotí mimo jiné i zvířata ve volné přírodě, kde se samozřejmě hodí jak rychlý autofokus, tak i vyšší citlivost. To, že je nemá v galerii na webu ještě neznamená, že to nepotřebuje.

Placená reklama je na tomto webu VÝHRADNĚ v bannerech, ale to jistě pravidelný čtenář našeho webu ví.

Jinak samozřejmě je celkem logické, že člověka, co má aktuálně Canon bude zajímat především Canon. Každý trochu rozumně uvažující člověk nemění značku fotoaparátu pokaždé, když někdo jiný vydá něco nového. A je na každém, jestli mu jeho vybavení vyhovuje nebo ne.

Ono to totiž nakonec vlastně není ani tolik o tom vybavení, že?

reagovat

Raven13.3.2012, 15:39odpověď
On ten problém spíš může být vnímán některými čtenáři tak, že Petr Pazour psal svůj článek (předpokládám) na svoje stránky, kde si může psát co chce a je to zcela a jen jeho věc. A pokud bude chtít vychvalovat Canon až do nebe, jak to činí z jeho okolí někteří jiní fotografové přírody, tedy i snad opisovat marketingové formulace z tiskových zpráv (http://www.naturephoto.cz/fototechnika/objektivy/398-canon-ef-300mm-f-2-8-l-is-ii-usm.html), proč ne. Ovšem pokud se podobný příspěvek objeví na Paladixu, měl by být do jisté míry objektivní, jinak to opravdu může na někoho působit jako skryté PR, byť nepochybuji o tom, že to tak Pavel Pola nemyslel.

Petrův článek objektivní není, např. "... (5DMii) ve spojení s kvalitním objektivem nabízí nekompromisní kvalitu obrazu, která se do dnešní doby v kinofilmových zrcadlovkách nikomu překonat nepodařila. ..."

A s tou technikou vůbec opatrně - sám moc dobře vím, o co snazší (a podivným způsobem někdy i příjemnější:( ) je ležet u počítače v posteli a porovnávat si do nekonečna testy objektivů a snímačů, než vstávat ráno do zimy a čekat na světlo, dohadovat se s modelkami nebo aranžovat miniaturní a lesklé produkty:)

reagovat

Pavel Pola13.3.2012, 20:47odpověď
Jen taková technická - na Paladixu se neobjevil příspěvek, ale odkaz na něj. Je tedy zřejmé, že ho Petr nenapsal pro Paladix, pouze jsem ho osobně považoval za zajímavý (a svým způsobem lehce kontroverzní) a proto jsem na něj taky poukázal. Na tom nevidím vůbec nic špatného, ba naopak.

Jinak samozřejmě plánuji v tomto duchu pokračovat, zřídil jsem na to samostatnou rubriku "Pohledy odjinud" a plánuji zařazovat odkazy na další zajímavé články z různých webů. Klidně mi posílejte tipy, pokud vás něco zaujme, třeba to rozproudí podobnou debatu.

reagovat

Raven14.3.2012, 01:58odpověď
Pavle promiňte, ale to jsme si asi nerozuměli. Nikde jsem netvrdil, že jej Petr psal pro Paladix. Naopak, zdůrazňuji tam, že právě proto, že jej psal na svůj web, se nemusí starat o objektivitu.

Ale na Paladix, který mi vždy přišel obecněji a objektivněji zaměřen, mi tento článek nesedí a technicky je - aspoň pro mě - opravdu malá niance, jestli je zde fyzicky nebo je na něj jen odkázáno s tím, že "určitě stojí za přečtení", navíc z rubriky, která má v plánu, pokud to chápu správně, pouze odkazovat.

reagovat

Pavel Pola14.3.2012, 07:07odpověď
Nesedí proč? Protože má někdo jiný názor než Vy? Nebo jak chcete objektivně dokázat, že Petrovo tvrzení není pravda? Ano, možná ta formulace není úplně ťip ťop, ale pokud by ten článek byl vždycky jen politicky korektní, aby neurazil ničí ego (a teď je jedno, jestli Vaše nebo Nikonu jako takového :-)), byla by to někdy docela nuda. A mě baví takovou polemiku vyvolávat. Proto jsem tu rubriku zavedl a proto budu odkazovat na zajímavé, byť někdy i lehce kontroverzní články, které by na Paladixu samotném třeba nikdy nevyšly. Nechci se tvářit, že neexistujou, protože to může vyvolat polemiku a zase to o trochu posunout. Vaše neustálé reakce mě v tom jen utvrzují... :-) (a když si odmyslíte tuhle jednu větičku a objektivně se podíváte na zbytek článku, tak je tam celkem dost zajímavých informací).

reagovat

Raven14.3.2012, 10:22odpověď
Opět mám pocit, že každý mluvíme o něčem jiném. Nejedná se ani o ego, ani o značky techniky, ale o až příliš zjevnou neobjektivitu a adoraci jedné firmě (a je zcela jedno jestli A, B nebo ZZ). V článku navíc není naprosto nic, co by nevyšlo již kdekoli jinde. Psal jsem Vám to proto, že rád čtu některé články na Paladixu a toto je pro mě klesající úroveň, proto budu Paladix navštěvovat méně. To je vše.

reagovat

Moja14.3.2012, 20:40odpověď
Přiznám se, že nějak nechápu, co jste chtěl svými příspěvky říci. Chvalozpěv pana Pazoura mě nikterak neuráží. Proč taky? Ze je článek nekritický? Nebo že je jeho autor neobjektivní? Jako kdyby byl takový jediný!
Každý má právo na svůj subjektivní názor. S velkou částí toho co napsal nesouhlasím - a to je zase můj subjektivní názor. Z článku jsem si "vyzobal" pár věcí a pustil jsem ho z hlavy. Takže nechápu, proč Vám leží v žaludku.

reagovat

J H6.7.2012, 12:13odpověď
po týdnu s trojkou nadšení, je v mnoha směrech dost jinde než jeho mladší brácha, takže ten už bude jen sekundovat když jsou třeba v pohotovosti dvě skla a záložničit.

Za tu cenu mi stojí, i když určitě časem spadne zejména pro:

- konečně použitelný AF (je to paráda ten počet křížových bodů...), který lze naprosto ve všech ohledech přizpůsobit specifickým potřebám, kdo často pracuje s clonami f/1.2 - f/2.5, ten ví, že ostřit středovým bodem a překomponovat je devastující...

- lepší zpracování, nejen co se týče odolnosti proti prachu a vodě, ale celkově je vše zase kousek dál,

- s novým bleskem 600ex RT bezdrátová komunikace - boží dar pro každého, kdo už nechce oslňovat modely odrazkou, kupovat drahé a nespolehlivé odpalovátka nebo používat kabeláž při venkovním focení atd.

To jsou věci, které mi obhájí cenu za posun od marka II, zejména proto, že fotím většinou mimo ateliér. O nespočtu drobných vychytávek se nemá smysl rozepisovat.

Ale asi je jasné, že někdo kdo fotí krajiny či jen v ateliéru, tolik důvodu ke koupi nemá... Obzvláště i z důvodu celkem přestřelené ceny...

reagovat

J H6.7.2012, 12:15odpověď
jinak nákup jsem u drahé polovice obhájil jen a jen z důvodu daňové optimalizace, ty moje tři originální důvody by neobstály :-D

reagovat

J H6.7.2012, 12:20odpověď
co se týče dynamického rozsahu jph, je to smutné, ALE mrkněte na dpreview a nastavte si porovnání bez všech optimalizací - prostě surový raw

překvapivě je v tomto 5D lepší d800 i dalších.

Takže pro střelce do RAWu pohoda...

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace