motiv

Stali jste se obětí podvodu v našem bazaru?

1.2.2014 - Pavel Pola - Úvodníky
Čas od času se na nás obrátí Policie ČR, abychom jim poskytli informace o inzerentech v našem bazaru - v souvislosti s vyšetřováním podvodů. Tyto informace nejen že archivujeme, ale navíc velmi ochotně poskytujeme, protože podvodné jednání nehodláme podporovat. Teď vás ale žádáme o pomoc.
Diskuse k článku
macek1.2.2014, 19:11odpověď
ano ty zahraniční emaily jsou vůbec výživný. Nejlepší je když máte, že kupujete a ono vám v angličtině přijde za kolik že to prodáváte? :-)
Minulý týden jsem byl docela už nevybíravě atakován nějakým magorem. Tak jsem mu napsal, že je to beztak negr z Nigerie a je to podvodník a že při realizaci obchodů chodím ozbrojen. A je už klid. Ale psal mi fakt 2x denně a nějkolik dní. Tohle je jedna stránka při pohybu po bazaru. Dalším nepěkným nešvarem jsou fake inzeráty za účelem tlaku na skutečného prodávajícího za účelem snížení ceny. Osobně takové posílám si to "levné" zboží koupit tam a neprudit. Většinou se zase takový "inzerát" náhle zase stáhne :-)

reagovat

printman2.2.2014, 01:12odpověď
Na spamy (typu "what price in euro") zásadně nereagovat, jinak se člověk dostane do jejich seznamů s aktivními maily a posílají mu pak pořád něco. Vždy je dobré se s prodávajícím domluvit alespoň telefonicky. Stalo se mi ale, že jeden fotograf mi poslal téměř odepsané tělo, sice v záruce ale velmi opotřebené a prohlašoval o něm, že je v naprostém pořádku. Fotky se stavem samozřejmě odmítal poslat s tím ,že nemá čas a že je tělo v naprostém pořádku a je přece v záruce kdyby něco. Obratem jsem mu jej poslal zpět a až po upozornění, že to budu řešit přes policii došlo k vyrovnání... Po týdnu prodával tělo klidně dál ve stylu "jen běžné opotřebení". No prostě není nad osobní poučení... podvedeným přeji pevné nervy a hlavně to nenechat plavat!

reagovat

macek2.2.2014, 19:55odpověď
přesně ten důvod jednat osobně a nikdy jinak i kdyby se jednalo o sebelepší nabídku...
Když se začátkem loňského roku objevil super inzerát v Brně, kontaktoval jsem kolegu z Brna (známe se z nikonclubu) a ten to omrknul a potvrdil, že je to ok.
Pak jsem teprve podnikl kroky...a dnes jsem šťastným majitelem profi DSLR. I tak se dá řešit věc z druhého konce republiky.
Jinak tvrzení prodávajících brát s rezervou.

reagovat

JirkaM2.2.2014, 18:29odpověď
taylordesmond34@gmail.com
opakované dotazy na cenu proadávaného v USD... neoddpovídám a zdá se, že už to skončilo

reagovat

Roman Dubravský3.2.2014, 20:29odpověď
Taky mne kontaktoval. Nigérie.

reagovat

macek4.2.2014, 12:53odpověď
klasika. Proto dávám do inzerátů tento text a od té doby klid :-)

For english readers:
1) i do not sell abroad
2) i do not react to unsigned emails
3) i sell gear only personally and cash
3) just for african deceivers, i am always armed

reagovat

jm5.2.2014, 12:28odpověď
je naivní, myslet si, že to někdo (nějaký člověk) čte. Automatičtí spamboti procházejí weby a načítají vše se znakem "@" a udržují si jejich databázi... díky virům zneužité počítače slouží jako rozesílače SPAMU... když někdo odpoví na takový mail, tak je lapen. Pomůže jen nereagovat a mazat.

reagovat

Jiří Fara16.2.2014, 16:17odpověď
Já jsem s ním dokonce čile komunikoval i přesto že jsem věděl že je o podvodníka a to ze zvědavosti :-) nabízel o 150 dolarů víc než byla cena a plakal že to má být dárek pro syna k narozkám a že to chce poslat rychle aby to stihl :-) Nabídl jsem mu bankovní převod ale on trval na paypalu s tím že je to zcela bezpečné. Načež mi přišel mail z adresy "Service@intl.Paypal.com®" že na to stále spěchá! Kdybych byl nezkušený a naivní a přišel mi z téhle adresy potvrzovací mail o platbě asi bych to slupnul :-) Odepsal sem mu že s podvodníkama se nebavim ať dá pokoj a je klid

reagovat

JirkaM4.2.2014, 17:17odpověď
moc hezké - mohu si to případně okopírovat a přidat do svých inzerátů?
děkuji

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace