motiv

seriálhledej v článcích

Lightroom efektivně 15: hromadné úpravy

Řada úprav se dá aplikovat hromadně na více fotografií – počínaje odstraňováním skvrn způsobených prachem na snímači a konče přímo konkrétními nastaveními v případě sady snímku focených za stejných podmínek. Lightroom nabízí hned několik způsobů, jak takové situace řešit.
Příspěvek k článku:
 Re: automatické úpravy
Michal Krause7.1.2017, 20:51odpověď
Dobrý den, Lightroom standardně neprovádí v modulu Develop žádné úpravy nad všemi vybranými fotografiemi – mění vždy jen tu, kterou vidíte na obrazovce. Nicméně existuje řada cest, jak dosáhnout toho, co potřebujete:

1. Můžete si zapnout funkci Auto Sync popsanou v tomto dílu seriálu. Je-li aktivní, každá úprava se provede na všech označených fotografiích – hýbete-li s některým posuvníkem, nastavujete samozřejmě absolutní hodnotu pro všechny, ale tlačítko Auto uplatní na každou fotografii hodnoty vypočtené přímo pro ní. Nevýhodou této funkce je, že když jí pak zapomenete zapnutou, můžete nechtěně upravovat více fotografií v dalších parametrech.

2. Jste-li v modulu Library v zobrazení Grid, můžete použít klávesovou zkratku Cmd+U (Mac) nebo Ctrl+U (Windows) – ta provede stejnou funkci, jako tlačítko Auto v paletě Basic modulu Develop, ale na rozdíl od něj pro každou označenou fotografii. Pozor, pokud máte zobrazenu jednu fotografii (režim Loupe, klávesová zkratka „e“) nebo jste-li v modulu Develop, stejná klávesová zkratka mění opět jen právě zobrazenou fotografii.

3. V modulu Library můžete využít paletu Quick Develop, kde najdete tlačítko Auto Tone. To opět při zobrazení náhledů (režim Grid, klávesová zkratka „g“) upraví automaticky všechny vybrané fotografie.

Další možností může být například nástroj Painter, který mimo jiné umí na fotografie „nasprejovat“ úpravu Auto Tone, nebo využití předvolby stejného jména, kterou jde aplikovat například během importu, z palety Quick Develop nebo již zmíněným Painterem.

S pozdravem
Michal Krause

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
František Hrubý9.1.2015, 12:54odpověď
Michal Krause13.1.2015, 09:50odpověď
ph10.1.2015, 12:24odpověď
Michal Krause13.1.2015, 09:49odpověď
Jan Kočer4.1.2017, 14:37odpověď
Michal Krause7.1.2017, 20:51odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace