motiv

Koupě a reklamace fototechniky aneb Není čočka jako čočka

Pořízení nové fototechniky je pro fanouška fotografie vždy sváteční událostí, na kterou dlouho šetří za nesouhlasu vyživovaných osob. Naopak pro prodejce je vítanou příležitostí k dosažení rychlého zisku v podnikání. Někdy ale i nejspolehlivější technika selže a Leica nedoletí. V tomto článku si proto popíšeme základní pravidla prodeje a práva i povinnosti smluvních stran. Věnovat se přitom budeme toliko prodeji nového zboží přímo v obchodě podnikatelem spotřebiteli, a to podle právní úpravy platné od 1. ledna 2014.
Příspěvek k článku:
 Vrácení peněz
JaKuBe27.7.2015, 21:38odpověď
Rád bych jen podotkl, že zákazník má právo vrácení peněz požadovat, ale to neznamená, že je prodejce vrátí ihned v okamžiku uplatnění reklamace. Pokud je povaha závady taková, že není jasné, zda jde o vadu výrobku, nebo vadu zbůsobenou zákazníkem, nebo se vada celkově těžko prokazuje, prodejce může výrobek nejprve odeslat k posouzení autorizovaným servisem a na jeho základě jednat. Samozřejmě ve stanovené lhůtě 30ti dní. To je něco, co mi ze zákoníku moc nevyplývá, podle mě je to tak. Pokud se mýlím, nechám se poučit.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
JaKuBe27.7.2015, 21:38odpověď
lmisa2.8.2015, 10:24odpověď
vai1.8.2015, 00:43odpověď
lmisa2.8.2015, 10:42odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace