motiv

seriál


hledej v článcích

Capture One efektivně 1: uživatelské rozhraní – úvod

Po minulém úvodu k celému seriálu se dnes vrhneme na první praktické věci. Naším cílem bude zorientovat se a plně ovládnout uživatelské rozhraní Capture One.
Diskuse k článku
Jirka4.9.2015, 20:24odpověď
Dobrý den, prosím jakou máte verzi C1? Já nastavení Auto Modu (autom. skrývání) nikde v menu View nevidím, a ani kombinace Ctrl-Alt-T nebo -B nefungují.

reagovat

Michal Krause7.9.2015, 09:08odpověď
Dobrý den, musím se omluvit – zde jsem se dopustil chyby, neboť funkce „Auto Mode“ je zjevně dostupná pouze na Macu. Sice vím o pár dalších rozdílech v Capture One pro obě platformy, ale o tomhle jsem neměl tušení a vůbec mě nenapadlo to ověřovat. Článek jsem opravil a pro příště si budu dávat větší pozor.

Michal Krause

reagovat

Jirka7.9.2015, 09:58odpověď
Ne ne, není třeba se omlouvat, od toho je právě tato diskuse aby se věci vyjasnily. Škoda, já bych asi Auto Mode využíval, ale mám PC, ne Apple. Děkuji za objasnění.

reagovat

Michal Krause8.9.2015, 10:15odpověď
Díky za shovívavost :) Budu se snažit chybkám předejít, ale samozřejmě vítám i upozornění v diskusi, pokud mi něco uteče :)

Michal Krause

reagovat

Bohdan Čuhel1.10.2015, 11:34odpověď
Dobrý den, existuje zde něco jako zobrazení oblastí, které na monitoru neodpovídají skutečnosti (Gamut Warning)? I oproti profilu papíru..? Děkuji

reagovat

Michal Krause2.10.2015, 09:34odpověď
Dobrý den, soft proofing se zapíná v menu View → Proof Profile. Ve výchozím nastavení je proofing nastaven proti profilu z vybraného receptu v paletě Process recipes, takže pokud si zde vytvoříte nastavení exportu s profilem papíru, bude se soft proofing provádět proti němu. Pozor jen na to, abyste v tomto nastavení neprováděl úpravy fotek nesouvisející s tiskem. V uvedeném menu si můžete samozřejmě nastavit i fixní profil nebo proofing zcela vypnout. Varování pro barvy mimo gamut ale v C1 – pokud vím – není, pouze exposure warning, který případný zapnutý proofing zohledňuje.

Druhou možností, jak vidět náhled fotografie pro tisk je přímo okno tisku – i tam lze nastavit profil (případně intent) a v náhledu se volba ihned projevuje. Bohužel, ani zde nenajdete out of gamut warning.

Michal Krause

reagovat

mo21.7.2018, 11:55odpověď
Znovu díky, parádní tutoriál!

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat
 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace