motiv

seriál


hledej v článcích

Capture One efektivně 6: sessions

Z hlediska základní organizace fotografií v Capture One jsem se doposud zabýval jen variantou s použitím katalogu, což je koncept, na který jsou zvyklí uživatelé Lightroom i Aperture. Dnes se podíváme na další možnost, kterou ocení fotografové pracující spíše na principu jednotlivých zakázek – na Sessions.
Příspěvek k článku:
 Album pro všechny fotky, umístění alba
mo21.7.2018, 21:00odpověď
Dobrý den, moc děkuji za váš seriál!

Mohu se prosím zeptat na pár nejasností? Moc nerozumím, jak vlastně pracovat s Alby. Máte jedno Album pro všechny fotografie, nebo třeba Album po rocích, nebo používáte nějaký jiný systém?

Session asi použiji pro jednotlivé zakázky, ale pro vlastní (třeba rodinné) fotografie furt nemůžu vymyslet ideální postup. V Aperture jsem měl jedno Album třeba pro tři roky a pak jsem si udělal nové Album. Jenom z důvodu, abych při nějaké chybce nepřišel o všechno.

No a ještě nerozumím umístěná fotek v Albu. V Aperture jsem měl vše v jednom albu a zálohoval jenom Album. Ale teď si nejsem úplně jistý jestli je lepší vkládat fotky do Alb, nebo si vytvářet na disku vlastní strukturu. A kde pak vlastně máte umístěné soubory nazev.cocatalog? A máte prosím vlastní osvědčené rady na strukruru složek?

Jejda, to je zase otázek :) Možná bych našel odpověď ve vaší knize, tak až dočtu seriál, pravděpodobně zakoupím. Třeba tam bude nějaký bonus :)

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
mo21.7.2018, 21:00odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce
sipka
výstava
Krása


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace