motiv

Tisk fotografie z právního pohledu, aneb Když dva tlačí, není to totéž

minulém článku jsme si řekli něco blíže k nákupu fototechniky, nyní se přesuneme na úplně opačný konec procesu fotografování, a to vytvoření papírové fotografie z digitálního souboru. Samotný proces nastavení barev a odstínů ponecháme zcela stranou a zaměříme se pouze na právní otázky objednávky tisku fotografie a jejího zhotovení.
Příspěvek k článku:
 Re: odchýlení od zákona?
advokaticernapole11.11.2015, 07:16odpověď
Dobrý den. Situace je od ledna 2014 odlišná než byla dřív. Nový občanský zákoník počítá s tím, že se předpokládá dobrá víra v platnost smlouvy v okamžiku jejího uzavření a neplatnost by v žádném případě neměla být pojímána tak široce jako tomu bylo podle dřívějšího občanského zákoníku, resp. obchodního zákoníku. Jsou situace, kdy rozpor se zákonem způsobí neplatnost (typicky např. pokud by prodávající nabízel bez povolení k prodeji zbraně, taková smlouva nebude nikdy platně uzavřená). Ale smluvní svoboda je dnes velmi široká, od zákona je možné se odchýlit téměř vždy a je nutné počítat s odpovědností za obsah uzavřené smlouvy na obou stranách. Ve Vámi uvedeném případě by bylo nutno vyjít z konkrétní situace, zřejmě by se nepoužilo jen dané problematické ujednání obchodních podmínek, ale smlouva jako taková by zůstala platná.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
MM10.11.2015, 15:24odpověď
advokaticernapole11.11.2015, 07:16odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace