motiv

Prodej fototechniky z druhé ruky, aneb co dělat, aby to nebyla ta levá

V dnešním článku se zaměříme na internetový prodej bazarového zboží, tedy na nároky, ale i povinnosti prodávajícího a kupujícího, obou soukromých osob, nepodnikatelů. Koupě použitého zboží má pro kupujícího nesporně jednu zcela zásadní výhodu, a to nižší cenu oproti zboží novému. Současně je ale při takovéto koupi kupující právně chráněn mnohem méně, než by tomu bylo při nákupu nepoužitého zboží. Prodávající má naopak možnost zbavit se nepotřebné věci, aniž by potřeboval k prodeji jakékoli povolení, ovšem i pro něj představuje takovýto prodej určitá rizika.
Příspěvek k článku:
 Dobírka
Trhač14.12.2015, 14:58odpověď
Nedávno si můj můj nezletilý synek převzal a zaplatil dobírku a namísto mobilního telefonu byly v krabičce dva klíče 13/17 přilepené tak, aby nechrastily. Co v takovou chvíli? Doručovatel rozbalený balíček odmítl vzít zpátky, pošta pravila, že převod peněz může zastavit pouze na základě příkazu policie a policie nevěděla, že tuto možnost má a jak ji využít. Po třech hodinách jednání na služebně se to ovšem podařilo, pravděpodobně proto, že balíček, ač byl odeslán z neexistující adresy, odesílalo již notně provařené kladenské individuum, navíc penize měly být převedeny na jeho existující účet. Ovšem doma je ještě nemáme, o dalším vývoji vás mohu časem informovat.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Trhač14.12.2015, 14:58odpověď
advokaticernapole21.12.2015, 08:16odpověď
Trhač22.12.2015, 02:43odpověď
Trhač30.12.2015, 13:50odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace