motiv

Fujinon XF100-400mm: povedený vstup Fuji do světa dlouhých teleobjektivů

S velkou chutí jsem se chopil příležitosti otestovat první XF teleobjektiv přesahující 200 mm pro systém Fujifilm X. A jelikož dávám přednost testování v reálných podmínkách, sbalil jsem batoh, skočil do auta a zamířil do Itálie, kam jsem se tak jako tak už nějakou dobu chystal vrátit.
Diskuse k článku
Michal Kubeš12.5.2016, 14:45odpověď
Dobrý den, děkuji za článek ale dovolím si nesouhlasit s vaším kladným hodnocením podání rozostřeného pozadí. Na fotografiích tygra a lišky mi hodně připomíná canon 50 1,8 II, v kontrastním pozadí to dělá ostré hrany.
Váš komentář patří k obrázku lemura, tam je to v pořádku.

reagovat

Michal Krause12.5.2016, 16:32odpověď
Dobrý den, díky za komentář. Souhlasím, že liška, a především pak tygr nemají ideální podání pozadí. Pro pořádek doplním, že u lišky je zacloněno (spíše nechtěně z předchozího záběru) na F/8 a navíc se v horách stále dost chvěl vzduch. Fotku tygra jsem vybral jen kvůli ukázce kresby srsti s konvertorem a pozadí jsem neřešil – kvůli focení z nadhledu bylo příliš blízko za hlavním námětem a navíc do něj svítilo prudké slunce, čili správně poukazujete na vysoký kontrast.

V zásadě jsem chtěl sdělit, že objektiv umí podat neostré oblasti na zoom této světelnosti velmi pěkně, ale musejí tomu napomoci podmínky ve scéně. S top pevnými skly ho samozřejmě srovnávat nelze.

Michal Krause

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace