motiv

seriál


hledej v článcích

Capture One efektivně 35: ruční synchronizace, zálohování a obnova katalogů

V minulé části jsme si povídali o synchronizaci katalogu mezi více počítači. Dnes toto téma dokončíme související problematikou – postupy pro ruční synchronizaci, zálohováním katalogů a případnou obnovou ze zálohy.
Diskuse k článku
Martin21.6.2019, 09:44odpověď
Dobrý den,
nedaří se mi exportovat katalog s omezeným výběrem fotografií. Např. mám nafoceno tisíc fotografií a chtěl bych z něho vyexportovat jen ty, které mají 2 hvězdičky (200 foto). Věděl by prosím někdo jak na to? Zatím se mi exportuje jen celý původní katalog i když mám vybrané jen fotografie s 2 hvězdičkami. Děkuji

reagovat

Michal Krause21.6.2019, 10:00odpověď
Dobrý den,

zvolte virtuální sbírku All Images v paletě Library, pomocí vyhledávání nebo filtrů omezte fotografie na ty, které chcete exportovat, pak klikněte na All Images pravým tlačítkem myši a zvolte Export as Catalog… V tomto případě se budou exportovat jen fotografie, které vidíte v náhledech. Stejný postup lze aplikovat i na konkrétní složky.

Bohužel mám pocit, že neexistuje možnost, jak exportovat jako katalog fotografie, které v náhledech vyberete – vždy je třeba použít filtr. Pokud byste potřeboval exportovat ručně vybrané fotografie, nejspíš by bylo nejjednodušší je nějak dočasně označit, například barevným štítkem, klíčovým slovem a podobně, a poté opět na toto označení použít před exportem filtr.

Michal Krause

reagovat

Martin21.6.2019, 10:20odpověď
Kde prosím najdu "All images" klikám pravým tlačítkem, ale nikde nevidím volbu "Export as Catalog" když ano, exportují se všechny fotografie (i když mám omezený výběr). Děkuji

reagovat

Martin21.6.2019, 10:31odpověď
Zkoušel jsem i Library - Recent Imports- omezil jsem výběr hvězdičkami a pak pravé tlačítko na složku v recent imports-export as catalog a pořád mi to exportuje vše.. co dělám špatně? Nepřejde mi to ovládání moc intuitivní. Děkuji

reagovat

Martin21.6.2019, 10:51odpověď
Už se povedlo, děkuji za rady, postupně se mi to povedlo :)
Nakonec jsem vytvořil smart album v user collection a omezil ho na klíčové slovo, které jsem před tím dal jen vybraným fotografiím.

Pane Krausi, děkuji moc za pomoc a ať se daří.

reagovat

Michal Krause21.6.2019, 12:19odpověď
Jsem rád, že se to povedlo :) Na dálku těžko dedukovat, proč jste musel dojít až k Smart albu – mně to funguje spolehlivě na All Images i jakékoliv jiné sbírce nebo složce.

All Images je sbírka, kterou najdete v nástroji Library v první části nazvané Catalog Collections. Jejím úkolem je zobrazit všechny fotografie v katalogu (Obrázek)

Pokud na název této sbírky (nebo alba či složky) kliknu pravým tlačítkem, v kontextovém menu, které se objeví, je i položka Export as Catalog… Ta pak vždy exportuje všechny fotografie, které vidíte v Browseru (panel s náhledy fotografií). (Obrázek)

V Browseru je na horní hraně nástrojová lišta, která dovoluje vyhledávat (na obrázku je to to pole, v němž je napsáno Volavka). Pokud vyhledám určité fotografie, budou se do nového katalogu exportovat jen ty nalezené. Kliknutím na trojtečku vpravé části vyhledávacího pole můžete definovat různě složitá pravidla podobně jako u tvorby chytrého alba.

Snad jsem to trochu lépe rozklíčoval. Jinak používám Capture One Pro 12 na macOS.

Michal Krause

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace