motiv

Jan Pohribný – Kreativní barva ve fotografii

Fotograf a pedagog Jan Pohribný se ve své nejnovější knize Kreativní barva ve fotografii vrhl na zpracování tématu barev ve fotografii. V dnešní recenzi se seznámíme s tím, co kniha z produkce nakladatelství Zoner Press nabízí a pro koho je určena.
Příspěvek k článku:
 Přínosná literatura
Petr16.1.2017, 16:19odpověď
Vezmu svůj příspěvek trochu zeširoka. Znám dva typy fotografů (vážený čtenář tohoto komentáře určitě nezapadá ani do jedné škatulky :-) ). Lidé s uměleckým vnímáním světa, kteří začali fotit a museli naučit mnoho o technice. Fotografii cítí. Technici, kteří začali fotit a musí pilovat umělecké vnímání světa. Fotografii si musí zdůvodnit a vymyslet. Přiznám se, že patřím ke druhé skupině a vím, že nikdy nebudu mít ty skvělé vizuální nápady a nikdy nebudu umělec.

Předchozí knihu pana Pohribného mám ve své knihovně. Při jejím čtení jsem zjistil, že tato kniha není pro mě. Kniha je napsaná hezky, ale na můj vkus příliš rozebírá náladu a hnutí mysli. Nevěnuje se nám, technickým jedincům, kteří fotografii necítí, ale musí jí vymyslet.

Věřím, že pro spoustu fotografů budou obě knihy přínosné.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Petr16.1.2017, 16:19odpověď
Michal Krause17.1.2017, 08:48odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace