motiv

seriálhledej v článcích

Affinity Photo efektivně 2 – uživatelské rozhraní II

Dnešní částí dokončíme informace o uživatelském rozhraní v Affinity Photo. V prvním dílu jsme se seznámili s těmi částmi uživatelského rozhraní, které obklopují prostor pro upravovanou fotografii, a dnes se zaměříme právě na tuto pracovní plochu, protože i ona má několik užitečných vlastností.
Diskuse k článku
Jiří Kolář28.1.2017, 08:11odpověď
Zase jsem se přiučil prima věci. Díky, Jirka.

reagovat

Michal Krause28.1.2017, 11:03odpověď
To mě těší :)

Michal Krause

reagovat

Petr Dorazil30.1.2017, 17:54odpověď
Dvojklik na ikonku nástroje View Tool (ruka) má stejnou funkci jako Zoom to Fit (Ctrl+0), tedy alespoň ve Windows. Druhá varianta, resp. použití klávesových zkratek pro lupu, mi přijde operativnější, protože ji lze použít i když mám aktivovaný jiný nástroj než právě lupu nebo ruku.

Není tu zmíněno klasické Ctrl++, resp. Ctrl+-, které umí zvětšovat/zmenšovat skokově, samozřejmě včetně praktických zobrazení 25%, 50% a 75%. Osobně jim dávám přednost před plynulým zoomem pomocí myši, které mi spíš překáží :o)

reagovat

Michal Krause31.1.2017, 07:28odpověď
Dobrý den, díky za doplnění. Zoom to Fit rovněž zobrazí celou a vycentrovanou fotografii, čili můj popis je v pořádku, ale neškodí zmínit, že jde o totožnou funkci.

Zoom In a Zoom Out pro krokové přiblížení zmiňuji, ale bez zkratek – doplnil jsem je. Je vidět, že kolik uživatelů, tolik návyků :) Já osobně je naopak nepoužívám, protože zvětšují na střed viewportu, zatímco v praxi spíš potřebuji zoom na konkrétní místo. To řeší myš elegantně – u ní dávám přednost kombinaci s tažením, které mi přijde mnohem přesnější než kolečko. Asi nejlépe by mi nicméně seděla klávesová zkratka, kdyby zoomovala na kurzor myši :)

Michal Krause

reagovat

Pedros2.2.2017, 14:30odpověď
A musím říct že se mi líbí kompatibilita vrstev z adobe photoshop do affinity a naopak. Cena je více než příjemná a live filtry jsou opravdu skvělé.

reagovat

Lukáš2.2.2017, 17:40odpověď
Prosím, jde rotovat plochu bez toho aby rotoval štětec ? Mě se to nějak nedaří ... někdy by se to docela hodilo.

reagovat

Dalibor Trebatický4.2.2017, 15:45odpověď
Prograj jsem si koupil (bezproblémově), verzi pro Windows. ihned jak to bylo možné .... je skvělý, hodně videoukázek ... DOPORUČUJI KOUPIT!

reagovat

Michal Krause17.2.2017, 06:13odpověď
Dobrý den, ruku do ohně za to nedám, ale jsem si takřka jist, že to bohužel nejde :(

Michal Krause

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce
sipka
výstava
FOTOkousky


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace