motiv

seriál


hledej v článcích

Affinity Photo efektivně 17 – výběry III

V dnešním pokračování našeho seriálu se podíváme na to, co můžeme s již vytvořenými výběry provádět – především jak je upravovat a také jak si je uložit pro další použití.
Příspěvek k článku:
 Smooth
Pšenda6.8.2017, 10:52odpověď
Dobrý den.
V článku mě trochu překvapily ty pochybnosti spojené s "vyhlazením".
"Select → Smooth… je trochu matoucí a podvědomě vzbuzuje dojem nějakého vyhlazení výběru, ale ve skutečnosti se opravdu jedná jen o zaoblení ostrých rohů a hrany výběru budou mít i nadále stejně tvrdý přechod.". Nevím proč je to matoucí, protože pod pojmem smooth bych nic jiného než tvarové vyhlazení výběru nečekal. Na změkčení přechodu tam je přece Feather.
Popis parametru Smooth u Refine Selection "Výsledkem bývá paradoxně spíše méně přesný výběr". Proč paradoxně? Pokud dojde k zaoblení rohů, tak je snad jasné a logické, že dojde k nějaké odchylce od originálu. Při výběru vlasů je vyhlazení samozřejmě nevhodné, ale např. při výběru zorniček při odstraňování červených očí se může hodit - tam je vyhlazení zubatosti žádoucí.

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Pšenda6.8.2017, 10:52odpověď
Michal Krause10.8.2017, 16:59odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat
 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace