motiv

seriál


hledej v článcích

Affinity Photo efektivně 17 – výběry III

V dnešním pokračování našeho seriálu se podíváme na to, co můžeme s již vytvořenými výběry provádět – především jak je upravovat a také jak si je uložit pro další použití.
Příspěvek k článku:
 Re: smooth
Michal Krause10.8.2017, 16:59odpověď
Dobrý den,

možná jsem se tentokrát zbytečně pustil do oblasti subjektivní reality a hodnocení slovíček :) To, co dělá Smooth, mi spíš připomíná zaoblení („round"), ale je fakt, že zvolený termín je v Affinity Photo v souladu s tím, jak se jmenuje zaoblený bod křivky při kreslení perem.

Tím slovem „paradoxně“ jsem nemyslel zhodnocení dané funkce jako takové, ale jen jejího umístění v kontextu nástroje Refine – ten vnímám jako zpřesnění, čili mi připadalo, že parametr Smooth (a také Ramp) jde vlastně proti této logice a klidně by mohl zůstat jen jako samostatná funkce. Na druhou stranu, pokud Refine vnímáme jako jakýsi obecný editor výběru, jsou zde na místě, a když zde někomu dobře slouží, nelze proti tomu samozřejmě nic namítat :)

Michal Krause

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Pšenda6.8.2017, 10:52odpověď
Michal Krause10.8.2017, 16:59odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat
 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace